2018 Lapkričio 20 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

S. Mičiulio „Idėja Lietuvai“: 100 ąžuolų kiekvienoje savivaldybėje

  • Įkelta: 2017-11-24
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Daugiau nei per du mėnesius pasiūlyta  beveik pusantro tūkstančio idėjų, kaip Lietuva galėtų padaryti proveržį ir gyventi geriau. Iniciatyvoje „Idėja Lietuvai“ pasiūlymus pateikė ir du tauragiškiai – Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis ir verslininkas Romas Stasytis.

Bent trejiems metams nustoti kirsti Lietuvos miškus, paskelbti Lietuvą lietaus šalimi, įkurti laimės ministeriją, ištirti Lietuvos piliakalnius,  sutvarkyti visus Lietuvos viešuosius tualetus ar nesikeikti rusiškai – tai tik kelios idėjos, kurias portalo DELFI paskelbtoje iniciatyvoje pateikė Lietuvos gyventojai.

Daugiausia idėjų pasiūlyta ekonomikos, švietimo srityje, mažiausiai – žemės ūkio, krašto apsaugos ir energetikos srityse. Iniciatyvos tikslas – pakviesti žmones siūlyti idėjas naujo šimtmečio Lietuvai.

Gražią idėją Lietuvai pasiūlė Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis. Meras siūlo 2018 metais pasodinti po 100 ąžuolų kiekvienoje iš šešiasdešimties savivaldybių. Anot idėjos autoriaus, šešiasdešimtyje parkų augantys ąžuolai būtų dedikuoti  žmonėms, svarbiems valstybei asmenims ir objektams. Kiekvienas ąžuolų parkas ne tik primintų Vasario 16-osios signatarus, Lietuvos atkūrimo 100-tį, bet po 100 metų šio parko ąžuolai absorbuotų per metus ne mažiau 100 tonų šiltnamio efektą sukeliančių anglies dioksido dujų ir kitų teršalų.

Tauragiškis verslininkas R. Stasytis siūlo įsteigti Lietuvos moksleivių pažangos premiją. Jo manymu, tokia premija padėtų skatinti moksleivių motyvaciją mokytis, pagerinti mokymosi rezultatus, skatinti komandinį ir individualų darbą, atrasti gabius vaikus, mažinti patyčias. Projekto dalyviai būtų Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų 6–8 klasės ir 9–12 (I–IV gimnazijos) klasės.

Iki vasario 1-osios projekto „Idėja Lietuvai“ iniciatoriai planuojama išrinkti tris pagrindines idėjas, kurias bus siekiama įgyvendinti.

Skaičiuojame paskutines dienas iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, į kasdienybę beldžiasi elektromobiliai, todėl įdomu panagrinėti dar vieną užmirštosios prieškario Tauragės temą. Tai automobiliai ir jų infrastruktūra tuometinėje Tauragės apskrityje. 

Pirmadienį turėjęs įvykti naujausias režisieriaus Balio Latėno spektaklis „Du vyrai geriau“ tauragiškių nesudomino. Pirmą kartą prieš keletą savaičių reklamuotas renginys buvo atidėtas, tačiau nepardavus bilietų ir antrąjį kartą – atšauktas galutinai. Žinia apie tai, kad spektaklis neįvyks, internete pranešta tos pačios dienos rytą. Bilietus įsigiję žiūrovai nepatenkinti – esą tokiais atvejais pinigų grąžinimo procedūros vargina, erzina ir tai, jog tenka priverstinai keisti vakaro planus. 

Naujausiame numeryje skaitykite: Tauragės rajono savivaldybės Ekonomikos finansų ir strateginio planavimo komiteto posėdyje  buvo svarstomas UAB „Švytis“ prašymas pradėti Tvenkinių gatvės susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų statybos darbus. Bendrovės generalinis direktorius Antanas Stankus tikina, jog čia planuoja įsikurti investuotojai ir sukurti papildomai 100 gerai apmokamų darbo vietų, tačiau planai sulaukė pasipriešinimo. Laikraštyje rasite ir dar daugiau naujienų iš politinių kuluarų. „Tvarkiečio“ Silverijaus Statkaus elgesį svarstė Etikos ir Antikorupcijos komisijos. Politikui teks gražinti pinigus, sužinokite už ką. 

Trečiadienį  Tauragės rajono savivaldybės Ekonomikos finansų ir strateginio planavimo posėdyje  buvo svarstomas UAB „Švytis“ prašymas, pradėti Tvenkinių gatvės susisiekimo komunikacijų ir jų inžinerinių tinklų statybos darbus. Bendrovės generalinis direktorius Antanas Stankus tikina, jog čia planuoja įsikurti investuotojai ir sukurti papildomai 100 gerai apmokamų darbo vietų. Todėl būtina pradėti darbus – asfaltuoti gatvę, kurios tiesimui verslininkas yra numatęs skirti 27 tūkst. Eur. Tačiau tokius Tauragės industrinio parko plėtros planus socialdemokratas Pranas Petrošius vertina skeptiškai ir ketina juos stabdyti.