2020 Sausio 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rengiami pirmieji savarankiško gyvenimo namai senoliams

  • Įkelta: 2017-11-29
Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje esantis senas bendrabučio pastatas prikeliamas antram gyvenimui. Čia rengiami socialinių paslaugų centras ir pirmieji rajone savarankiško gyvenimo namai oriai senatvei.

Mintis Tauragės rajone po vienu stogu įkurti socialinių paslaugų centrą ir savarankiško gyvenimo namus jau seniai kirbėjo Tauragės Vietos veiklos grupės pirmininkės Nijolės Tirevičienės galvoje.

– Tauta sensta, ne paslaptis, kad  daugėja vienišų senolių, kuriais nėra kam pasirūpinti, o vietų, kur jie galėtų oriai senti, stinga.  Todėl norėjosi ir Tauragės rajone įkurti tokius namus, kur žmonės galėtų bendrauti,  save realizuoti. Panaši vieta arčiausiai mūsų yra Šilutės rajone, Juknaičiuose. Žinoma, tai didelis iššūkis, tačiau turime puikius partnerius – Pagramančio kaimo bendruomenę  „Gramančia“ bei Mažonų seniūniją su „gaspadorišku“  seniūnu Jonu Samoška, kuris puikiai rūpinasi organizuojamais darbais ir padeda kuo galėdamas,  – kalbėjo idėjos autorė.

„Tauragės žinių“ pakalbintas Mažonų seniūnas atviras – renovuoti kelis metus nenaudotą bendrabučio pastatą – nelengvas uždavinys.

– Turbūt pastatyti naują pastą būtų lengviau nei iš esmės suremontuoti seną, juk reikalinga nauja santechnika, kanalizacija, šiluminiai mazgai. Tačiau mažais žingsneliais judame pirmyn. Pastato fasadas jau gražus, šiuo dabari darbai vyksta viduje,  – sakė Mažonų seniūnas.

Šiuo metu jau sutvarkytas pastato fasadas, pakeistas stogas, langai. Naujai vedžiojama elektra, santechnika, šildymo sistema, bus rengiamas keltuvas. Tikimasi, kad pirmieji gyventojai į savarankiško gyvenimo namus galės įsikelti jau  2019–aisiais.

Anot N. Tirevičienės, pirmame pastato aukšte įsikurs Socialinių paslaugų centras, o antrajame – Savarankiško gyvenimo namai.

Planuojama, kad Socialinių paslaugų centre bus konferencijų salė, kambarys atvykstantiems svečiams apgyvendinti, įsikurs šeimos centras. Ketinama įrengti pirtelę, skalbyklą, pastatyti masažo įrangą, veiks virtuvėlė. Socialinių paslaugų centre bus organizuojami įvairūs renginiai, mokymai, seminarai, propaguojama sveika gyvensena.

Antrajame pastato aukšte ketinama įkurdinti Savarankiško gyvenimo namus. Anot N. Tirevičienės, klientai galės rinktis vienviečius arba dviviečius kambarius, kuriuose gyvens savarankiškai  – tvarkysis buitį, planuos išlaidas, atliks namų ruošos darbus, turės galimybę gamintis maistą. Nenorintiems gaminti, maistas bus paruošiamas. Prireikus pagalbą suteiks darbuotojai. Pradžioje ketinama įkurti tris darbo vietas.  Savarankiško gyvenimo namuose vienu metu galės gyventi 22 žmonės.

Mažonų seniūnas Jonas Samoška džiaugėsi, kad būsimais savarankiško gyvenimo namais jau domisi klientai.

– Žmonės jau teiraujasi, kada gi bus baigtas remontas. Juk gyvename tokiame laikmetyje, kai daugelio vaikai išvažiavę į užsienį ir senatvėje žmonės jaučiasi vieniši. Vienatvė turbūt ir yra sunkiausiai pakeliama sulaukus garbaus amžiaus.  Čia žmonėms bus suteikiamos puikios gyvenimo sąlygos,  jie galės bendrauti, jausis reikalingais, galės užsiimti širdžiai miela veikla ir oriai senti.  Juolab, kad ir vieta labai patrauki – šalia piliakalnis, Akmena, netoli bažnytėlė, kultūros namai, parduotuvė. Ketiname įrengti ir mini daržą, kad norintys gyventojai galėtų užsiauginti gėlių ar daržovių,  – būsimos įstaigos pliusus vardijo Mažonų seniūnas.

Pagrindinės lėšos šio projekto įgyvendinimui skiriamos iš Tauragės rajono vietos veiklos grupės 2007–2013 m.  ir 2014–2020 m. parengtų kaimo plėtros programų. Idėją palaiko ir piniginėmis lėšomis prie jos įgyvendinimo prisideda ir Tauragės rajono savivaldybė. 

Andrius Tapinas – žmogus, atsakingas už tai, kad šiandien jaunimui domėtis politika tapo įdomu ir madinga. Jeigu straipsnį apie jį būtume rašę prieš daugiau nei metus, pristatytume kaip žinomą LRT laidų vedėją, žurnalistą ir rašytoją. Šiandien A. Tapino dosje galimepapildyti – tai pirmos nepriklausomos ir žiūrovų išlaikomos internetinės televizijos „Laisvės TV“ Lietuvoje įkūrėjas.

Šiandien Taurų kaime, už degalinės „Bonsa“ susidūrė BMW ir senučiukas „VW Golf“. Pastarasis nuo smūgio nulėkė nuo kelio ir apvirto ant šono. Garbaus amžiaus „Golf“ vairuotoja atsipirko išgąsčiu, tačiau automobilis aplamdytas gerokai.