2018 Gruodžio 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Žuvusį keleivį palikęs vairuotojas stojo prieš teismą

  • Įkelta: 2017-11-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Iš eismo įvykio pasišalinusiam devyniolikmečiui iš Pagėgių savivaldybės Žukų kaimo teks atsakyti pagal įstatymo raidę. Šią savaitę vaikinas išgirdo Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjos Vidos Butanavičiūtės nuosprendį. Iš avarijos pasišalinęs vairuotojas nepasirūpino kartu važiavusiais keleiviais – vienas jų mirė, o kitas buvo sunkiai sužeistas. Už tai teismas skyrė laisvės atėmimą daugiau nei penkeriems metams, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams.

Bylos duomenimis, trys jauni vaikinai sausio 8 dieną su skolintu „BMW“ markės automobiliu važinėjosi Žukų kaime. Automobilį vairavęs neblaivus vaikinas, esant slidžiai kelio dangai, nesuvaldė automobilio, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, nuvažiavo nuo kelio ir  trenkėsi į pakelės medį. Devyniolikmetis iš eismo įvykio vietos pasišalino, nepasirūpino kartu važiavusiais keleiviais – vienas jų mirė, o kitas buvo sunkiai sužeistas.  Apie įvykį automobilio vairuotojas nepranešė nei greitosios pagalbos medikams, nei policijos pareigūnams.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nusprendė vaikiną pripažinti kaltu padarius nusikalstamas veikas ir jam paskirti subendrintą bausmę – laisvės atėmimą penkeriems metams ir trims mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant trims metams, įpareigojant tęsti darbą bei pusantrų metų neišvykti iš gyvenamosios vietos, rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo. Taip pat nuspręsta trims metams atimti vairuotojo pažymėjimą.

Sužaloto vaikino mama ir mirusio vaikino teta V.K. pripažinta nukentėjusia. Ji  byloje pareiškė civilinį ieškinį dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Moteris teismo prašė iš vairuotojo priteisti 1899,99 Eur  turtinės žalos, kurios neatlygino LT transporto priemonių draudikų biuras ir 10 000 Eur neturtinės žalos atlyginimo. Moteris kaip patirtą neturtinę žalą įvardijo sūnėno netektį ir jos pačios patirtą baimę dėl sužeisto sūnaus gyvybės.

Civilinį ieškinį teismas nutarė tenkinti iš dalies. Nuspręsta iš devyniolikmečio nukentėjusios V.K. naudai  priteisti 115,38 eurus turtinės žalos atlyginimo, 1 000 eurų advokato išlaidoms padengti. Likusioje dalyje civilinis ieškinys atmestas.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui. 

Kalbos apie šalies sveikatos sistemos krizę netyla, į Tauragę atvyko Sveikatos ministras Aurelijus Veryga. Tauragės ligoninė, kaip ir dauguma šalies gydymo įstaigų, nebeišbrenda iš skolų – šių metų pirmųjų trijų ketvirčių minusas – per 300 tūkst. eurų. Skubiai ieškoma būdų, kaip susiveržti diržus ir gauti daugiau pajamų – įstaigos direktorius Liutauras Indriuška ėmėsi pareigybių optimizavimo plano, ruošiasi teikti Skausmo klinikos paslaugas. Tačiau, kad vietinės reikšmės pertvarkomis problemų iš esmės išspręsti nepavyks, šalies vadovai supranta – vyriausybė planuoja imtis gydymo įstaigų konsolidavimo plano. Pasak L. Indriuškos, tai būtų vienintelis būdas ligoninėms išgyventi. 

20 nevyriausybinių neįgaliųjų organizacijų skirtingose savivaldybėse savo narius galės pavėžėti iki gydymo įstaigų, į renginius naujais mikroautobusais. Rakteliai nuo 9 vietų mikroautobuso įteikti ir Tauragės neįgaliųjų draugijos pirmininkui Kęstučiui Petkui.

Liko 33 dienos iki Tauragės kalėdinių renginių starto. Gruodžio 9 dieną Pilies aikštė nušvis nuo šventinių fejerverkų, skambės grupės „Biplan“ atliekamos dainos. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, jog renginyje pasirodys tikriausias ir lietuviškiausias Senelis Kalėda, bus atidarytos karuselės šeimoms.

Visuomet pasitempusi, greita, su šypsena veide, iš pažiūros gležna, tačiau viduje nepaprastai gyvybinga ir atkakli – ilgametė dailės mokytoja, Tauragės Garbės pilietė Valerija Bumbulienė. Didelį ir labai svarų indėlį ji įnešė į Tauragės miesto istoriją, buvo Sąjūdžio vedlė. Ir dabar, būdama garbaus amžiaus, yra neabejinga savo miestui, jo žmonėms, buvusiems mokiniams, o ypatingai savo auklėtiniams, su kuriais praleido septynerius mokslo metus. Praėjus 40-čiai metų, ji mielai bendrauja su savo mokiniais kaip su šeimos nariais, ką tik paminėjo du gražius jubiliejus – savo 90-ies metų sukaktį ir auklėtinių mokyklos baigimo keturiasdešimtmetį. Mokytoja dalijasi prisiminimais apie nueitą gyvenimo kelią – pedagoginį darbą, visuomeninę veiklą ir pamąstymais apie šiandieną.

Dvišaliu muziejų susitarimu į Tauragės krašto muziejų mėnesiui atkeliavo itin vertingas eksponatas – praėjusio amžiaus pradžioje Žygaičiuose rasta liūto skulptūra. Viena seniausių Lietuvoje krikščioniška granito skulptūrų, spėjama, gaminta 1231 m., saugoma Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Jos originalą pamatyti Tauragėje bus galima iki gruodžio 1-osios.