2019 Sausio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Penki emigrantai tapo Tauragės garbės ambasadoriais

  • Įkelta: 2018-03-07
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Penki tauragiškiai, išvykę gyventi svetur, tapo Tauragės rajono garbės ambasadoriais. Užsienyje gyvenantys kraštiečiai įsipareigojo garsinti Tauragės vardą ir dalintis savo patirtimi bei ryšiais prisidėdami prie projektų, naudingų gimtajam miestui. Idėja įgyvendinama po projekto „Globali Tauragė“ vėliava.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinti pirmieji Tauragės garbės ambasadoriai: Laura Grinevičiūtė, gyvenanti Tbilisyje, Gruzijoje, Gabija Jancevičiūtė, gyvenanti Šarlotėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Monika Lionaitė, gyvenanti Stokholme, Švedijoje, Greta Petrošiūtė, gyvenanti Kopenhagoje, Danijoje, Giedrius Šteimantas, gyvenantis Kopenhagoje, Danijoje.

Anot projekto „Globali Tauragė“ koordinatoriaus, mero patarėjo Dovydo Kaminsko, ambasadoriais sutikę tapti tauragiškiai patys išreiškė norą ne tik palaikyti ryšius su gimtuoju miestu, bet ir prisidėti prie teigiamų pokyčių Tauragėje.

– Šie žmonės ieško galimybių prisidėti prie Tauragės gerovės ir augimo, įgyvendindami savivaldybės sumanytus projektus ir iniciatyvas, dalindamiesi savo patirtimi ir ryšiais. O galimybių yra įvairių – garsinti Tauragės vardą bendradarbiaujant su įvairiomis užsienio valstybių organizacijomis, vykdančiomis aktyvias verslo, turizmo, investicijų pritraukimo, kultūros, sporto, socialinės plėtros ir kitų sričių veiklas, padėti užmegzti Tauragei ryšius su užsienio miestų savivaldybėmis, – teigė D. Kaminskas.

Garbės ambasadoriais siekiantys tapti išvykę tauragiškiai pildo anketą, kurioje nurodo, kodėl ir kaip nori prisidėti prie globalių projektų įgyvendinimo.

Pavyzdžiui, Giedrius Šteimantas jau atlieka Tauragės garbės ambasadoriaus vaidmenį, nes ne kartą pristatinėjo Tauragę potencialiems investuotojams Danijoje. Garbės ambasadoriaus vardo suteikimas jam pasitarnaus diskusijose kviečiant partnerius ar potencialius investuotojus į Tauragę.

Štai Laura Grinevičiūtė nuolat domisi įvykiais ir naujienomis iš Lietuvos, kiekvienais metais ilgesniam laikui atvažiuoja į Tauragę. Laura planuoja prisidėti prie ryšių su Gruzija stiprinimo, bendrų projektų įgyvendinimo ir kitų veiklų ir idėjų, kurios gims plėtojant „Globali Tauragė“ projektą.

Gabija Jancevičiūtė pabrėžė, kad labai didžiuojasi kad yra kilusi iš Tauragės. Ji aktyviai dalyvauja Šarlotės lietuvių bendruomenės veikloje, neseniai išrinkta šios bendruomenės pirmininke. Gabija nori skleisti informaciją apie Tauragę ir Lietuvą Jungtinėse Amerikos Valstijose siekiant pritraukti naujas investicijas.

Monika Lionaitė, kaskart grįždama į Tauragę, susitinka su jaunaisiais tauragiškiais ir dalinasi su jais savo įgytomis žiniomis ir pozityvia patirtimi, kuri padėtų jaunimui atrasti save ir paskatintų kelti sau ambicingus tikslus.  Monika siekia prisidėti prie pozityvios, vieningos ir drąsios kartos kūrimo, prisidėsiančios prie globalios Lietuvos kūrimo.

Gretai Petrošiūtei, nepriklausomai nuo jos gyvenamosios vietos, norisi prie Tauragės gerovės savo patirtimi, kontaktais ir idėjomis. „Miestas yra stiprus, kai stipri jo bendruomenė. Ryšio palaikymas ne tik su jame gyvenančiais, bet ir išvykusiais žmonėmis yra reikalingas inovatyviam ir norinčiam augti regionui. Sukurdami erdvę bendrauti su diaspora, įgalindami juos prisidėti prie miesto gerovės kūrimo, įgyvendinti savo idėjas, ne tik įprasminame iš įvairių pasaulio šalių sukauptas gerąsias praktikas, žinias ir kontaktus, bet tuo pačiu atidarome tiesioginį tiltą jiems sugrįžti. Džiaugiuosi, kad Tauragė yra kryptingo, turinčio viziją miesto pavyzdys kitiems Lietuvos regionams ir tikiu, kad tokios iniciatyvos kaip „Globali Tauragė“ ir ambasadorių programa atneš ilgalaikius rezultatus ir prasmingus pokyčius,“ – mintimis dalijasi G. Petrošiūtė.

Anot D. Kaminsko, garbės ženkliukų įteikimo ceremonija ambasadoriams vyks birželio 2 d.

 

Vienas donoras, palikdamas šį pasaulį, gali išgelbėti aštuonias gyvybes. Tačiau organų persodinimo operacijos vis dar apipintos įvairiais mitais ir baimėmis, kurie stabdo kilnią misiją. Todėl kasmet, taip ir nesulaukę reikalingo donoro, miršta dvidešimt Lietuvos piliečių. Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo keisti šiuo metu Lietuvoje nusistovėjusią organų donorystės tvarką į „numanomo sutikimo“ donorystės modelį. Jis įsitikinęs, kad pakeitus modelį, būtų galima išgelbėti daugiau gyvybių. Motyvuojama, kad dabartinis modelis neveikia, nes per 18 metų, kiek veikia donoro kortelė, donorais tapti užsiregistravo 26 tūkstančiai žmonių, tačiau per visą šį laikotarpį jais tapo tik trys.

Pirmadienį Tauragės rajono savivaldybės internetiniame tinklalapyje taurage.lt startavę šimtmečio tauragiškių rinkimai laikinai sustabdyti. Pašalinus klaidas,  balsavimą ketinama atnaujinti dar šią savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis apgailestauja dėl nesklandumų.

Nors savivaldybės kontroliuojamos įmonės šiuo metu audituojamos ir 2017-ųjų ataskaitas dar tik teiks, administracijos direktorius Modestas Petraitis atskleidė preliminarius finansinius įmonių rezultatus. Jau žinoma, kad UAB Tauragės butų ūkis, UAB Tauragės šilumos tinklai, UAB „Dunokai“ ir UAB Tauragės autobusų parkas metus užbaigė pelningai. Prastesnė padėtis tik UAB „Tauragės vandenys“, įmonė neišbrenda iš nuostolių dėl brangios dumblo džiovinimo įrenginių eksploatacijos.