2019 Vasario 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pirmojo šių metų numerio anonsas

  • Įkelta: 2018-01-04
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: Tauragės miesto iždas šiemet žada pasiekti rekordinį dydį. Sotesni metai savivaldybėms numatomi Seimo dėka – gruodžio viduryje nuspręsta skirti didesnį procentą surinkto gyventojų pajamų mokesčio, kuris nulems trimis milijonais didesnes biudžeto pajamas. Laikraštyje taip pat skaitykite apie iškeldinamus prekybinius kioskus, kurių iki šiol niekas nejudino, nors iš esmės statiniai, kuriuose vyko mažmeninė prekyba, stovėjo nelegaliai.

Šių metų biudžetas – rekordinio dydžio. Tauragės savivaldybės administracija jau dėlioja 2018-ųjų biudžeto eilutes. Skaičiai džiuginantys – Tauragės miesto iždas šiemet žada pasiekti rekordinį dydį. Sotesni metai savivaldybėms numatomi Seimo dėka – gruodžio viduryje nuspręsta skirti didesnį procentą surinkto gyventojų pajamų mokesčio, kuris nulems trimis milijonais didesnes biudžeto pajamas. Kaip išleis šiuos pinigus, artimiausiu metu spręs Taryba, tačiau jau parengtos savivaldybės išlaidų gairės. Šiemet vykdomi keli stambūs statybų projektai, kurių daugumą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, tačiau didžiausias jų – baseino statybos, patuštins Tauragės rajono iždą. Na, o pokyčius gyventojų piniginėse lems keletas naujovių – panaikintas PNPD dirbantiems tėvams, bet skirtos išmokos visiems vaikams. 

Terminas išsikraustymui praėjo, prekyba tebevyksta. „Tauragės žiniose“ jau rašėme apie Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje, šalia anksčiau buvusios parduotuvės „Maxima“ automobilių stovėjimo aikštelės ant valstybinės žemės stovinčius prekybinius kioskus. Iki šiol jų niekas nejudino, nors iš esmės statiniai, kuriuose vyko mažmeninė prekyba, stovėjo nelegaliai – žemės nuomos mokesčio valstybei jų savininkai nemokėjo. Savivaldybei nutarus aukcione parduoti greta esantį avarinės būklės medinį namą, kuriame anksčiau buvo socialiniai būstai, prekybininkams buvo liepta likviduoti kioskus. Tačiau raštiškų prašymų šie nepaiso. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis teigė, jog šio reikalo tvarkymą savivaldybė perdavė Nacionalinei žemės tarnybai, kuri neklusniems prekeiviams grasina baudomis.

Nuo Naujųjų nutraukta skelbimų laikraščio „Pliusas“ leidyba. Daugiau nei 20 metų leistas laikraštis „Pliusas“ nuo šių metų nutraukia popierinio laikraščio leidybą. Bendrovės direktorė Violeta Pocienė patvirtino, jog uždaromas ir biuras Vasario 16-osios gatvėje, įmonė veiklą plėtos tik internetinėje erdvėje.

Iš picerijos pavogta alaus statinė. Šventiniai renginiai mieste nepraėjo be incidentų. Policijai darbo netrūko, o štai iš picerijos „Star Pizza“, esančios Bažnyčių gatvėje, pavogta alaus statinė.  Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Lina Banienė patvirtino, kad piceriją apšvarinęs vagis jau sulaikytas. Tai policijai žinomas 34 metų vyriškis.

Duris atveria Jaunimo namai. Penktadienį, 16 val., vyks Vytauto gatvėje įrengtų Jaunimo namų oficialus atidarymas. Pastatas perduotas  organizacijos „Tauragės apskritasis stalas“ (TAS) žinion. Jame jau yra beveik visi baldai ir įranga, o erdvės taps atviros kiekvienam jaunam tauragiškiui jau netrukus.

