2019 Vasario 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Prašo leidimo reorganizacijai

  • Įkelta: 2018-04-16
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Apie planus sujungti Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklą ir Sporto centrą „Tauragės žinios“ rašė dar pernai. Sporto bendruomenei neradus bendro sprendimo, ši idėja buvo įšaldyta. Praėjusią savaitę dar kartą rinkosi dar 2016-aisiais sudaryta darbo grupė, atsakinga už sporto vystymo strategijos formavimą, kuri nusprendė nebemindžikuoti vietoje ir prašyti rajono Tarybos leidimo reorganizuoti Vaikų ir jaunių sporto mokyklą prijungiant ją prie Sporto centro. Šiam žingsniui vis dar prieštarauja Sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas, tačiau teigia nuleidęs rankas: „beviltiška, yra kaip yra“.

Mero patarėjo D. Kaminsko pernai parengta rajono sporto strategija sukėlė diskusijų, kurias sekė daugybė susitikimų su visomis suinteresuotomis šalimis – treneriais, vaikų tėvais, įstaigų vadovais. Neradus sutarimo, dokumentas Tarybos taip ir nebuvo svarstytas – užstrigo gruodžio mėnesį rengtame Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje.

Daugiausia ginčų sukėlusi strategijos dalis – planai sujungti Vaikų ir jaunių sporto mokyklą su Sporto centru, ūkines funkcijas perduodant pastarajai įstaigai, o sporto šakų plėtojimą ir organizavimą perduodant į trenerių rankas, kurie, dirbdami pagal „klubinę“ sistemą, pajamas gautų iš krepšelių, kuriuos kiekvienam sportuojančiam vaikui skirtų savivaldybė.

Vėliau strategijos rengėjai nutarė su šiuo klausimu į Tarybą apskritai nesikreipti, esą dokumentas liks rekomendacinio pobūdžio. Vietoje to politikams bus teikiami svarstyti konkretūs siūlymai dėl sisteminių sporto problemų sprendimo ir pirmasis jų – minėtų įstaigų sujungimas.

Pritariančių daugėja

Idėjos šalininkų gretos, anot Dovydo Kaminsko, gausėja – esą įstaigų sujungimui pritaria didžioji dauguma Sporto mokyklos bendruomenės. Trečiadienį darbo grupė lankėsi vaikų ir jaunių sporto mokykloje. Anot strategijos iniciatoriaus, prieštaravimus išsakė tik vienas žmogus. A. Bitinas „Tauragės žinių“ žurnalistei sakė, kad sporto mokyklos bendruomenė tiesiog „sėdėjo apšalusi“, kadangi siūlymo reorganizuoti sporto mokyklą nesitikėjo.

Karate treneris Gintaras Cemnalianskis mano, jog sporto įstaigų struktūros sujungimas į vieną nekelia jokių grėsmių, o kaip tik atsiranda papildomos galimybės.

D. Kaminskas „Tauragės žinioms“ teigė, jog pagrindinis reorganizacijos tikslas, jog Tauragėje sportas būtų koordinuojamas per vieną įstaigą, kas reikštų, kad būtų įmanomas efektyvesnis finansavimas – sportui tiesiog būtų skiriama daugiau pinigų. Esą jau paskaičiuota, jog tuo pačiu diegiant ir naują finansavimo sistemą pagal krepšelius, tam pačiam vaikų skaičiui būtų skiriamas iki 50 tūkst. eurų didesnis finansavimas.

Jam pritaria ir sporto centro vadovas Gediminas Sakalauskas, teigdamas, jog sujungus įstaigas būtų galima pagerinti sporto srities vystymą Tauragės rajone. Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Juozas Kniukšta mano, jog nebėra ko delsti – siūlo kuo greičiau darbo grupės išvadas teikti Tarybai  ir administracijai dėl įgyvendinimo.

Tuo tarpu A. Bitinas siūlo tiesiog pakeisti biudžetinės įstaigos „Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokykla“ pavadinimą į „Tauragės sporto mokykla“, kad galėtų organizuoti veiklas ir suaugusiems.

Prašo sutikimo

Ketvirtadienį Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdyje pateiktas sprendimo projektas, kurį priėmusi taryba sutiktų iki 2018-ųjų metų spalio 1 dienos reorganizuoti Vaikų ir jaunių sporto mokyklą prijungiant ją prie Tauragės sporto centro. Esą tai leistų įstaigoms pradėti rengti reorganizacijos sąlygas. Vėliau būtų reikalingas dar vienas Tarybos sprendimas dėl reorganizacijos. D. Kaminskas komiteto nariams pristatė reorganizavimo planą.

