2018 Gruodžio 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sausio 12-osios „Tauragės žinių“ anonsas: paliktas 2 mėn. kūdikis

  • Įkelta: 2018-01-11
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: antradienį į Tauragės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos kabinetą jauna mama atnešė ir paliko dviejų mėnesių kūdikį. Berniukas tą patį vakarą nuvežtas į vaikų globos namus „Šaltinėlis“, o trečiadienį po medikų apžiūros paguldytas į Vaikų ligų skyrių. Plačiau apie šią ir kitas Tauragės krašto naujienas skaitykite penktadienio „Tauragės žinių“ laikraštyje.

Reorganizuojami teismai metus užbaigė su skolomis. Nuo sausio 1-osios – reikšmingi organizaciniai pokyčiai teismų sistemoje. Vietoje 49 apylinkių teismų, visoje šalyje lieka 12. Tauragės apylinkės teismą nuo šiol sudaro trys teismo rūmai: Šilalės, Šilutės ir Tauragės. Reforma pareikalavo ir „aukų“ – darbo neteko 3 žmonės, kuriems teko išmokėti išeitines kompensacijas. Tuo tarpu likusieji darbuotojai Šilalės teismo rūmuose net 2 paskutinius metų mėnesius plušėjo be atlyginimų. Skolas tikimasi užkaišyti jau iš bendro Tauragės apylinkės teismo biudžeto.

Atleisti vairuotojai savivaldybę apskundė. Metų pabaigoje Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis nusprendė atsisakyti samdomų vairuotojų etatų. Direktoriaus įsakymu nuo gruodžio 31 dienos buvo atleisti 3 darbuotojai, vairavę tarnybinius savivaldybės automobilius. Du iš jų nusprendė kreiptis į Darbo ginčų komisiją, prašydami sugražinti į darbą ir priteisti kompensacijas.

Nauja PRC tvora piktina kaimynus. Tauragės Profesinio rengimo centro fasadinę pusę apjuosusi nauja tvora piktina kaimyninių privačių namų gyventojus. Esą, užtvėrus tvorą, iš privačių namų į miestą pėstute  patekti sudėtinga – vartai dažnai būna užrakinti, paliktas takelis siauras, o palijus – klampus. Tauragės Profesinio rengimo centro direktorius Stasys Lapė, išgirdęs gyventojų priekaištus, nustebo ir tikino, kad jam nė į galvą neatėjo, jog dėl naujosios tvoros gali kilti nepatogumų.

Verslininkas Remigijus Mickus: „Darau viską kaip priklauso, ne kaip pigiau“. Vienas seniausių Tauragėje „Ginara autoservisas“ persikėlė į naujas patalpas Pramonės gatvėje. 70 arų sklype išdygo modernus angaras, kuriame vienu metu gali būti remontuojami 5 sunkvežimiai, traktoriai ar lengvieji automobiliai. Į servisą 800 tūkst. Eur investavęs verslininkas Remigijus Mickus teigė, jog senosiomis darbo sąlygomis veikti nebegalėjo bei pakvietė „Tauragės žinias“ pasidairyti po 1000 kv. m ploto patalpas.

Paramos Prezidento rinkimams V. Ušačkas kol kas neprašė. Antradienį Tauragėje lankėsi Europos instituto direktorius, ambasadorius Vygaudas Ušackas. Vakare politikas bibliotekoje susitiko su visuomene. Didžioji pokalbio dalis nukrypo į Rytus, – mat Vygaudas Ušackas ėjo ne tik vyriausiojo derybininko pareigas dėl narystės Europos Sąjungoje, dar visai neseniai jis buvo ES ambasadoriumi Rusijoje.

Prisimenu, kodėl esame laisvi, arba palinkėjimas Lietuvai. Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos išvakarės. Rytoj minėsime dieną, kuomet nuoga drąsa triumfavo prieš įsigalėjusią okupaciją, neteisybę, smurtą. Prisimenu po tankais žuvusius beginklius žmones. Prisimenu vienybę, kuri tvyrojo ne tik prie televizijos bokšto, bet ir likusioje Lietuvoje, nes turbūt nebuvo šeimos, kurios bent vienas narys nebūtų išvykęs į Vilnių, ginti laisvės plikomis rankomis. Prisimenu, kodėl esami laisvi – mano širdyje šie žodžiai skamba garsiai, – mintimis dalijasi „Tauragės žinių“ redaktorė Eglė Červinskaitė.

Kaip švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Beliko tik šiek tiek daugiau nei mėnuo iki vasario 16-osios, kuomet minėsime Lietuvos valstybės  atkūrimo šimtmetį. Per visą šalį nuvilnysiančio minėjimo koncepcija – ne tik istorinės 1918-ųjų vasario 16-osios datos, kuomet buvo pasirašytas Lietuvai lemiamas Nepriklausomybės aktas, paminėjimas, bet ir praėjusio valstybės šimtmečio retrospektyvinis pajautimas, kiekvieno piliečio savęs, kaip šimtmetį gyvuojančios valstybės dalies, suvokimas. Vasario 16-osios renginiai sujungs įvairias Tauragės įstaigas bendram tikslui – su griausmu paminėti istorinę sukaktį. Bažnyčių varpų gaudesys, iškilminga eisena, koncertai, šviesos ir garso instaliacijos – visa tai jau nugulė renginių plane.

