2018 Lapkričio 19 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Neteisėtai panaudotas kanceliarines turės grąžinti

  • Įkelta: 2017-11-27
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tarybos narys, „tvarkietis“ Silverijus Statkus, dėl atostogų metu panaudotų kanceliarinių išlaidų, užsitraukė savivaldybės administracijos nemalonę. Politiko elgesį tyrė savivaldybės Tarybos Etikos ir Antikorupcijos komisijos, svarstoma informaciją perduoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Pats S. Statkus pripažino galimai netinkamai panaudojęs su tarybos nario veikla susijusias išlaidas ir įsipareigojo savivaldybei padarytą žalą atlyginti.

Spalio 20 d. „Tauragės žinių“ numeryje, straipsnyje  ,,Kanceliarines išlaidas panaudojo net statybose Londone“ rašėme, jog tarybos narys Silverijus Statkus, nepaisant to, kad liepos–rugpjūčio mėnesiais buvo išvykęs, už šiuos mėnesius pateikė rajono savivaldybei – apyskaitas už patirtas su tarybos nario veikla susijusias išlaidas bei  kvitus, nurodydamas, kad dyzelinui išleido liepos mėn. 432,68 Eur, rugpjūčio mėn. 439,64 Eur. Centralizuotos buhalterijos skyrius į tarybos nario S. Statkaus asmeninę sąskaitą 2017 m. liepos 13 d. pervedė 380 eurų, rugpjūčio 8 d. – 380 eurų.

Tuo metu politikas „Tauragės žinioms“ sakė, esą jam nesant Lietuvoje jo pareigas vykdė politinė komanda. Savivaldybės Juridinis ir personalo skyrius aiškinosi, ar tokia Tarybos nario veikla yra teisėta. Prieita prie išvados, kad Tarybos nario išlaidos skiriamos ne komandai, bet tarybos nariui, su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti, kas aiškiai pasakyta LR vietos savivaldos įstatymo 26 straipsnyje.

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, šiuo atveju tarybos narys S. Statkus elgėsi nesąžiningai, pateikdamas galimai apgaulingus dokumentus, gavo  asmeninės naudos, padarė savivaldybės biudžetui žalą, viešai paskelbtas straipsnis pakenkė savivaldybės tarybos kaip atstovaujamosios institucijos prestižui ir autoritetui. Todėl savivaldybės administracija kreipėsi į Tarybos Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją. Buvo prašoma ištirti tarybos nario S. Statkaus elgesį dėl galimai padaryto pažeidimo.

Kaip informavo savivaldybės administracija, lapkričio 6-ąją susirinkusi Tauragės rajono savivaldybės Etikos komisija svarstė S. Statkaus elgesį ne tik dėl kanceliarinių panaudojimo, bet ir dėl karščiavimosi Tarybos posėdžių metu. S. Statkus atsiprašė komisijos ir pažadėjo, kad stengsis elgtis ramiau ir nuo šiol su meru bandys bendrauti raštu. Atsižvelgusi į tai, kad S. Statkus atsiprašė ir pateikė raštišką paaiškinimą, komisija  nusprendė tyrimo dėl jo veiksmų pagal LR Valstybės politikų elgesio kodeksą nepradėti.

Dėl savivaldybės administracijos prašymo ištirti, ar S. Statkus padarė pažeidimą deklaruodamas su tarybos nario veikla susijusias išlaidas liepos–rugpjūčio mėnesiais, Etikos komisijai politikas aiškino, jog  jis galimai kaltas tik dėl to, kad nebuvo įforminta visuomeninė padėjėja. Todėl parašė prašymą, kuriame nurodė, kad administracijai grąžina jam išmokėtus pinigus, kad ši nepatirtų nuostolio, nors, pasak S. Statkaus, jo komandos žmonės užduotis atlikdavo. Todėl žodis „galimai“, anot S. Statkaus, reiškia, kad jis nėra visiškai kaltas, nes nebuvo įformintas visuomeninis padėjėjas ir teigė pripažįstantis, kad iš dalies yra  kaltas ir grąžins pinigus.

