2019 Sausio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sustabdyti šimtmečio tauragiškių rinkimai

  • Įkelta: 2018-03-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Pirmadienį Tauragės rajono savivaldybės internetiniame tinklalapyje taurage.lt startavę šimtmečio tauragiškių rinkimai laikinai sustabdyti. Pašalinus klaidas,  balsavimą ketinama atnaujinti dar šią savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis apgailestauja dėl nesklandumų.

Valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti Tauragės rajono savivaldybė paskelbė šimtmečio tauragiškių rinkimus. Gyventojai, bendruomenės, visuomeninės organizacijos, įmonės, įstaigos, menininkai, politikai buvo kviečiami siūlyti ir teikti kandidatus. Pateikta beveik 200 kandidatų, tarp kurių ir anapilin išėję visuomenininkai ir šiuo metu Tauragės vardą garsinantys kraštiečiai: šviesaus atminimo režisierius Antanas Naraškevičius, evangelikų-liuteronų korifėjus Jonas Kalvanas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, esamas ir buvę Tauragės merai Sigitas Mičiulis, Pranas Petrošius, Klemensas Paulius, pirmasis Tauragės krašto muziejaus direktorius Česlovas Vaupšas, tremtinių ir politinių kalinių Tauragės skyriaus pirmininkas Antanas Stankus ir kiti.

Kandidatų sąrašas, su aprašymais bei nuopelnais Tauragės kraštui pirmadienį pasirodė Tauragės rajono savivaldybės tinklapyje taurage.lt, juo vėliau buvo pasidalinta ir socialiniame tinkle „Facebook“. Tačiau tik paskelbus atranką, pastebėtos klaidos aprašymuose, todėl balsavimas sustabdytas.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis „Tauragės žinioms“ teigė, kad apklausa į internetą įkelta su klaidomis ir galutinai nesuderinus, nei su juo nei su komisija. Todėl balsavimą teko sustabdyti.

– Artimiausiu metu pašalinus klaidas, balsavimas bus atnaujintas, – teigė M. Petraitis. Jis apgailestavo dėl nesklandumų ir sakė dėsiąs pastangas, kad ateityje tokie nesusipratimai  nepasikartotų.

Šimtamečio tauragiškių projektą kuravo mero patarėjas Artūras Fetingis, tačiau daugiau nei tris savaites jis turi nedarbingumo pažymėjimą.

Primename, kad šios iniciatyvos tikslas – pagerbti žmones, labiausiai nusipelniusius garsinant Tauragės miesto ir rajono vardą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio laikotarpiu.

Šimtmečio tauragiškiai renkami už ypatingus nuopelnus ir darbus, garsinančius Tauragės krašto vardą, aktyvią visuomeninę veiklą bei išskirtinį indėlį mokslo, švietimo, kultūros, sveikatos apsaugos, sporto, verslo, socialinio vystymo, žemės ūkio bei kitose srityse.

„Tauragės žinių“ inform.

Nors savivaldybės kontroliuojamos įmonės šiuo metu audituojamos ir 2017-ųjų ataskaitas dar tik teiks, administracijos direktorius Modestas Petraitis atskleidė preliminarius finansinius įmonių rezultatus. Jau žinoma, kad UAB Tauragės butų ūkis, UAB Tauragės šilumos tinklai, UAB „Dunokai“ ir UAB Tauragės autobusų parkas metus užbaigė pelningai. Prastesnė padėtis tik UAB „Tauragės vandenys“, įmonė neišbrenda iš nuostolių dėl brangios dumblo džiovinimo įrenginių eksploatacijos.

Nors iki savivaldybių merų tiesioginių rinkimų liko dar visi metai, partijos jau svarsto galimas kandidatūras. Pirmieji kandidatą į merus paskelbė socialdemokratai – partijos konferencijoje atstovauti mero rinkimuose slaptu balsavimu vienbalsiai išrinktas Tauragės skyriaus pirmininkas Pranas Petrošius. Dabartinis Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis tokį ankstyvą kandidato į merus deklaravimą vadina politikavimu, kuris nieko gero nežada. Kitų partijų lyderiai atskleisti kortų neskuba – žvalgosi vieni į kitus. Kokie kandidatai varžysis dėl mero regalijų 2019-ųjų kovą, aiškinosi „Tauragės žinios“.

Šiandien vienuoliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktanto konkursas subūrė įvairaus amžiaus ir profesijų atstovus, visus tuos, kam brangi lietuvių kalba. Šiemet Tauragės rajono savivaldybėje susirinkę 25 žmonės rašė Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“. Diktantą skaitė LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Pernai diktantą savivaldybėje rašė 26 tauragiškiai, 2016 metais – 16.