2018 Gruodžio 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

S. Kancevyčiaus apeliacinis skundas atmestas

  • Įkelta: 2018-01-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Teismų slenksčius mynęs Sigitas Kancevyčius liko it musę kandęs. Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija atmetė buvusio Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus apeliacinį skundą dėl neteisėto atleidimo iš darbo, palikdamas galioti buvusiam vadovui nepalankų Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimą. Jis buvo priimtas po to, kai S. Kancevyčius atsisakė su savivaldybe pasirašyti taikos sutartį.

Septynerius metus bibliotekai vadovavęs S. Kancevyčius pareigų neteko šių metų pradžioje dėl audito metu nustatytų darbo drausmės pažeidimų, tarp kurių ir du šiurkštūs – netinkama darbo laiko apskaita ir netinkamas darbo užmokesčio mokėjimas darbuotojams, taip pat už nepagrįstai apmokėtas mokymosi atostogas darbuotojams. Vadovas iš pareigų atleistas mero potvarkiu.

Pareigų bibliotekoje netekęs S. Kancevyčius kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą reikalaudamas grąžinti jį į darbą, priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laikotarpį bei atlyginti neturtinę žalą. Keletą mėnesių derėjosi su rajono savivaldybe dėl taikos sutarties sąlygų, tačiau galiausiai ją pasirašyti atsisakė, tikėdamasis jam palankaus teismo sprendimo.  

Tačiau Tauragės rajono apylinkės teismas nustatė, jog drausminė nuobauda – atleidimas iš darbo, paskirta teisėtai ir jo į ankstesnes pareigas negrąžino, maža to, priteisė atlyginti 2449 eurų bylinėjimosi išlaidų, kurias patyrė Tauragės rajono savivaldybė. Tokiu teismo verdiktu nepatenkintas S. Kancevyčius teismo sprendimą apskundė Klaipėdos apygardos teismui, tačiau ir šio savo teisumu neįtikino.

Gruodžio mėnesį savaitę Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai nustatė teisiškai reikšmingas aplinkybes, tinkamai pritaikė materialinės teisės normas, priėmė pagrįstą ir teisėtą sprendimą. Todėl nuspręsta Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimą palikti nepakeistą, o apeliacinį skundą atmesti. S. Kancevyčius  Tauragės rajono savivaldybei turės atlyginti 2 449,16 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Pasiteiravome kaip S. Kancevyčius vertina tokį Klaipėdos apygardos teismo sprendimą.

– Tai pernelyg šviežia žinia, kad galėčiau ką nors komentuoti. Reikia dar pamąstyti, – vakar „Tauragės žinioms“ sakė S. Kancevyčius.

Šiais metais pirmasis naujagimis Tauragėje pasaulį išvydosausio 1-osios rytą. Beveik devintą valandą Tauragės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje sūnaus susilaukė tauragiškiai Alina ir Mantas Barkauskai. Tradiciškai pasveikinti pirmojo metų kūdikio suskubo ir Seimo narė Aušrinė Norkienė bei Tauragės rajono valdžia. 

Policijos departamentas informuoja, kad  gruodžio 31 d. į Tauragės ligoninę dėl šautinės žaizdos galvoje kreipėsi 29 metų tauragiškis. 

Į Tauragės rajono mero pareigas Sigitas Mičiulis buvo išrinktas tiesioginių rinkimų metu 2015-ųjų kovą. Baigiantis dar vieniems jo kadencijos metams, paprašėme stabtelėti ir pažvelgti į praėjusius metus, pavykusius ir nepavykusius darbus bei ateities planus ir lūkesčius. Klausėme, kas rūpi rajono merui, kokia jo akimis yra Tauragė bei ką jis daro, kad ji pasikeistų, turėdamas rankose miesto vairą. 

Skaičiuojame paskutines 2017 metų valandas. Turbūt daugelis jau suplanavo, kaip ir su kuo pasitiks 2018-uosius – Geltonojo Žemės Šuns metus. „Tauragės žinios“ pasidomėjo, kokią šventinę programą lankytojams siūlo Tauragės miesto ir rajono maitinimo ir apgyvendinimo įstaigos, kiek tai kainuos? Ar dar yra laisvų vietų?