2019 Sausio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Planuojate atostogas? Sužinokite daugiau apie Ispaniją

  • Įkelta: 2018-04-20
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Nuostabioji Ispanija – vienas labiausiai lietuvių pamėgtų kraštų, kuris kiekvienais metais ne tik sulaukia šimtų tūkstančių turistų iš viso pasaulio, tačiau ir kelių tūkstančių lietuvių, kurie renkasi Ispaniją dėl gero oro, malonių žmonių ir skanaus maisto. Kelionės į Ispaniją, juolab, šiuo metu prieinamos labai greitai ir paprastai, o lėktuvų bilietai – pigūs.

Suprantama, kad kuo kraštas, į kurį keliaujate, bus geriau pažįstamas – tuo pati kelionė bus malonesnė. Taigi, pateikiame įdomybių sąrašą, kurios padės geriau suprasti Ispanijos dvasią.

Jeigu esate didelis kalnų mėgėjas, tokiu atveju keliauti į šią šalį – būtina. Retas žino, tačiau Ispanija yra pati kalnuočiausia vieta visame žemyne.

Ispanija yra ne tik Europoje. Tai viena iš tų valstybių, kuri gali pasigirti esanti ne tik Europos dalis. Jai priklauso ne tik Kanarų salos, tačiau ir du miestai, kurie yra Afrikoje!

Dažnas galvoja, kad Ispanija yra labai konservatyvi šalis, kad atvykus reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Pirmiausia verta paminėti, kad didžioji dalis ispanų yra katalikai, tad jie labai liberaliai žiūri į daugelį dalykų. Juolab, čia net yra įteisinta dviejų tos pačios lyties asmenų santuoka, tad galima sakyti, kad Ispanija kur kas toliau pažengusi nei Lietuva liberalumo bei supratimo atžvilgiu.

Dar vienas labai didelis Ispanijos privalumas skatinantis turistus mėgti šią šalį yra tai, kad Ispanija turi daugiau nei 200 paplūdimų. Tai reškia, kad kiekvienas suras sau tinkamiausią paplūdimį: nuo tokių, kuriuose aktyviai linksminamasi iki tokių, kuriuose galima ramiai pasiilsėti su šeima. O įvertinus ir tai, kad Ispanija yra viena sausiausių šalių visoje Europoje – kad ir kada atvyksite atostogauti – pavyks pasimėgauti paplūdimio malonumais.

Nors šiuo metu Ispanija ekonomine prasme patiria tikrai ne patį geriausią savo gyvavimo laikotarpį, tačiau, visgi, ji yra devinta pagal ekonominį stabilumą. Daugelis investuoja į Ispanijos bankus, ypač į nekilnojamą turtą, kadangi teigiama, kad ši šalis yra vienas svarbiausių ir tvirčiausių pasirinkimų.

Vienas mėgstamiausių užkandžių Ispanijoje yra kukurūzų paplotėliai. Kadangi jie labai greitai išperkami – retam pavyks jais pasmaguriauti. Visgi, beveik analogiškų turim ir Lietuvoje, tad tai neturėtų būti priežastis čia vykti. Ispanija pasižymi kur kas spalvingesne virtuve, tad būtinai ją išbandykite.

Ispanijoje šikšnosparniai yra priimami kaip „savi“. Vakarais jų tikrai labai daug. Ir miestuose, ir miesteliuose, tad jeigu jų bijote – kiekvienas vakarinis išėjimas į lauką jums jau turėtų atnešti stresą.

Būtent Ispanijoje moterys gyvena ilgiausiai lyginant su visa ES. Panašu, kad geras oras ir puiki nuotaika, žinoma, greta to geras vynas – tikrai prailgina gyvenimą.

Įdomu tai, kad Ispanijoje prostitucija yra legali. Dar įdomiau tai, kad ja teisiškai gali užsiimti merginos nuo dvylikos metų. Svarbiausia, kad jos jau būtų praradusios nekaltybę. Na, ne kiekvienas sutinka su šios profesijos nauda, tačiau dėl didelio klientų poreikių – nemažai investicijų nueina į valstybės biudžetą.

Ispanija yra labai skirtinga ir spalvota. Kiekvienas regionas turi ne tik savo dialektą, tačiau ir savo tradicinius patiekalus, net papročius. Tai, jeigu galite sau leisti – apkeliaukite kuo daugiau Ispanijos, kadangi taip pavyks pamatyti, kokia ji yra įvairi.

Nuostabioji Ispanija taip pat yra trečia pasaulyje pagal pagaminamo vyno kiekį. Galbūt ir dabar gerdami jį skaitote šį straipsnį.

Užs. Nr. 49

Iš Tauragės rajono savivaldybės biudžeto prioritetiniams darbams įgyvendinti skirta solidi beveik 300 tūkstančių eurų suma. Kas už šias lėšas bus atlikta, aiškinosi „Tauragės žinios“.

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, jog šiandien, balandžio 18 d.. 11.52 val. trims minutėms – patikrinimui – bus įjungtos gyventojų perspėjimo sistemos sirenos.