2018 Gruodžio 17 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

M. Petraitis: teisėsauga nepasidavė opozicijos manipuliacijoms

  • Įkelta: 2017-11-13
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės rajono savivaldybės tarybos opozicijos prašymas nagrinėti UAB Tauragės butų ūkis dividendų paskirstymą atmestas. Po daugiau nei mėnesį trukusio tyrimo Klaipėdos apygardos prokuratūra nutarė atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Rugsėjo 20-ąją opozicija kreipėsi į Klaipėdos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą dėl savivaldybei išmokėtų Butų ūkio dividendų. Pareiškimą pasirašė visi 12 opozicijos narių. Šiems kilo įtarimų, kad 240 tūkst. Eur sumą savivaldybė „pasisavino“ neteisėtai.

Tuo metu vyriausiasis prokuroras išskaidė tyrimą į dvi dalis: dėl baudžiamojo persekiojimo ir viešojo intereso. Pirmoji dalis buvo perduota Tauragės AVPK nustatyti, ar yra pagrindo pradėti procesinius veiksmus. Gautas sprendimas tyrimo nepradėti, kadangi nenustatyta baudžiamojo nusižengimo požymių.

Po daugiau nei mėnesio antrojoje tyrimo dalyje nusikalstamų veikų taip pat nenustatyta. Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Edita Rutkauskienė nustatė, kad nėra pagrindo kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo, nes nenustatyti teisės aktų pažeidimai, kuriais pažeidžiami asmens, visuomenės ar valstybės teisėti interesai.

Bendrovės Butų ūkis akcininko atstovas, savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tik apgailestavo, kad opozicija nesupranta, kaip skirstomi įmonės dividendai. Politikas dar kartą patikino, kad žmonių sukauptos lėšos saugios, niekur nedingo.

M. Petraitis neatmetė galimybės, jog skandalą sukurti bandžiusi opozicija pasinaudojo prokuratūra, policija politiniais sumetimais.

– Teisėsauga nepasidavė manipuliacijoms. Aš pats dėl to jokių sunkumų nepatyriau, žinau, kad policija turėjo darbo, prašė Butų ūkio dokumentų, – apgailestavo M. Petraitis.

Kaip „Tauragės žinioms“ seniau sakė Pranas Petrošius, raštas prokuratūrai buvo surašytas dėl esą į jį besikreipusių išsigandusių gyventojų, kurie abejojo dividendai ar nėra mokami iš jų kas mėnesį daugiabučių remontui kaupiamų pinigų.

Desertų kvapai antradienį sklido iš „Šaltinio“ progimnazijojeįrengtos „VMG“ kulinarinės klasės. Ją du metus pagal „Virtuvės mitų griovėjų“ inicijuotą projektą  „VMG mokykla“  kūrė mokyklos bendruomenė. Į šiuolaikiškos kulinarinės klasės, primenančios modernią namų virtuvę, atidarymą atvyko projekto iniciatorius, „Virtuvės mitų griovėjas“ Alfas Ivanauskas. 

UAB „Maxima“ atstovai oficialiai paskelbė naujojo dviejų X prekybos centro Prezidento gatvėje atidarymo datą. Duris parduotuvė atvers lapkričio 14-ąją, antradienį, 10 val. ryte. Mažmeninės prekybos liūtai teigia į naujojo pastato statybas investavę per 780 tūkst. eurų, įrengta per 100 automobilių talpinsianti stovėjimo aikštelė, o siekiant išvengti spūsčių, jau šeštadienį Prezidento gatvės atkarpoje ties parduotuve eismas taps vienpusiu. 

Tauragės kultūros rūmuose prasidėjo konferencija Regionų lyderystės forumas. Pirmasis pranešėjas – SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda. Visą dieną vyksiančios diskusijos tiesiogiai transliuojamos „Youtube“ kanalu.

Lapkričio 13 d., pirmadienį, Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankysis Tauragėje. Vizito metu šalies vadovė paskelbs iniciatyvos „Globali Tauragė“ pradžią, aplankys Tauragės industrinį parką, kuriame bendraus su čia dirbti iš užsienio grįžusiais lietuviais.

Naujausiame numeryje skaitykite: apie pokyčius Tauragėje – didžiausią prekybos centrą mieste atidarys „Maxima“, keisis eismo tvarka pro parduotuvę einančioje gatvėje. Nauji vėjai ir mokyklose – paskirtos dvi vadovės, atidaryta kulinarinė klasė. Taip pat apie politikų sprendimus gerinti infrastruktūrą mieste bei diskusijas dėl regiono plėtros. Ypatingai daug verslo naujienų – besikuriantys verslai, viena po kitos sekančios konferencijos. Kaip rinktinės metines paminėjo šauliai ir visa kita, kas aktualu.