2018 Gruodžio 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Paramos Prezidento rinkimams V. Ušačkas tauragiškių neprašė

  • Įkelta: 2018-01-12

Žanetos Timaitės nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Antradienį Tauragėje lankėsi Europos instituto direktorius, ambasadorius Vygaudas Ušackas. Svečią savivaldybėje priėmė administracijos vadovai, vėliau buvęs diplomatas susitiko su „Versmės“, Žalgirių, Žygaičių gimnazistais. Visuomenei V. Ušackas duoklę atidavė Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje, kurioje daugiausiai dėmesio skyrė geopolitikai.

Diplomatinę tarnybą palikęs Vygaudas Ušackas antradienį, po pusantrų metų pertraukos atvyko į Tauragę. Vakare buvęs ambasadorius, politikas bibliotekoje susitiko su visuomene. Didžioji pokalbio dalis nukrypo į Rytus, – Vygaudas Ušackas ėjo ne tik vyriausiojo derybininko pareigas dėl narystės Europos Sąjungoje, dar visai neseniai jis buvo ES ambasadoriumi Rusijoje.

– Ir siunčiu aš tave, kaip avis tarp vilkų. Buk budrus kaip žaltys bet ne klastingas kaip karvelis, – apibūdindamas diplomatinę tarnybą, V. Ušackas pacitavo dabartinio Kybartų klebono Vaidoto Labašausko žodžius.

Prisiminęs Lietuvos įstojimą į ES pradžią, V. Ušackas tauragiškiams priminė tuo metu buvusias kliūtis. 1998 m. politikui užimant viceministro pareigas, nedrąsiai buvo kalbama apie siūlymą prisijungti prie bendrijos. Tiesa, tam būta kliūčių, abi jos dėl Kaliningrado srities: pirma – Vakarai bijojo sunaikinti dvišalius santykius su Rusija, antra – gynybinis argumentas, jog Suvalkų koridorius taps silpnąja bambagysle.

Tauragėje V. Ušackas lankėsi ir LDK Kęstučio batalione. Bibliotekoje vyras teigė, jog Lietuvoje dislokuoti apie 1200 Vokietijos karių yra „pasiryžę ginti Lietuvos Respublikos, NATO teritorinį vientisumą“.

– Savo paranojiškom mintim neturim kelti nesantaikos su kaimynėm. Putinas supranta tą egzistuojančią raudoną linija. Būdamas ambasadoriumi, stengiausi ir su Putinu ir Lavrovu kalbėtis, siekti pragmatiškų santykių. Visuomet sakiau, Lietuvos diplomatijos tikslas – draugų tinklo vystymas. Visuomet siekiau, kad tarpregioninis bendradarbiavimas išliktų, tam skiriamos lėšos – 17 mln. Vienas iš projektų – Karalienės Luizos tiltas, kuriuo žmonės galėtų bendrauti, – kalbėjo buvęs diplomatas.

V. Ušackas atskleidė ir negirdėtų faktų, apie užimamas pareigas įvairiose institucijose. Dirbant su Prezidentu A. M. Brazausku jam teko medžioti Panevėžio miškuose, su Valdu Adamkumi – vykti į komandiruotes Vašingtone. Esą visi jie giedojo tą pačią giesmę, gynė Lietuvos interesus. Tad, V. Ušacko teigimu,  Lietuvos galia yra mūsų vienybėje.

– Greta išorinių grėsmių, manau, kad ne Rusija, o mūsų pačių išsivaikščiojimas yra didžiausia grėsmė. Mūsų mažiau negu trys milijonai. Lietuvių yra daug visame pasaulyje. Su jūsų meru kalbėjau, 100 tauragiškių sugrįžo, tai yra labai gerai. Tai pasaulinis fenomenas, kai žmonės parsiveža savo žinias, kitą filosofiją. Mes turim sukurti geriausias sąlygas dirbti čia, kad iš Tauragės žmonės neišvažiuotų, kad čia gyventų. Juk visas pasaulis konkuruoja dėl žmonių, kurie mokėtų PVM. „Eurostat“ duomenimis, po 12 metų Lietuvoje bus 2,7 mln. gyventojų. Jei dabar 2 pensininkus išlaikė 3,5 aktyvaus dirbančio piliečio, 2030 metais tokių bus 2,5. Aš tokios Lietuvos nenoriu, o jūs norit? Mes nykstam kaip valstybė ir turime priimti kai kuriuos nepatogius sprendimus, – teigė V. Ušackas.

