2020 Gegužės 30 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragės tarnybos žiemai pasirengusios

  • Įkelta: 2017-11-30
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jau rytoj – pirmoji kalendorinės žiemos diena. Kad sniegas ir šaltis, kelininkų ir kitų tarnybų neužkluptų netikėtai, ruoštis būtina iš anksto. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio sušauktame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje konstatuota, kad visos specialiosios tarnybos atremti šaltojo metų laiko iššūkius pasirengusios tinkamai. Tačiau vairuotojai raginami nepamiršti ir saugaus vairavimo taisyklių, pasirūpinti techniškai tvarkingu automobiliu bei  kokybiškomis padangomis.

Tarnybos pasiruošusios

Kelius prižiūrinčių tarnybų atstovai teigė, kad yra pasiruošę šaltajam metų sezonui, sudaryti budėjimo grafikai, darbams paruošta visa reikalinga technika. Tarnybos turi sukaupusios smėlio- druskos mišinio. Šios medžiagos turėtų užtekti visai žiemai.

Tauragės kelių tarnybos viršininkas Jonas Varkala priminė, kad keliai tvarkomi pagal nustatytą priežiūros lygį – pirmiausia valomi magistraliniai, krašto, rajoniniai ir po to – vietiniai keliai.

UAB Tauragės šilumos tinklų direktorius Mindaugas Nevardauskas informavo, kad bendrovė žiemos sezonui pasiruošusi, šilumos trasos išbandytos, sutvarkyti katilai, paruošta mobilioji katilinė ir sukauptas kuro rezervas.

Žiemos sezonui ruošiasi ir AB ESO bei UAB „Tauragės vandenys“, atliekantys profilaktinius darbus. 

Sveikatos priežiūros įstaigų atstovai informavo, kad visada yra pasiruošę galimų traumų gydymui bei išaugusiam sergamumui. Supažindinta su vykdoma ligų profilaktika ir kontrole.

Žiemos metu daugiau asmenų pasirengę priimti ir Socialinių paslaugų centro nakvynės namai, keleivių pervežimo paslaugas žiemos sąlygomis pasirengę teikti ir UAB ,,Tauragės autobusų parkas“ – autobusai techniškai paruošti, problemų gali kilti tik dėl staigios pūgos ar gausaus sniego. 

Saugaus vairavimo taisyklės

Nors kelininkai ir žada pasirūpinti kelio danga, tačiau  vairuotojam derėtų nepamiršti saugaus vairavimo taisyklių, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybes. Statistika byloja, kad Lietuvoje tamsiu paros metu įvyksta kas ketvirta avarija, kurioje būna sužalojami ar žūsta žmonės. Ypatingai skaudžios jos būna paskutiniais rudens mėnesiais ir žiemos pradžioje, tuomet žuvusiųjų skaičiuos keliuose didžiausias. Lapkričio mėnesį dėl ilgo tamsaus paros meto ir dažnai sudėtingų bei matomumą prastinančių meteorologinių sąlygų kaip lietus, dulksna ar šlapdriba akivaizdžiai išauga ir vidutinis vienos avarijos žalos dydis – remiantis „Lietuvos draudimo“ statistika, jis padidėja 18 proc., lyginant su metų vidurkiu.

Anot geriausiu Lietuvos vairuotoju šiais metais išrinkto Kęstučio Taškūno, prireikia kelių savaičių, kad vairavimo kultūra iš vasarinės pasikeistų į žieminę. Pasak jo, nors teoriškai visi vairuotojai žino, kad esat šlapiai ir slidžiai kelio dangai stabdymo kelias pailgėja kelis kartus, saugaus atstumo ir greičio pirmosiomis dienomis laikosi vienetai. Esą viena yra žinoti šį faktą, o visai kas kita – juo vadovautis.

Kad vairavimas žiemiškais Lietuvos keliais būtų sklandus, K. Taškūnas siūlo vadovautis keliomis pagrindinėmis taisyklėmis – vairuoti saugiu greičiu, laikytis saugaus atstumo nuo kitų transporto priemonių. Kita nemažiau svarbi taisyklė –tolygus ir sklandus manevravimas ir jokių staigių judesių už vairo. Taip pat reikėtų nepamiršti pasirūpinti žiemos sąlygoms pritaikytu ir  techniškai tvarkingu automobiliu bei  kokybiškomis padangomis.

 

„Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog Tauragės industrinio parko įkūrėjų, UAB „Švytis“ paraiška rajono savivaldybei dėl Tvenkinių gatvės asfaltavimo su įmonės prisidėjimu siekiant plėsti gamybines teritorijas bene dvi savaites kurstė aistras tarp politikų. Šiandien tarybos posėdyje pranešta, jog įmonė sutiko prisidėti ne 20, o 30 procentų projekto vertės. Nors opozicija dėl investicijų reikšmės Tauragės miestui toną sušvelnino, visgi už sprendimo projektą nebalsavo. 

Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje esantis senas bendrabučio pastatas prikeliamas antram gyvenimui. Čia rengiami socialinių paslaugų centras ir pirmieji rajone savarankiško gyvenimo namai oriai senatvei. 

Andrius Tapinas – žmogus, atsakingas už tai, kad šiandien jaunimui domėtis politika tapo įdomu ir madinga. Jeigu straipsnį apie jį būtume rašę prieš daugiau nei metus, pristatytume kaip žinomą LRT laidų vedėją, žurnalistą ir rašytoją. Šiandien A. Tapino dosje galimepapildyti – tai pirmos nepriklausomos ir žiūrovų išlaikomos internetinės televizijos „Laisvės TV“ Lietuvoje įkūrėjas.

Šiandien Taurų kaime, už degalinės „Bonsa“ susidūrė BMW ir senučiukas „VW Golf“. Pastarasis nuo smūgio nulėkė nuo kelio ir apvirto ant šono. Garbaus amžiaus „Golf“ vairuotoja atsipirko išgąsčiu, tačiau automobilis aplamdytas gerokai. 

Nuo seno žinoma, kad tinkamiausias laikas miškui kirsti – ruduo, žiemos pradžia. Pašalus lengviau įvažiuoti į šlapius miškus, be to, mediena ne taip greitai genda ir neprarasdama kokybės gali išsilaikyti iki pavasario. Šiame straipsnelyje pateiksime svarbiausią informaciją miškų savininkams, planuojantiems pagrindinius miško kirtimus.