 – Pirmiausia pagal sprendimo projektą Taryba duoda sutikimą reorganizuoti įstaigą. Po to direktoriai gauna užduotis, kurias jie turi įgyvendinti – paruošti reorganizavimo sąlygas. Kai sąlygos bus paruoštos, bus rengiamas tarybos sprendimas, nurodantis kitus Civiliniame kodekse nustatytus sprendinius, kurie yra reikalingi. Jau po to sprendimo turėsime 4 mėnesius reorganizavimo procesui – darbuotojų pervedimui, turto perdavimui ir kitiems dalykams. Sprendimo būdas pasirinktas remiantis Lietuvos nacionaline praktika, nemažoje dalyje savivaldybių rajonų sporto mokyklos buvo prijunginėjamos prie sporto centrų jau nuo 2006-ųjų metų. Būtent prie Sporto centro prijungiama remiantis daugiau nei 15 m. praktika, nes ši įstaiga turi žymiai platesnes funkcijas, kurios apima ir vaikų ir suaugusiųjų ugdymą. Pagal Darbo kodeksą, vykdant prijungimą, visi darbuotojai turi būti perkelti iš vienos įstaigos į kitą, – paaiškino D. Kaminskas.

Esą abiejų reorganizuojamų įstaigų direktoriai turės 50 dienų sąlygoms paruošti, po to jos bus paviešintos. Tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komitete nutarta sprendimo projektą teikti svarstyti jungtiniam tarybos komitetui, kur laukiama ir reorganizuojamų įstaigų vadovų pasisakymų.

A. Bitinas: „yra kaip yra“

Po komiteto posėdžio pakalbintas Vaikų ir jaunių sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas teigė jau neabejojantis, kad reorganizacija įvyks. Paklaustas, ar ketina reikšti savo nuomonę svarstant šį klausimą jungtiniame komitetų posėdyje, kalbėjo neryžtingai.

– Na, kad šiuo etapu jau yra beviltiška. Aiškiai buvo išsakyta nuomonė palikti, negriauti kol kas mokyklos, galbūt paanalizavus kažką pasižiūrėti, kaip geriau. Juo labiau, kad ir mokyklai 60 metų kitąmet, antra vertus, neformalaus ugdymo įstaigą naikinant ir kitoj kuriant neformalaus ugdymo įstaigą, juokingai atrodo. Žodžiu, yra, kaip yra, – nusivylimo neslėpė vadovas.

Nors Sporto mokykla rengiama reorganizacijai, jos direktoriui A. Bitinui pristačius 2017-ųjų veiklos ataskaitą, Tarybai nuspręsta teikti ir užduotis vadovui ateinantiems mokslo metams.

 

 

Balandžio 19 dieną paaiškės „Bastilijos“ komplekso sporto salės grindų remonto rangovas. Birželio mėnesį planuojama keisti 30 metų senumo dangą, kuri, pasak Sporto centro vadovo Gedimino Sakalausko, jau yra morališkai pasenusi. 

Prieš savaitę į Tilžės plente atgimusį paslaugų centrą įsikėlė vietinė įmonė „Tiko baldai“. 14 metų šioje rinkoje dirbantys baldininkai Tauragėje žinomi kaip patyrę virtuvės baldų gamintojai. Savo prekybos taškus atidarę Klaipėdoje ir Panevėžyje „Tiko baldai“  nusprendė pradžiuginti ir tauragiškius atidarydami virtuvės baldų saloną Tauragėje, kuriame pirkėjams bus suteikiami individualūs projektavimo, dizaino patarimai, o išsirinkti komplektai pristatomi laiku ir sumontuojami patyrusių specialistų.  

Projektas BackTo.lt grįžo prie savo ištakų, į Danijos sostinę – būtent čia, Kopenhagoje, 2013 metais įvyko pirmoji iniciatyvos konferencija. Praėjusio savaitgalio renginyje dalyvavo rekordinis skaičius – 260 dalyvių, o vieną labiausiai įkvepiančių pranešimų skaitė tauragiškis Dovydas Kaminskas, kuris po studijų, baigtų būtent Kopenhagoje nusprendė grįžti gyventi ir dirbti į Tauragę.

 

Naujausiame numeryje skaitykite: apie planus sujungti Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklą ir Sporto centrą „Tauragės žinios“ rašė dar pernai. Praėjusią savaitę dar kartą rinkosi dar 2016-aisiais sudaryta darbo grupė, atsakinga už sporto vystymo strategijos formavimą, kuri nusprendė nebemindžikuoti vietoje ir prašyti rajono Tarybos leidimo reorganizuoti Vaikų ir jaunių sporto mokyklą prijungiant ją prie Sporto centro. „Tauragės žinių“ laikraštyje daug verslo naujienų, taip pat išskirtinis interviu su beveik tris dešimtmečius Tauragės rajono Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja dirbančia Virginija Martutaitiene.