V. Ušackas prakalbo ir apie būtiną politinį sutarimą, nepriklausomai nuo asmenų partiškumo. Akcentavo mažiau apmokestinamą darbą, išlaisvintą žmogų, kaip Lenkijoje remiamas šeimas.

– Ar įmanoma, kad per 12 metų, 2030-aisiais Lietuvoje gyventų bent 3 mln. gyventojų? Įmanoma. Yra pavyzdžių iš Singapūro (gyv. sk. išaugo 7 kartus – red. past.) Jungtinių Arabų Emyratų, Airijos, Estijos, kur SALDO (išvykusiųjų atvykusiųjų skirtumas) teigiamas. Galim nukreipti savo laivo orientyrą į palankesnį uostą, – teigė buvęs diplomatas.

Baigiantis susitikimui gyventojai teiravosi: ar kito susitikimo metu, į diplomatą gali tekti kreiptis „Jūsų Ekscelencija“? 53 metų politikas patikino, jog šiandien jo vizito tikslas kitas, tačiau, jei kandidatuos Prezidento rinkimuose, jis tikino prašysiąs paramos.

Paklaustas,  ar nemato grėsmių Prezidento rinkimuose, juk kai kurie kandidatai nemoka užsienio kalbų ir neturi patirties užsienio politikoje, V. Ušackas tikino, jog valstybės vadovas turėtu žinoti bent dvi ar tris užsienio kalbas. 

Naujausiame numeryje skaitykite: antradienį į Tauragės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos kabinetą jauna mama atnešė ir paliko dviejų mėnesių kūdikį. Berniukas tą patį vakarą nuvežtas į vaikų globos namus „Šaltinėlis“, o trečiadienį po medikų apžiūros paguldytas į Vaikų ligų skyrių. Plačiau apie šią ir kitas Tauragės krašto naujienas skaitykite penktadienio „Tauragės žinių“ laikraštyje.

Trečiadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su šalies merais aptarė, kaip padėti iš emigracijos grįžtantiems mūsų šalies piliečiams ir kaip paskatinti jų sugrįžimą. Susitikime, kaip teigiamas pavyzdys buvo minimas Tauragės siekis palaikyti ryšius su emigrantais.

Penktadienį įvyko Vytauto gatvėje įrengtų Jaunimo namų oficialus atidarymas. Pastatas perduotas  organizacijos „Tauragės apskritasis stalas“ (TAS) žinion. Jame jau yra beveik visi baldai ir įranga, o erdvės tapo atviros kiekvienam jaunam tauragiškiui. 

Šią savaitę šalies danguje, po ilgo laiko, karaliaus saulė. Protarpiais bus ir nedidelių debesų, jie gali atnešti truputį sniego. Visą savaitę išsilaikys žiemiškesni orai, dienoms bėgant šals vis stipriau. 

Tauragės savivaldybės administracija jau dėlioja 2018-ųjų biudžeto eilutes. Skaičiai džiuginantys – Tauragės miesto iždas šiemet žada pasiekti rekordinį dydį. Sotesni metai savivaldybėms numatomi Seimo dėka – gruodžio viduryje nuspręsta skirti didesnį procentą surinkto gyventojų pajamų mokesčio, kuris nulems trimis milijonais didesnes biudžeto pajamas. Kaip išleis šiuos pinigus, artimiausiu metu spręs Taryba, tačiau jau parengtos savivaldybės išlaidų gairės. Šiemet vykdomi keli stambūs statybų projektai, kurių daugumą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, tačiau didžiausias jų – baseino statybos, patuštins Tauragės rajono iždą. Na, o pokyčius gyventojų piniginėse lems keletas naujovių – panaikintas PNPD dirbantiems tėvams, bet skirtos išmokos visiems vaikams.