2020 Gegužės 26 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Kontrolės imasi jėga: pjausto spynas rūsiuose

  • Įkelta: 2017-12-06

Daugiabučius namus administruojančių įmonių Tauragės butų ūkis ir „Tauragės būstas“ konkurencinė kova primena absurdo teatrą. Rinkos dalį atsiriekti pastaroji bando tikrąja to žodžio prasme – pjaustydama šilumos mazgų spynas. Nors Tauragės butų ūkis teismui yra pateikęs septynis ieškinius, reikalaudamas jungtinės veiklos sutartis, pasirašytas tarp Tauragės daugiabučių gyventojų ir  „Tauragės būsto“ pripažinti negaliojančiomis, UAB „Tauragės būstas“ skuba perimti valdžią – spynos keičiamos filmuojant antstoliui. Tuo tarpu trijų daugiabučių namų gyventojai prašosi, kad jų namus vėl administruotų UAB Tauragės butų ūkis.

„Tauragės žinios“ gavo informacijos, kad trečiadienį  UAB „Tauragės būstas“ bandys patekti į trijų daugiabučių – J. Tumo-Vaižganto g. 124, Vytauto g. 75 ir Tauragės dvaro g. 36 namų šilumos punktus nupjaudami ten esančias spynas ir užsidėdami savas, mat Butų ūkis atsisakė perduoti „Mano būstui“ minėtų namų duomenis ir raktus, kol vyksta ginčas teisme. Apie tai M. Nevardauską konkuruojančios daugiabučių administratorės atstovai informavo raštu.

Liepė pasirašyti

Tačiau trečiadienį „Tauragės būsto“ atstovai J. Tumo-Vaižganto 124-jame name  taip ir nepasirodė. Atvykusiam Tauragės butų ūkio vadovui M. Nevardauskui susibūrę gyventojai dievagojosi, kad po jungtine veiklos sutartimi pasirašė patys to nesuvokdami.  Pakalbinti daugiabučio gyventojai „Tauragės žinias“ tikino, esą „Tauragės būsto“ atstovai vaikščiojo po butus ir liepė pasirašyti.

– Mes neskaitėme sutarties,  nesigilinome į jos sąlygas ir parašus padėjome aklai. Žinoma, mes patys kalti, – pripažino viena iš namo gyventojų.

Pasirašydami jungtinės veiklos sutartį gyventojai ne tik perdavė atsakomybę už daugiabučio jungtinę nuosavybę vienam asmeniui – įgaliotiniui, bet ir pakeitė namo administratorių – iš Butų ūkio į neseniai veiklą pradėjusį „Mano būsto“ filialą „Tauragės būstas“.

J. Tumo-Vaižganto 124 namo gyventojai tikino norintys sugrįžti ankstesnio administratoriaus – Tauragės butų ūkio žinion. Kad tai įrodytų, rinko parašus.

– Mes už konkurenciją, tačiau ne taip viskas turi būti daroma. Kad jungtinės veiklos sutartis būtų teisėta, viskas turi būti atlikta oficialiai: turi įvykti visuotinis savininkų susirinkimas, jame turi būti balsuojama dėl jungtinės veiklos steigimo, turi būti surašytas ir oficialiai patvirtintas susirinkimo protokolas, turi būti visų savininkų pasirašyta ir įregistruota jungtinės veiklos sutartis. Tada šie dokumentai  pateikiami administruojančiai įmonei, – kalbėjo M. Nevardauskas.

Bylinėjasi teisme

Trečiadienį „Tauragės būsto“ atstovai nepasirodė ir  Tauragės dvaro g. 36 name. Pažadą pakeisti šilumos punkto spynas „Tauragės būstas“  ištesėjo  viename iš trijų daugiabučių, Vytauto gatvės 75-ojo namo rūsyje. Spynų pakeitimą stebėjo UAB „Tauragės būstas“ samdytas antstolis.

Tauragės butų ūkis  teismui yra pateikęs septynis ieškinius, reikalaudamas jungtinės veiklos sutartis, pasirašytas tarp Tauragės daugiabučių gyventojų ir „Tauragės būsto“ pripažinti negaliojančiomis ir pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones, kurios bent laikinai sustabdytų bendrovės veiklą Tauragėje. 

Anot UAB „Tauragės būstas“ vadovo Kęstučio Petkaus, Tauragės rajono apylinkės teismas atmetė Tauragės butų ūkio prašymą „Tauragės būstui“ taikyti laikinąsias apsaugos priemonės Vytauto 75-ojo namo atžvilgiu, todėl spyna nupjauta tik šiame name, o kituose namuose nuo šio veiksmo susilaikyta, bent jau kol kas.

– Mūsų veiksmai buvo teisėti, – įsitikinęs K. Petkus.

Tačiau Tauragės butų ūkio vadybininkė namų priežiūrai Gintarė Rakauskienė tikina, kad spynos kituose namuose nepakeistos dėl kitos priežasties.

