2020 Birželio 02 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pirmojo kalendorinės žiemos numerio anonsas

  • Įkelta: 2017-11-30
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: daugiabučius namus administruojančių įmonių Tauragės butų ūkis ir „Tauragės būstas“ konkurencinė kova primena absurdo teatrą. Rinkos dalį atsiriekti pastaroji bando tikrąja to žodžio prasme – pjaustydama šilumos mazgų spynas. Ši ir kitos Tauragės miesto aktualijos – gruodžio 1 dienos „Tauragės žinių“ numeryje.

Pritarta Industrinio parko plėtrai. UAB „Švytis“ paraiška rajono savivaldybei dėl Tvenkinių gatvės asfaltavimo su įmonės prisidėjimu siekiant plėsti gamybines teritorijas bene dvi savaites kurstė aistras tarp politikų. Trečiadienį tarybos posėdyje pranešta, jog įmonė sutiko prisidėti ne 20, o 30 procentų projekto vertės. Bendrovės atstovė Tarybos nariams pristatė investicinius Tauragės industrinio parko plėtros planus bei tikino Tarybos narius, jog neprisidedant prie infrastruktūros gerinimo, investuotojų dėmesio, o kartu ir savivaldybės ekonominio augimo tikėtis neverta.

Kontrolės imasi jėga: pjausto spynas rūsiuose. Daugiabučius namus administruojančių įmonių Tauragės butų ūkis ir „Tauragės būstas“ konkurencinė kova primena absurdo teatrą. Rinkos dalį atsiriekti pastaroji bando tikrąja to žodžio prasme – pjaustydama šilumos mazgų spynas. Nors Tauragės butų ūkis teismui yra pateikęs septynis ieškinius, reikalaudamas jungtinės veiklos sutartis, pasirašytas tarp Tauragės daugiabučių gyventojų ir  „Tauragės būsto“ pripažinti negaliojančiomis, UAB „Tauragės būstas“ skuba perimti valdžią – spynos keičiamos filmuojant antstoliui. Tuo tarpu trijų daugiabučių namų gyventojai prašosi, kad jų namus vėl administruotų UAB Tauragės butų ūkis.

Sporto strategiją nusprendė atidėti. Sporto strategijos rengėjas mero patarėjas Dovydas Kaminskas praėjusią savaitę pristatė parengtą dokumentą Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje, į kurį gausiai susirinko sporto visuomenės atstovai – įvairių sporto šakų treneriai, Vaikų ir jaunių sporto mokyklos, Sporto centro, Švietimo skyriaus vadovai bei kitų Tarybos komitetų nariai. Po audringų dvi savaites trukusių diskusijų sprendimas atidėtas. Kodėl? Sužinokite naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje.

Savivaldybė atsisako etatinių vairuotojų. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje naikinami vairuotojų etatai – viso jų buvo trys. Nuo šiol tarnybinį automobilį vairuos patys administracijos darbuotojai. Plačiau apie tai „Tauragės žiniose“.

Tauragės šilumos kaina – mažiausiųjų penketuke. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija skelbia, kad spalio mėnesį, lyginant su rugsėju, vidutinė šilumos kaina šalyje augo 2,84 proc. Neženkliai ji didėjo ir Tauragėje, tačiau yra viena žemiausių iš daugiau nei 50 Lietuvos šilumos tiekėjų.

Robertas Dargis: „regionų potencialas priklauso nuo žmonių verslumo“. Lietuvos pramoninkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis sako, kad šiandien labiausiai trūksta savivaldoje – lyderystės. Regionams trūksta tokių merų, kokį šiandien turi Tauragė. Turime duoti didesnes funkcijas savivaldai, leisti joms didesnį savarankiškumą.

Austėja Eglynaitė: noriu, kad skaitytojas nugyventų mano gyvenimą, tik kitaip. Tauragėje gimusi, besimokanti ir, svarbiausia, rašanti aštuoniolikmetė Austėja Eglynaitė jau dvejus metus kasdien atiduoda savo išlankstomiems laivams ar drugiams“, – taip rašo apie Žalgirių gimnazijos abiturientę Austėją Eglynaitę meno ir kultūros žurnalas „Nemunas“, spausdinantis jos kūrybą. Spalvingąją moksleivę apie mūzas bei kūrybinius ieškojimus kalbina ir „Tauragės žinios“.

Naujausiame laikraščio numeryje taip pat skaitykite apie gruodžio 3 dieną prasidėsiančio Advento prasmę, kultūrinius įvykius ir paslaptingąjį Jovarų bunkerį. 

Jau rytoj – pirmoji kalendorinės žiemos diena. Kad sniegas ir šaltis, kelininkų ir kitų tarnybų neužkluptų netikėtai, ruoštis būtina iš anksto. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio sušauktame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje konstatuota, kad visos specialiosios tarnybos atremti šaltojo metų laiko iššūkius pasirengusios tinkamai. Tačiau vairuotojai raginami nepamiršti ir saugaus vairavimo taisyklių, pasirūpinti techniškai tvarkingu automobiliu bei  kokybiškomis padangomis.

„Tauragės žiniose“ jau rašėme, jog Tauragės industrinio parko įkūrėjų, UAB „Švytis“ paraiška rajono savivaldybei dėl Tvenkinių gatvės asfaltavimo su įmonės prisidėjimu siekiant plėsti gamybines teritorijas bene dvi savaites kurstė aistras tarp politikų. Šiandien tarybos posėdyje pranešta, jog įmonė sutiko prisidėti ne 20, o 30 procentų projekto vertės. Nors opozicija dėl investicijų reikšmės Tauragės miestui toną sušvelnino, visgi už sprendimo projektą nebalsavo. 

Tauragės rajone, Pagramančio miestelyje esantis senas bendrabučio pastatas prikeliamas antram gyvenimui. Čia rengiami socialinių paslaugų centras ir pirmieji rajone savarankiško gyvenimo namai oriai senatvei. 

Andrius Tapinas – žmogus, atsakingas už tai, kad šiandien jaunimui domėtis politika tapo įdomu ir madinga. Jeigu straipsnį apie jį būtume rašę prieš daugiau nei metus, pristatytume kaip žinomą LRT laidų vedėją, žurnalistą ir rašytoją. Šiandien A. Tapino dosje galimepapildyti – tai pirmos nepriklausomos ir žiūrovų išlaikomos internetinės televizijos „Laisvės TV“ Lietuvoje įkūrėjas.

Šiandien Taurų kaime, už degalinės „Bonsa“ susidūrė BMW ir senučiukas „VW Golf“. Pastarasis nuo smūgio nulėkė nuo kelio ir apvirto ant šono. Garbaus amžiaus „Golf“ vairuotoja atsipirko išgąsčiu, tačiau automobilis aplamdytas gerokai.