2019 Sausio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kviečia į kūrybinės veiklos dešimtmečio koncertą

  • Įkelta: 2018-04-06
TVK albumo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės kultūros centro Kultūrinių renginių organizatorius Justas Kirstukas nusprendė nustebinti ne tik savo draugus, bet ir muzikos mylėtojus. Minėdamas savo kūrybinės veiklos dešimtmetį, jis tauragiškiams dovanoja nemokamą žinomų atlikėjų koncertą „Susitikimai“.

„Taip jau sutapo, kad kūrybinio dešimtmečio koncertas vyks balandžio 12-ąją, per mano trisdešimtmetį. Tik šį kartą norėjosi ne gauti dovanų, o dovanoti kitiems, – apie koncertą, vyksiantį Tauragės kultūros rūmuose, kalbėjo J. Kirstukas.

Koncertas „Susitikimai“ – jaunatviškos muzikos gūsis, kuris taps jau aštuntojo Tauragėje rengiamo Kultūros pavasario renginio dalimi. Ant scenos pasirodys renginio vedėja, LRT žurnalistė Gerūta Griniūtė, aktorė Aistė Lasytė, „Lietuvos balso“ nugalėtojas Paulius Bagdonavičius, dainininkas Justinas Lapatinskas.

Tauragėje netrūksta kokybiškos muzikos aidų. Tauragės muzikos festivalį rengia Liudas Mikalauskas, vasarą šurmuliuoja „Džiazo dienos“, daugiau nei dešimtmetį vyksta Martyno Mažvydo vargonų muzikos festivaliai. Pasak J. Kirstuko, daugelis koncertų vyksta vasarą, o pavasaris tarsi buvo primirštas. Todėl „Susitikimai“ galėtų tapti pirmuoju metų koncertu, kuriame skambėtų populiari, bet kokybiška muzika.

Į koncertą šiemet atvyks gerai Lietuvos scenoje žinomi atlikėjai. J. Kirstuko teigimu, tai jo draugai, kurie beveik veltui sutiko prisidėti prie šio projekto.

– Su Aiste (Aiste Lasyte, – red. past.) studijavome Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, net tame pačiame bendrabučio aukšte gyvenome. Gerūtą (G. Griniūtė, – red. past.) taip pat iš studijų laikų pažįstu. Su Pauliumi Bagdonavičiumi koncertavome operoje „Julijus Cezaris“, o Justiną Lapatinską pažįstu, nes mūsų vokalo mokytojas buvo profesorius Vytautas Juozapaitis. Jis studijavo Vilniaus Kolegijoje, Pramoginio scenos meno specialybę, aš Muzikos ir teatro akademijoje, bet vokalo mokėmės kartu, – dešimtmečio prisiminimais dalijosi J. Kirstukas.

Tauragės kultūros centre dirbantis vyras žinomas, kaip „Pagramantis – 2016 m. Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ renginių organizatorius. Nuo šių metų J. Kirstukas tapo ansamblio „Jūra“ meno vadovu.

Kūrybinės veiklos kelią J. Kirstukas pradėjo Klaipėdoje Stasio Šimkaus konservatorijoje. Vėliau įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, dainavimo specialybę, kur žinių sėmėsi iš profesoriaus Vytauto Juozapaičio. Pirmaisiais studijų metais pradėjo koncertinę veiklą Nacionalinėje filharmonijoje, dirbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Atlikėjui teko dalyvauti „Vilnius city opera“, kuriam vadovavo režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir dirigentas Gintaras Rinkevičius, operoje „Visos jos tokios“, kamerinio dainavimo paslapčių semtis stažuotėje Kopenhagoje (Danija).

– Didžiausiu savo priimtu iššūkiu laikau Valstybinio Klaipėdos muzikinio teatro operetės „Vienas kraujas“ Ministro Pirmininko Kunigaikščio Ipsheimo Gindelbacho vaidmenį. Tai buvo vienas pagrindinių operetės vaidmenų. Įdomu ir tai, kad gastrolių metu šią operą atvežėme ir į Tauragę, – teigė J. Kirstukas.

Nors operą scenoje užtraukti tenka vis rečiau, J. Kirstukas tikina, kad „taškas tikrai nepadėtas“. Paklaustas, ar kūrybinės veiklos dešimtmetyje tauragiškiai išgirs jo balsą nusišypsojo: „tikrai išgirsite, tiesa, ne operos solisto amplua“.  

Šiandien, penktadienį, Tauragės rajono taryba susirinko į neeilinį posėdį. Sušaukti jį prireikė dėl dviejų projektų, sukėlusių Tarybos nariams abejonių dėl bendradarbiavimo su Rusija ES kaimynystės programose. Valstybės saugumo departamentas pateikė neraminančias išvadas – esą turima duomenų, jog bendradarbiavimo per sieną programomis bando pasinaudoti Rusijos žvalgyba. Todėl paliko teisę Tauragės rajono tarybai nuspręsti, ar programoje dalyvauti, savo nuožiūra, tačiau nurodė laikytis atsargumo priemonių ir kilus įtarimams informuoti VSD. 

Naujausiame numeryje skaitykite: į miesto infrastruktūrą, pastatų tvarkymą investuoti Europos Sąjungos milijonai, tačiau galvos skausmas dėl suremontuotų objektų tampa jau taisykle, o ne išimtimi. Kaip žinia, nepraėjus nė metams po renovacijos ėmė byrėti Kultūros rūmų fasadas, praėjus vos 2 metams po sutvarkymo ėmė griūti Meilės alėjos takas. Visai neseniai – Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios fasadas. Naujausiame numeryje taip pat skaitykite apie į Tauragę įžengusią verslo ir eksporto skatinimo organizaciją „Versli Lietuva“. „Tauragės žiniose“ taip pat rasite straipsnius apie neramumus savivaldybėje ir galutinį Sigito Kancevyčiaus pralaimėjimą teisminių ginčų grandinėje.

Būsto energijos taupymo agentūra baigė vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams atnaujinti pateiktas 577 paraiškas iš 50 šalies savivaldybių. Į finansuojamų projektų sąrašą didžioji dalis projektų (168) pateko pagal savivaldybių parengtas kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. Tokio tipo programas, apimančias vieno, dviejų ir daugiau miesto kvartalų atnaujinimą, yra pasirengusios ir artimiausiu metu pradės įgyvendinti 23 šalies savivaldybės. Viena jų – Tauragė, kuri 2017 m. gruodžio mėn. 20 d. Tarybos sprendimu patvirtino centrinio miesto kvartalo atnaujinimo poreikį. Naują rūbą įgis ne tik 7 šios teritorijos daugiabučiai, bet ir Martyno Mažvydo progimnazija. Modernizacija palies kvartalo kiemus, automobilių stovėjimo aikšteles, žaliąsias zonas, apšvietimo tinklus bei požeminius vamzdynus.    

Jau šį rudenį Tauragės miestą turėtų papuošti muzikos ir šviesų fontanas. Miesto centre, Atgimimo aikštėje esančio senojo fontano rekonstrukcijai Tauragės rajono savivaldybės biudžete atseikėta 100 tūkstančių eurų.