– Praėjusios savaitės pabaigoje Tauragės butų ūkis gavo trijų daugiabučių namų: Tauragės Dvaro g. 36, Tauragės Dvaro g. 32 A ir J. Tumo-Vaižganto g. 124, daugumos gyventojų prašymus su pageidavimu, kad jų namus vėl administruotų UAB Tauragės butų ūkis.  Matyt, žinodamas žmonių prieštaravimus „Tauragės būstas“, spynų nebedrįso pjauti kituose namuose. UAB „Tauragės būstas“ atliekami neteisėti veiksmai – pavienių parašų rinkimas, namo gyventojams klaidinančios arba melagingos informacijos pateikimas atsisuko prieš juos pačius,  – teigė G. Rakauskienė.

Siekia perimti dar trijų namų administravimą

Anot K. Petkaus,  „Tauragės būstas“ jungtinės veiklos sutartis jau yra sudaręs su septyniais Tauragės daugiabučiais, šiuo metu iš Tauragės butų ūkio siekiama perimti dar trijų daugiabučių administravimą. 

Pasidomėjus, ar „Tauragės būstui“ žinoma, kad trijų namų gyventojai jaučiasi apgauti ir nori sugrįžti pas senąjį administratorių – Butų ūkį,  K. Petkus tikino apie tai nieko nežinantis.

– Susirinkimas vyko, tačiau ne paslaptis, kad susirinkimuose žmonės dalyvauja vangiai, todėl teko vaikščioti po butus ir rinkti parašus, ne mes vieni taip darome.  Tačiau žmonių niekas nevertė ir neįkalbinėjo pasirašyti. Patys gyventojai sprendė ar jiems reikalinga tokia sutartis ar ne. Gyventojai ir nusprendė, todėl jų noras yra aukščiau už viską, – tikino K. Petkus.

Ragina nebemokėti

Daugiabučių, kurių administravimą jungtinės veiklos sutartimi perėmė „Tauragės būstas“, laiptinėse kabo  UAB „Tauragės būsto“ informaciniai skelbimai. Tauragės dvaro g. 36 namo laiptinėje pakabintame skelbime rašoma, nuo spalio 1 d. Tauragės butų ūkis namo nebeadministruoja, todėl ir mokesčių šiai įmonei nebereikia mokėti. Esą jeigu per klaidą gyventojai mokesčius sumokės Butų ūkiui, įmonė turėsianti grąžinti įmokas. Skelbime, taip pat pranešama, kad spalio mėnesį namo priežiūros paslaugos buvo teikiamos nemokamai. Sąskaitą už lapkričio mėnesį esą pateiks UAB „Tauragės būstas“.

– Ši situacija truputi kelia juoką ne tik mums, bet ir gyventojams, nes jie mūsų klausia – „o tai ką UAB „Tauragės būstas“ namui atliko, kad jie gali ir turi teisę išrašinėti sąskaitas“. Mūsų nuomonė panaši, tačiau dar norime pažymėti, kad UAB Tauragės butų ūkis nėra perdavęs jokios techninės, nei finansinės informacijos UAB „Tauragės būstui“, tad apie kokį minėtų daugiabučių namų administravimą kalba UAB „Tauragės būsto“ atstovai taip ir neaišku, – sakė G. Rakauskienė.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija skelbia, kad spalio mėnesį, lyginant su rugsėju, vidutinė šilumos kaina šalyje augo 2,84 proc. Neženkliai ji didėjo ir Tauragėje, tačiau yra viena žemiausių iš daugiau nei 50 Lietuvos šilumos tiekėjų.

Sekmadienį „Tauragės“ viešbutyje siautėjo neblaivūs jaunuoliai – laužė daiktus, išmušė skylę sienoje. Tramdyti girtų tauragiškių atskubėjo keturi policijos pareigūnų ekipažai.  Kai kuriuos agresyvius viešbučio lankytojus pareigūnai išprašė tik panaudodami antrankius.

Sekmadienio vakarą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams pranešta, kad Dacijonų kaime neblaivi mama neprižiūri mažamečių vaikų. 

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, įgyvendindama 2016 m. lapkričio 3 d. Lietuvos Respublikos energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatymo, „Susitarimai dėl vartotojų švietimo ir konsultavimo“ nuostatas, su  UAB Tauragės šilumos tinklaispasirašė „Energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą“. Bendrovė įsipareigoja šviesti ir konsultuoti vartotojus energijos vartojimo efektyvumo didinimo klausimais. UAB Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Mindaugo Nevardausko teigimu, nuo Europos šilumos vartotojų efektyvumo tauragiškiai dar gerokai atsilieka. 

Adventas prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Kalėdas, šiemet – gruodžio 3-ąją, ir baigiasi gruodžio 25 dieną. Senovėje Lietuvos kaime Adventas būdavo maldos, vilties ir šviesos metas. Svarbu visiems skolas grąžinti, atsiprašyti, jei kažką įžeidei, paskubėti pabaigti visus pradėtus darbus ir ramia širdimi laukti gražiausių metų švenčių. Šiuolaikinį žmogų sudominti senosiomis tradicijomis sunku, tačiau bendruomenių aktyvai stengiasi įtraukti kuo daugiau kraštiečių į prieššventinio laikotarpio veiklas, siūlo etnografiniais elementais praturtintus užsiėmimus, Advento vainikų, kalėdinių dovanų, dirbtuves, adventinius susibūrimus.