2020 Sausio 22 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kovo 9-osios numerio anonsas

  • Įkelta: 2018-03-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Kovo 9-osios numerio anonsas: turizmo statistiką išpūtė pramonė. Statistikos departamento duomenimis, 2017-aisiais Tauragės apskrityje turistų skaičius išaugo 48,6 proc. Tačiau turizmo sektoriuje dirbantys verslininkai abejoja, ar yra ko taip džiūgauti. Esą, pateiktus statistikos duomenis išgražino išaugę statybininkų, renovuojamų daugiabučių darbuotojų, kelininkų ir automobilių prekeivių skaičiai, o ne turistų antplūdis. Taip pat skaitykite, kaip savo pozicijas politinėje arenoje bando stiprinti rajono opozicija, kurie daugiabučių kiemai dar šiemet sulauks rekonstrukcijos bei kaip atnaujinti garderobą į duris beldžiantis pavasariui. Penktadienio laikraštyje ir sėkmingo verslo formulė pagal geriausios paslaugų įmonės vardą pelniusio Tauragės odontologijos centro vadovą Lauryną Jarutį, skaitytojų nuomonės ir išsamios sporto naujienos.

Sustabdyti šimtmečio tauragiškių rinkimai. Pirmadienį Tauragės rajono savivaldybės internetiniame tinklalapyje taurage.lt startavę šimtmečio tauragiškių rinkimai laikinai sustabdyti. Pašalinus klaidas,  balsavimą ketinama atnaujinti.

Kita nuomonė, ar kova be taisyklių? Praėjusį penktadienį su rajono spauda, taip pat ir su „Tauragės žiniomis“ nemokamai buvo platinamas vieno lanko apimties Tauragės rajono savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcijos leidinys „Kita nuomonė“. Ką apie jį mano skaitytojai, patys opozicinės frakcijos nariai ir Žurnalistų sąjungos prezidentas Dainius Radzevičius – penktadienio laikraštyje.

Apeliacinis teismas sukčių nepagailėjo. Svetimu vardu greituosius kreditus ėmusių tauragiškių Klaipėdos apygardos teismas nepasigailėjo – jų apeliacinis skundas atmestas. Už nešvarius darbelius  teisiamųjų suole atsidūrusiems vaikinams teks atsakyti pagal įstatymo raidę – vienam jų paskirta 1 metų 3 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kitam – piniginė bauda. Teks atlyginti ir civilinius ieškinius.

Tvarkomų kiemų sąraše šiemet – trys. Jau šiemet lengviau atsikvėpti turėtų kai kurių Tauragės daugiabučių gyventojai – planuojama sutvarkyti tris duobėtas ir apverktinai atrodančias automobilių stovėjimo aikšteles, esančias Bažnyčių g. 15, 17 ir Respublikos g. 7. Tam reikalui biudžete numatyta 283 tūkstančiai eurų. Nors į sąrašą nėra įtrauktas, bet dėmesio sulaukė ir tragiškos būklės „Skonio džiazo“ kiemas.

Kitoks požiūris į verslą: Tauragės odontologijos centras. 2013-aisiais įsikūręs Tauragės odontologijos centras (TOC) metų įmonės apdovanojimuose buvo pripažintas geriausia 2017-ųjų paslaugų sektoriaus įmone. Jo vadovas, odontologas-burnos chirurgas L. Jarutis „Tauragės žinioms“ papasakojo ne tik apie besiplečiantį šeimos verslą, bet ir apie gyvenimo filosofiją, paremtą žmogiškumu, optimizmu ir tradicijų puoselėjimu.

„MK Drama Queen“ dizainerės: madingiausia yra moters pasitikėjimas savimi. Stiliaus ir mados duetas  pasakoja šiek tiek apie save bei, žinoma, apie artėjančio pavasario-vasaros sezono mados tendencijas ir naujoves. Ką šį sezoną privalu turėti ir kaip atrodyti subtiliai, bet stilingai, pasakoja Monika ir Kotryna.

Sekmadienį, kovo 11-ąją švęsime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Mieste vėl plevėsuos trispalvės, vyks minėjimo renginiai, šventinis koncertas, bus aukojamos Šv. Mišios. Laikraštyje – sveikinimai Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga.

Gražaus artėjančio savaitgalio!

Kovo 4 d. Tauragės švietimo bendruomenę pasiekė liūdna žinia – po sunkios ligos, eidamas 82-uosius gyvenimo metus, mirė ilgametis buvusio Tauragės politechnikumo direktorius Stanislovas Kušleika. Buvusių bendradarbių, kolegų  atmintyje dar ilgai išliks šviesūs prisiminimai apie iškilią direktoriaus asmenybę, optimizmą ir gebėjimą įžvelgti šviesiąsias gyvenimo puses, žmogiškumą ir pagarbą kolegoms.

 

Penki tauragiškiai, išvykę gyventi svetur, tapo Tauragės rajono garbės ambasadoriais. Užsienyje gyvenantys kraštiečiai įsipareigojo garsinti Tauragės vardą ir dalintis savo patirtimi bei ryšiais prisidėdami prie projektų, naudingų gimtajam miestui. Idėja įgyvendinama po projekto „Globali Tauragė“ vėliava.

Vienas donoras, palikdamas šį pasaulį, gali išgelbėti aštuonias gyvybes. Tačiau organų persodinimo operacijos vis dar apipintos įvairiais mitais ir baimėmis, kurie stabdo kilnią misiją. Todėl kasmet, taip ir nesulaukę reikalingo donoro, miršta dvidešimt Lietuvos piliečių. Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo keisti šiuo metu Lietuvoje nusistovėjusią organų donorystės tvarką į „numanomo sutikimo“ donorystės modelį. Jis įsitikinęs, kad pakeitus modelį, būtų galima išgelbėti daugiau gyvybių. Motyvuojama, kad dabartinis modelis neveikia, nes per 18 metų, kiek veikia donoro kortelė, donorais tapti užsiregistravo 26 tūkstančiai žmonių, tačiau per visą šį laikotarpį jais tapo tik trys.

Pirmadienį Tauragės rajono savivaldybės internetiniame tinklalapyje taurage.lt startavę šimtmečio tauragiškių rinkimai laikinai sustabdyti. Pašalinus klaidas,  balsavimą ketinama atnaujinti dar šią savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis apgailestauja dėl nesklandumų.