2019 Vasario 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: įspūdingą pirmadienio šilumą nuplaus lietus

  • Įkelta: 2018-04-16
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Balandis ir toliau lepina maloniais orais. Pirmadienį šalyje vietomis vyraus 24 laipsnių šiluma, tačiau saulę dangstys debesys, o vakare į šalį atkeliaus krituliai, kurie atneš gaivesnius orus. Antradienį ir trečiadienį šiluma bus kuklesnė, tačiau savaitei baigiantis temperatūra vėl kils aukščiau.

Šiandien šalį lepins šiluma, vietomis temperatūra kils iki 24 laipsnių. Tačiau dangų dažniau niaukstys debesys, o saulė pro juos pasirodys tik protarpiais. Vakare vietomis jau pradės lyti, galima ir perkūnija. Vilniuje dieną oras šils iki 23, Kaune iki 22 laipsnių. Danguje supsis debesys, vakare numatoma perkūnija, lietus. Šiauliuose termometrai įdienojus fiksuos 20 laipsnių, vyraus debesuotumas, vakare plūstels krituliai. Pajūryje oras sušils iki 16 laipsnių, dangus bus apniukęs, čia taip pat atkeliaus lietus.

Antradienio naktį per šalį keliaus lietaus debesys, vietomis grūmos perkūnija. Dieną taip pat daug kur palis, ypač rytinėje šalies dalyje. Po pietų, daugės pragiedrulių, pūs vėsokas šiaurės vakarų krypties vėjas, šilumos bus mažiau. Vilniaus ir Kauno apylinkėse temperatūra svyruos tarp 10–15 laipsnių.  Nakties metu lis, dieną dangus toliau varvės Vilniuje, o Kaune kritulių jau bus mažiau. Šiauliuose lietus nuvilnis pirmoje nakties pusėje, tuo metu bus apie 7 laipsnius šilumos. Dieną pro debesis ir saulė mėgins žvilgtelti, oras šils iki 13 laipsnių. Prie jūros vyraus apniukęs dangus, tik po pietų debesų gretos retės. Temperatūra svyruos tarp 5–8 laipsnių šilumos. 

Trečiadienį vietomis oras šils labiau, daugės pragiedrulių, o kritulių tikimybė maža. Pūs gūsingas šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune numatomas nepastovus debesuotumas. Naktį bus apie 6, dieną apie 16 laipsnių šilumos. Šiauliuose be žymesnių kritulių. Naktį vyraus 6, dieną 15 laipsnių šiluma. Pajūryje numatomi pragiedruliai. Naktį termometrai fiksuos 4 laipsnius šilumos. Įdienojus oras šils iki 9 laipsnių.

Ketvirtadienį debesų bus dar mažiau, o temperatūra kils aukščiau. Visgi, šiaurės vakarų krypties vėjas bus labai nemalonus. Vilniuje ir Kaune naktį danguje sukiosis debesys, vyraus 7 laipsnių šiluma. Dieną saulės spinduliai orą sušildys iki 17 laipsnių. Šiauliuose naktį numatomas debesuotumas, bus apie 6 laipsnius šilumos. Įdienojus vyraus giedras dangus, temperatūra kils iki 16 laipsnių. Pajūryje naktį termometrai rodys 5 laipsnius šilumos. Diena bus saulėta, oras šils iki 11 laipsnių. 

Penktadienį vėl sugrįš 20 laipsnių šiluma, tik pajūryje išsilaikys gaivesni orai. Suksis pietvakarių, vakarų krypties vėjas, daugelyje vietovių džiugins saulėtas dangus. Vilniaus ir Kauno apylinkėse dangumi keliaus maži debesys. Naktį bus apie 6, dieną apie 18 laipsnių šilumos. Šiauliuose naktį termometrai fiksuos 4 laipsnius šilumos. Įdienojus numatomas nedidelis debesuotumas, temperatūra kils iki 17 laipsnių. Pajūryje naktis bus giedra, vyraus 4 laipsnių šiluma. Dieną išaugs debesuotumas, bus apie 9 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį pakils vakarinių krypčių vėjas, daug kur protarpiais palis, o temperatūra keletu laipsnių smuks žemyn.  

Apie planus sujungti Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklą ir Sporto centrą „Tauragės žinios“ rašė dar pernai. Sporto bendruomenei neradus bendro sprendimo, ši idėja buvo įšaldyta. Praėjusią savaitę dar kartą rinkosi dar 2016-aisiais sudaryta darbo grupė, atsakinga už sporto vystymo strategijos formavimą, kuri nusprendė nebemindžikuoti vietoje ir prašyti rajono Tarybos leidimo reorganizuoti Vaikų ir jaunių sporto mokyklą prijungiant ją prie Sporto centro. Šiam žingsniui vis dar prieštarauja Sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas, tačiau teigia nuleidęs rankas: „beviltiška, yra kaip yra“.

Balandžio 19 dieną paaiškės „Bastilijos“ komplekso sporto salės grindų remonto rangovas. Birželio mėnesį planuojama keisti 30 metų senumo dangą, kuri, pasak Sporto centro vadovo Gedimino Sakalausko, jau yra morališkai pasenusi. 

Prieš savaitę į Tilžės plente atgimusį paslaugų centrą įsikėlė vietinė įmonė „Tiko baldai“. 14 metų šioje rinkoje dirbantys baldininkai Tauragėje žinomi kaip patyrę virtuvės baldų gamintojai. Savo prekybos taškus atidarę Klaipėdoje ir Panevėžyje „Tiko baldai“  nusprendė pradžiuginti ir tauragiškius atidarydami virtuvės baldų saloną Tauragėje, kuriame pirkėjams bus suteikiami individualūs projektavimo, dizaino patarimai, o išsirinkti komplektai pristatomi laiku ir sumontuojami patyrusių specialistų.  

Projektas BackTo.lt grįžo prie savo ištakų, į Danijos sostinę – būtent čia, Kopenhagoje, 2013 metais įvyko pirmoji iniciatyvos konferencija. Praėjusio savaitgalio renginyje dalyvavo rekordinis skaičius – 260 dalyvių, o vieną labiausiai įkvepiančių pranešimų skaitė tauragiškis Dovydas Kaminskas, kuris po studijų, baigtų būtent Kopenhagoje nusprendė grįžti gyventi ir dirbti į Tauragę.