„Tauragėje yra ką veikti“ – ne tik šūkis. Jaunimo apdovanojimai. Šį penktadienį Tauragės aktyvusis jaunimas pirmą kartą rengia Tauragės apskrities jaunimo apdovanojimus (TAJA). Kultūros rūmuose vyksiančiame renginyje bus paskelbti vienuolikos nominacijų nugalėtojai, kuriuos iš labiausiai nusipelniusių krašto jaunuolių bei su jaunimu dirbančių asmenų išrinko Jaunimo reikalų tarybos sudaryta komisija bei tauragiškiai, balsuodami internetinėje platformoje. Šventės metu koncertuos atlikėjas „Baltasis kiras“.

Verslo centras „Šimtmetis“ duris atvers vasaros pabaigoje. Pernai rugsėjo pabaigoje Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje stovėjęs medinis žalios spalvos namas buvo sulygintas su žeme. Nuo to laiko šioje vietoje vyksta intensyvūs aplinkos tvarkymo ir statybos darbai. Sklypo valdytojai jau skelbia, koks pastatas išdygs nugriautojo vietoje. Projektas pavadintas verslo centru „Šimtmetis“.

„Globalios Lietuvos“ laureatas Dovydas Kaminskas: labai tikiu tuo, ką darau. Šiemet Tauragės rajono mero padėjėjas Dovydas Kaminskas net du kartus spaudė ranką LR Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Apie metų laurus, regioninę politiką ir nematomą darbą įgyvendinant ilgalaikius projektus, ateities planus – interviu „Tauragės žiniose“.

80-ties sulaukęs Danielius Saukevičius ilsėtis neketina – tęsia prasmingus darbus. Žemės ūkio inžinieriui, mechanikui, automobilių sporto meistrui, nusipelniusiam šauliui, gimusiam ir užaugusiam Dzūkijoje Danieliui Saukevičiui sausio 1 d. sukako aštuoniasdešimt. Su jubiliatu susėdome jaukiam pokalbiui apie nueitą gyvenimo kelią, meilę Lietuvai, patriotiškumą, aistrą automobiliams bei ateities planus.

Pirmajam metų kūdikiui – Šimtmečio tauragiškio marškinėliai. Šiais metais pirmasis naujagimis Tauragėje pasaulį išvydo sausio 1-osios rytą. Apie devintą valandą Tauragės ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriuje sūnaus susilaukė tauragiškiai Alina ir Mantas Barkauskai. Naujagimiui jau išrinktas Karolio vardas.

Gero skaitymo!

Teismų slenksčius mynęs Sigitas Kancevyčius liko it musę kandęs. Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija atmetė buvusio Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus apeliacinį skundą dėl neteisėto atleidimo iš darbo, palikdamas galioti buvusiam vadovui nepalankų Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimą. Jis buvo priimtas po to, kai S. Kancevyčius atsisakė su savivaldybe pasirašyti taikos sutartį. 

Šiais metais pirmasis naujagimis Tauragėje pasaulį išvydosausio 1-osios rytą. Beveik devintą valandą Tauragės ligoninės Akušerijos ginekologijos skyriuje sūnaus susilaukė tauragiškiai Alina ir Mantas Barkauskai. Tradiciškai pasveikinti pirmojo metų kūdikio suskubo ir Seimo narė Aušrinė Norkienė bei Tauragės rajono valdžia. 

Policijos departamentas informuoja, kad  gruodžio 31 d. į Tauragės ligoninę dėl šautinės žaizdos galvoje kreipėsi 29 metų tauragiškis. 

Į Tauragės rajono mero pareigas Sigitas Mičiulis buvo išrinktas tiesioginių rinkimų metu 2015-ųjų kovą. Baigiantis dar vieniems jo kadencijos metams, paprašėme stabtelėti ir pažvelgti į praėjusius metus, pavykusius ir nepavykusius darbus bei ateities planus ir lūkesčius. Klausėme, kas rūpi rajono merui, kokia jo akimis yra Tauragė bei ką jis daro, kad ji pasikeistų, turėdamas rankose miesto vairą.