2019 Liepos 17 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Vasario 9 dienos „Tauragės žinių“ anonsas

  • Įkelta: 2018-02-08
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: Sustabdytas ugdymo procesas „Šaltinio“ ir M. Mažvydo progimnazijose ir Lauksargių pagrindinėje mokykloje bus atnaujintas vasario 13 dieną. Tauragės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas teigia nepamenantis analogiško atvejo, kad dėl ligų tektų uždaryti net kelias mokyklas. Penktadienio numeryje gausu ir naujienų, skirtų Lietuvos valstybės šimtmečio sukakčiai.

Dėl ligų protrūkio uždarytos trys mokyklos. Šią savaitę gripo epidemija paskelbta 28-iose iš 60 savivaldybių. Tauragė dar laikosi, tačiau sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis nepaliaujamai auga. Nelankančių mokyklas mokinių skaičiui perkopus 50 procentų, trijose rajono mokyklose laikinai nutrauktas ugdymo procesas. 

Daugiausia gatvių asfaltuos Beržės mikrorajone. Paaiškėjo Tauragės miesto gatvių eiliškumo sąrašas, kuriuo remiantis bus asfaltuojamos žvyruotos miesto arterijos. Taryba dėl jo balsuoti rengiasi ateinančiame posėdyje, jau parengtas sprendimo projektas, suderintas su bendruomenėmis, kuriame 2011-aisiais patvirtintą sąrašą numatyta papildyti 29-iomis gatvėmis. Iš minėto sąrašo neišasfaltuotos beliko dvi – paskutiniais numeriais įrašytos Pilėnų ir Matulaičio gatvės. Sąrašo pratęsime politikai pirmaisiais numeriais išrikiavo Kovo 11-osios, I. Simonaitytės ir Liepų gatves.

Sporto pinigų dalybos: daugiausiai krepšiniui ir futbolui. Antradienį sudaryta komisija patvirtino 2018 metų sporto klubų finansavimo sąmatą. Iš 144 tūkst. eurų biudžeto, daugiausiai – du trečdaliai atriekta krepšiniui ir futbolui. Likę sporto klubai tenkinsis „trupiniais“. Kokioms sumos paskirtos Tauragės sporto klubams skaitykite rytdienos laikraštyje.

Už melagingą iškvietimą – 300 eurų bauda. Melagingai iškvietusio greitosios pagalbos medikus girto batakiškio pokštas piniginę jam palengvins 300 eurų. Tokios baudos pirmadienį Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmuose sulaukė 51 metų M. K. Plačiau apie šią istoriją – penktadienio numeryje.

Istorikas A. Bumblauskas: patriotizmas gimsta tik dabar. Vasario 2 dieną Tauragės kultūros rūmuose vyko mokslinė-istorinė konferencija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. „Sovietų Sąjungą sužlugdė ne Dainų šventės, kurios vykdavo ir sovietiniais laikais, o kompiuteriai, džinsai ir rokas, jog mokytojams, liepiantiems vaikams „kalti“ šimtus datų, kurios verčia mokinius „vemti nuo istorijos“, reikėtų patiems rašyti dvejetus“ – konferencijoje kalbėjo A. Bumblauskas. Istorikų mintis skaitykite „Tauragės žinių“ laikraštyje.

Pareigūno didžiausia aistra – nardymas. Ką veikia policijos pareigūnai laisvalaikiu, kai nevilki uniformos? Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus vedėjo Sigito Sirvydo mylimiausias hobis – nardymas.  Su spalvų, gyvybės bei paslapčių kupinu povandeniniu pasauliu pareigūnas sieja savo atostogas bei laisvalaikį. Apie tai – pokalbis su juo.

