2019 Kovo 25 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tolima kelionė su vaikais: kaip ją palengvinti?

  • Įkelta: 2018-03-12
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiuolaikiniai tėvai nesibodi leistis net į labai tolimas keliones su vaikais: tiek ūgtelėjusiais, tiek dar visai mažiukais. Tai sveikintina, tik, neslėpkime, neretai pareikalauja labai daug jėgų, kantrybės, kartais sąlygoja nukrypimą nuo plano, bet visada atostogas padaro linksmesnes ir turiningesnes jau vien dėl to, kad daugelį dalykų tenka pamatyti vaiko akimis – o tai didžiulis atradimų šaltinis. Tad kaip tolimą kelionę su vaikais palengvinti?

Bagažas

Nepriklausomai nuo to, kokia transporto priemone keliausite, tikėtina, jog vaiko daiktai sudarys didžiąją dalį visos šeimos bagažo. Kartais priimamas sprendimas imti mažiau daiktų, siekiant sutaupyti arba norint išvengti nepatogumų daiktus gabenant į oro uostą, paskui nuvykus į kitą šalį keliauti su visais daiktais iki viešbučio ir pan. Bet išvengę nepatogumų kelionėje, gerokai apsunkinsite savo atostogų laiką. Pavyzdžiui, be vežimėlio ar dviratuko su mažu vaikučiu keliauti bus sunkoka, be savo mėgstamiausių žaisliukų vaikas sunkiai užmigs ir t.t. Todėl geriau imkite daugiau, nei paskui pasigesite daiktų, kurie gerokai palengvintų atostogas. Jei nerimaujate dėl didelės kainos ar nepatogumo – pamirškite tai! Pasidomėkite nauja internetine platforma „Parcel ABC“, užtikrinančia itin patogų, greitą ir pigų siuntinių siuntimą į kitas šalis. Dėl unikalios veiklos koncepcijos ši kompanija gali pasiūlyti neįtikėtinai žemas siuntų transportavimo kainas. Pasinaudokite tokia proga ir išsiųskite didesnius Jūsų atostogoms reikalingus daiktus prieš iškeliaudami ir Jūsų siuntinys bus pristatytas į nurodytą vietą svečioje šalyje. Nuvykus daiktai Jūsų jau lauks arba atkeliaus netrukus – galite pasirinkti priimtiniausią siuntinio transportavimo laiką. Taip lengvai ir paprastai keliauja pigios siuntos į Ameriką, Indiją, Tailandą ir kitas šalis. Negana to, toks siuntų pristatymo sprendimas bus idealus, jei viešėjami svečioje šalyje įsigysite daugiau daiktų – juos galite išsiųsti iš savo buvimo vietos tiesiai į namus.

Vaistinėlė

Keliaudami su vaikais pasirūpinkite „bazine“ vaistinėle, nes su mažaisiais juk niekada nežinai, kada užpuls sloga, šoktelės temperatūra ir pan. Nedideli negalavimai gali būti sąlygoti pasikeitusio klimato, nuo kitokio maisto dažnas „svečias“ – alergija. Pasirūpinkite, kad Jūsų kelioninėje vaistinėlėje atsidurtų termometras, lašiukai nuo pilvo skausmo, lašiukai nuo ausų uždegimo, dažnai praverčia ir vaistai nuo viduriavimo,alergijos, reikėtų ir pastilių nuo gerklės skausmo, lašiukų užsikimšusiai ar varvančiai nosytei, siurbtuko nosiai išvalyti, vaistų nuo pykinimo, kuris kartais užklumpa vaikučius važiuojant, būtinai turėkite pleistrų, binto ir vaistųžaizdoms dezinfekuoti. O jei vykstate ten, kur lepina saulės spinduliai, nepamirškite kokybiško kremo ar losjono nuo kenksmingų saulės spindulių.

Maistas ir gėrimai

Kalbant apie gėrimus, tai geriausias pasirinkimas bus vanduo. Žinoma, jei vaikas mažiukais ir maitinasi mamos pienu, tai maisto ir gėrimų problemos kaip nebūta. Jei geria pieno mišinukus, turėkite virinto vandens termose, kad galėtumėte lengvai vaikui suruošti mišinuko keliaujant, pavyzdžiui, lėktuvu.

Turėkite ir maisto, juk niekada nežinote, kada vaikas išalks (daugelis tėvų sutiks, kad išalksta neretai jie ir pačiu netinkamiausiu metu), o gal vėluos lėktuvas... Šilto maisto įsidėkite į termosą ar specialius šilumą išlaikančius indelius. Prioritetą teikite lengvai virškinamam, kuo mažiau saldžiam, taip pat neriebiam maistui.

Drabužiai ir avalynė

Visai kelionei pasirūpinkite lengvų, patogių ir vaiko judesių nevaržančių drabužių, bei komfortiškos avalynės. Jei vaikas jausis patogiai, atostogos bus nusisekusios. Drabužius pakuokite į vakuuminius maišelius – užims gerokai mažiau vietos.

 

Smagios, komfortiškos ir lengvos kelionės su atžalomis!

Užs. Nr. 28

Savaitgalį į Tauragės ligoninės priėmimo skyrių atgabentas neblaivus 24 metų karys savanoris. Jo kišenėje aptiktos žalios tabletės, kaip įtariama, narkotikai. 

Jau šią savaitę didesnio atlygio sulauks 59 savivaldybės darbuotojai, turintys valstybės tarnautojo statusą. Atlyginimai didės atsižvelgiant į kasmetinio tarnautojų veiklos vertinimo rezultatus. Sotesnėms darbuotojų algoms per mėnesį teks atseikėti 8 tūkstančius eurų.

 

Tauragės pilies aikštę papuošė spalvingai išmarginti paukščiai. Paaiškėjo, kad tai Tauragės vaikų  reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ bendruomenės kūrybinio projekto „100 laisvės paukščių“ galutinis rezultatas.

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui, „Tele2“ siūlo atsinaujinti savo telefonus ir skelbia nuolaidas. Visuose operatoriaus salonuose bei internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt klientų laukia itin viliojantys pasiūlymai.