„Tauragės žinių“ paklaustas, ar turi visuomeninį padėjėją ir kas juo dirba, S. Statkus sakė, kad turi net keletą jam padedančių žmonių, tačiau kas jie, neatskleidė.

– Kol nesu įforminęs, nieko negaliu pasakyti konkrečiai. Viskas bus savo laiku, dabar reikia išsiaiškinti, ar gali visuomeninis padėjėjas naudoti tarybos nario išlaidas, niekur nėra parašyta, kad negali. Kitose savivaldybėse yra tokia praktika, kad visuomeninis padėjėjas dirba neatlygintinai, tačiau galima deklaruoti išlaidas. Tauragėj toks atvejis būtų pirmas, nėra Tarybos nariai nei vienas padėjėjų deklaravę, – sakė S. Statkus.

Etikos komisija taip pat nusprendė kreiptis į Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybą dėl savivaldybės tarybos nariams skiriamų kanceliarinių išlaidų naudojimo tarybos narių  atostogų ar ligos metu.

Lapkričio 16 d. dėl S. Statkaus elgesio rinkosi ir Tarybos antikorupcijos komisija. Jos pirmininkas Stasys Lapė „Tauragės žinias“ informavo, kad S. Statkus pats geranoriškai įsipareigojo grąžinti savivaldybei išmokėtus pinigus už su tarybos nario veikla susijusias išlaidas iki sausio 1 dienos. S. Lapė išsakė nuomonę, jog šiuo atveju galiojančios tvarkos pažeidimas buvo padarytas, tačiau jeigu politikas pinigus grąžins, Antikorupcijos komisija apsiribos šio atvejo svarstymu ir tolimesnio tyrimo nevykdys.

Savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Redutė Masolienė teigė, jog po Etikos ir Antikorupcijos komisijų išvadų savivaldybės administracija dar svarstys, ar kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją. Kol kas pinigų grąžinimo iš S. Statkaus savivaldybė nesulaukė. Politikas „Tauragės žinioms“ teigė, jog pavedimą į savivaldybės sąskaitą ketina padaryti artimiausiu metu. 

Daugiau nei per du mėnesius pasiūlyta  beveik pusantro tūkstančio idėjų, kaip Lietuva galėtų padaryti proveržį ir gyventi geriau. Iniciatyvoje „Idėja Lietuvai“ pasiūlymus pateikė ir du tauragiškiai – Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis ir verslininkas Romas Stasytis. 

Skaičiuojame paskutines dienas iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, į kasdienybę beldžiasi elektromobiliai, todėl įdomu panagrinėti dar vieną užmirštosios prieškario Tauragės temą. Tai automobiliai ir jų infrastruktūra tuometinėje Tauragės apskrityje. 

Pirmadienį turėjęs įvykti naujausias režisieriaus Balio Latėno spektaklis „Du vyrai geriau“ tauragiškių nesudomino. Pirmą kartą prieš keletą savaičių reklamuotas renginys buvo atidėtas, tačiau nepardavus bilietų ir antrąjį kartą – atšauktas galutinai. Žinia apie tai, kad spektaklis neįvyks, internete pranešta tos pačios dienos rytą. Bilietus įsigiję žiūrovai nepatenkinti – esą tokiais atvejais pinigų grąžinimo procedūros vargina, erzina ir tai, jog tenka priverstinai keisti vakaro planus. 

Naujausiame numeryje skaitykite: Tauragės rajono savivaldybės Ekonomikos finansų ir strateginio planavimo komiteto posėdyje  buvo svarstomas UAB „Švytis“ prašymas pradėti Tvenkinių gatvės susisiekimo komunikacijų ir inžinerinių tinklų statybos darbus. Bendrovės generalinis direktorius Antanas Stankus tikina, jog čia planuoja įsikurti investuotojai ir sukurti papildomai 100 gerai apmokamų darbo vietų, tačiau planai sulaukė pasipriešinimo. Laikraštyje rasite ir dar daugiau naujienų iš politinių kuluarų. „Tvarkiečio“ Silverijaus Statkaus elgesį svarstė Etikos ir Antikorupcijos komisijos. Politikui teks gražinti pinigus, sužinokite už ką.