Regioninę atskirtį įveikti galima? Regioninė atskirtis išlieka viena iš opiausių ir sunkiausiai išsprendžiamų problemų. Pripažinus šią problemą valstybės lygmeniu, imtasi priemonių, įgalinsiančių regionus prisiimti daugiau atsakomybės už savo ateitį. Parengta baltoji knyga, kurioje apibrėžtos darnios regioninės politikos gairės. Remiantis ja, Tauragės regionas numatė 6 pagrindines plėtros kryptys, padėsiančios pritraukti papildomą finansavimą iš regioninės atskirties mažinimo programų, kuris padidins regiono šansus vystyti tvarią ir tolygią plėtrą.

Bibliotekoje – „skaitMENINIS“ muziejus. Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje galima apsilankyti skaitmeniniame muziejuje. Realus pasaulis susimaišys su virtualiu ir Jums, naudojantis telefonu, bus leista pažaisti su tikrove. 

Užgavėnės:  varysime žiemą lauk. Šiemet žiema kol kas labiau panaši į darganotą vėlyvą rudenį ir dėl smagių žiemiškų pramogų ją norėtųsi kviesti, o ne varyti lauk, tačiau  laikrodžiai be gailesčio tiksi nurodydami žmonėms, kada ir ką švęsti, kada sėti, o kada nuimti derlių. Taigi senos smagios Užgavėnės niekur nedings ir jas šiemet švęsime vasario 13-ąją, tradiciškai likus septynioms savaitėms iki Velykų.

Šimtmečio proga – 100 vėliavų ir 100 apyrankių. Liko savaitė iki vasario 16-osios, kuomet minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Mokyklos ir įstaigos pastatų langus ir vitrinas suskubo puošti trispalve atributika, o Senamiesčio bendruomenė pasišovė pagaminti 100 vėliavų ir apjuosti jomis Senamiesčio skverą.

Penktadienio laikraštyje taip pat skaitykite straipsnį apie prekybą lietuviška atributika. Artėjančiam valstybės atkūrimo šimtmečiui tauragiškiai ruošiasi itin uoliai – perka tautine simbolika papuoštą atributiką, graibstyte graibsto vėliavas. Žmonės perka ne tik pigiausias trispalves, kainuojančias vos 11 eurų, bet negailima pinigų ir brangesnei. „Tauragės žinios“ pasidomėjo, kur galima įsigyti valstybės simbolių bei pasipuošti jais savo aplinką.  

Tauragės vaikų globos namai „Šaltinėlis“ skaičiuoja 25-uosius metus. Per tą laiką įstaigoje buvo globojama per tūkstantį vaikų, o šiuo metu „Šaltinėlis“ gyvena permainų vėjais. Šalyje vykdoma institucinės globos pertvarka įgalina teikti prieinamesnes paslaugas šeimoms, o be globos likusius vaikus apgyvendinti šeimose. Tradiciniai globos namai transformuojasi į kompleksinių paslaugų šeimai centrą.

Praėjusią savaitę į Tarybos posėdį atvyko visą gyvenimą hidrotechnikai pašventęs Juozas Montvilas, kuris pažėrė priekaištų buvusiai rajono valdžiai dėl Meilės alėjos šlaito griūties ir sukėlė tikrą pasipiktinimo bangą opozicinės frakcijos stovykloje. Pasak specialisto, tvarkant krantinę buvo nesilaikoma projekto reikalavimų ir suardyta drenažo sistema, kas sukėlė negrįžtamus padarinius – šlaitas pradėjo slinkti. Anot tiesiog Tauragės piliečiu save pristatančio vyro, taip aplaidžiai žiūrėti į sudėtingo hidrotechninio statinio eksploatavimą – nusikalstama veikla. J. Montvilas nepabijojo pirštu besti į tuometinį merą Praną Petrošių, kuris pasirašė po statinio priėmimo aktu: „sykį prikišus rankas, reikia ir pasekmių žiūrėti“.

Švedijos mokslininkai dar kartą įrodė, kad seleno ir kofermento Q10 vartojimas kartu gali efektyviai prisidėti prie sveikatos išsaugojimo vyresniame amžiuje.