Slaugos skyriuje – visos sąlygos žmogaus orumui išlaikyti. Senatvė ypatinga ne tik savo gyvenimiška patirtimi, nuveiktais darbais. Ją paženklina ir įvairiausios ligos, kartais net kelios iš karto. Dažniausiai slaugos rūpesčiai gula ant artimųjų pečių, tačiau pagalbos jie drąsiai gali ieškoti Tauragės ligoninės Slaugos, palaikomojo gydymo ir paliatyviosios slaugos skyriuje, kuriame sudarytos tinkamos sąlygos žmogaus orumui išlaikyti.

Pirmoji Tauragės socialinė globėja: „noriu padėti kitiems“. Šalies Vyriausybei nusprendus, kad globos namai nėra tinkamiausia vieta vaikams augti, o globos įstaigas turi pakeisti šeimai artimesnės formos – globėjai, šeimynos, įtėviai, susiduriama su problema, kad žmonių, norinčių ir galinčių pasirūpinti nuskriaustais vaikais, labai trūksta.  Tauragėje tik nuo praėjusios savaitės pradėta teikti socialinio globėjo paslauga. Pirmąja socialine globėja tapo 48 metų pedagogė.  Moteris augina du vaikus, tačiau savo meile nori apgaubti ir kitus.

R. Baciuška tituluojamas „Metų lenktynininku“. Naujienų portalas 15min kasmet renka sportininkus, kurie labiausiai garsina Lietuvos automobilių sportą. Negalutiniais duomenimis, perspektyviausio lenktynininko rinkimuose pirmauja tauragiškis Rokas Baciuška.

Du Metų sportininkų titulus iškovojo svarsčių kilnotojai. Praėjusį šeštadienį įvyko Tauragės rajono savivaldybės 2017-ųjų geriausių sportininkų apdovanojimai. Tradicinė pagerbimo šventė rengiama siekiant pasidžiaugti per metus sportininkų pasiektais rezultatais, laimėjimais. Tiesa, šiemet ceremonija didelio džiugesio sporto visuomenei nesukėlė, į apdovanojimus atletai rinkosi vangiai, į Sporto centro vadovo Gedimino Sakalausko raginimus šypsotis ir švęsti žiūrėjo atsainiai.

Tauragės meras lankėsi Prezidentūroje. Trečiadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies merais aptarė, kaip padėti iš emigracijos grįžtantiems mūsų šalies piliečiams ir kaip paskatinti jų sugrįžimą. Susitikime, kaip teigiamas pavyzdys, buvo minimas Tauragės siekis palaikyti ryšius su emigrantais.

Sofija Eitutytė: bandau perduoti širdies spurdėjimą, kurį jaučiu dainuodama. Tauragės „Versmės“ gimnazijos abiturientė, meniškos sielos, jausminga ir aktyvi mergina – Sofija Eitutytė sako, kad muziką yra įsimylėjusi „iki ausų“. Įvairių konkursų, tarp jų ir projekto „X-faktorius“ dalyvė, šių metų jaunimo apdovanojimų „TAJA“ nominantė neketina pamiršti dainavimo ir po mokyklos baigimo. Daugiau apie Sofijos draugystę su muzika – iš pirmų lūpų. 

Trečiadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies merais aptarė, kaip padėti iš emigracijos grįžtantiems mūsų šalies piliečiams ir kaip paskatinti jų sugrįžimą. Susitikime, kaip teigiamas pavyzdys buvo minimas Tauragės siekis palaikyti ryšius su emigrantais.

Penktadienį įvyko Vytauto gatvėje įrengtų Jaunimo namų oficialus atidarymas. Pastatas perduotas  organizacijos „Tauragės apskritasis stalas“ (TAS) žinion. Jame jau yra beveik visi baldai ir įranga, o erdvės tapo atviros kiekvienam jaunam tauragiškiui. 

Šią savaitę šalies danguje, po ilgo laiko, karaliaus saulė. Protarpiais bus ir nedidelių debesų, jie gali atnešti truputį sniego. Visą savaitę išsilaikys žiemiškesni orai, dienoms bėgant šals vis stipriau. 

Tauragės savivaldybės administracija jau dėlioja 2018-ųjų biudžeto eilutes. Skaičiai džiuginantys – Tauragės miesto iždas šiemet žada pasiekti rekordinį dydį. Sotesni metai savivaldybėms numatomi Seimo dėka – gruodžio viduryje nuspręsta skirti didesnį procentą surinkto gyventojų pajamų mokesčio, kuris nulems trimis milijonais didesnes biudžeto pajamas. Kaip išleis šiuos pinigus, artimiausiu metu spręs Taryba, tačiau jau parengtos savivaldybės išlaidų gairės. Šiemet vykdomi keli stambūs statybų projektai, kurių daugumą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, tačiau didžiausias jų – baseino statybos, patuštins Tauragės rajono iždą. Na, o pokyčius gyventojų piniginėse lems keletas naujovių – panaikintas PNPD dirbantiems tėvams, bet skirtos išmokos visiems vaikams.  

Pagal Europos Sąjungos numatytas direktyvas, iki 2020 metų svarbiausias energetikos efektyvumo didinimo strateginis tikslas yra mažinti energijos suvartojimą 1,5 proc. kasmet. Prie neefektyvaus energijos naudojimo prisideda seni, prasta šilumine bei garsine izoliacija pasižymintys pastatai, ypač daugiabučiai. Didelių išlaidų reikalauja ir energijos tinklų bei mazgų priežiūra. Tauragės šilumos tinklų darbuotojai pateikia patarimus, kaip būtų galima efektyviau naudoti energiją.