2020 Sausio 23 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Laikykis, Taurage, atvyksta Andrius Tapinas!

  • Įkelta: 2017-11-28

„Laikykitės ten“ „Facebook“ profilio nuotrauka

Sandra GERDAUSKAITĖ

Andrius Tapinas – žmogus, atsakingas už tai, kad šiandien jaunimui domėtis politika tapo įdomu ir madinga. Jeigu straipsnį apie jį būtume rašę prieš daugiau nei metus, pristatytume kaip žinomą LRT laidų vedėją, žurnalistą ir rašytoją. Šiandien A. Tapino dosje galime papildyti – tai pirmos nepriklausomos ir žiūrovų išlaikomos internetinės televizijos „Laisvės TV“ Lietuvoje įkūrėjas.

„Laisvės TV“ atskaitos tašku tapo laida „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“, pradėta rodyti prieš daugiau nei metus. Iš pradžių daugeliui skambėjo kaip utopija, kad žiūrovai iš savo kišenės išlaikys televiziją, norėdami gauti ir taip laisvai prieinamą turinį. Tačiau per rekordiškai trumpą laiką „Laisvės TV“ virto unikaliu reiškiniu, skaičiuodama tūkstančius prenumeratorių ir rėmėjų, o laidos vedėjas Andrius Tapinas – pilietiškumo autoritetu.

„Metų valstybės kūrėjas“ ir nerami pradžia

2017 metais Andrius Tapinas už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą, tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą buvo išrinktas „Metų valstybės kūrėju“. Atsiimdamas apdovanojimą, žinomas žurnalistas sakė: „Šiandien mes kartais vis dar įsivaizduojame, kad valstybę kuria valdžios atstovai. Tai didžiausias melas, kurį galime pasakyti sau. Valstybę kuriame mes patys. Kiekvienas iš mūsų ima plytą ir deda ją į savo valstybės pamatą. Mes nelaukėme, kol subręs pilietinė žiniasklaida, kurios tikslas yra ginti viešąjį interesą. Mes pasakėme, kad galime tai padaryti patys. Aš norėčiau, kad šis pavyzdys užkrėstų valstybės kūrimu, visų pirma, jaunąją kartą. Manęs kartais paklausia, ar tu nebijai taip drąsiai kalbėti, atsakau, kad nebijau, nes jaučiuosi šios valstybės šeimininkas. Vienas iš 2,8 mln. šeimininkų, kurie šiandien gyvena Lietuvoje“. 

Kalbėti drąsiai – reiškia visuomet būti po padidinamuoju stiklu. Todėl nenuostabu, kad internetinio projekto pradžia buvo lydima skandalų. Kūrėjai iš pradžių buvo kaltinami nelegaliai įsteigę televiziją, net buvo kalbama apie „Youtube“ kanalo užblokavimą. Vėliau laidos „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ formatas buvo kaltinamas plagiatu, nors pats laidos vedėjas ne kartą yra kalbėjęs, kad laidos formatas nėra kažkas naujo, pasaulyje ir užsienio televizijoje jis ypatingai populiarus.

Praėjusiais metais pristatytos laidos „Mūsų mažos pergalės“, „Pinigų karta“, „Elementaru su Austėja Landsbergiene“, „Sarginiai šunys“ bei, žinoma, „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“. Šį sezoną prie „Laisvės TV“ idėjos prisijungė žinoma LRT žurnalistė Rita Miliūtė su laida „R.I.T.A – Realių Informacinių Tyrimų Agentūra“.

Didysis turas po Lietuvos miestus

Pristatydamas naują „Laisvės TV“ sezoną, įkūrėjas Andrius Tapinas kartu pristatė didįjį laidos „Laikykitės ten su Andriumi Tapinu“ turą po Lietuvą. Iki tol laidos daugiausiai filmuotos Vilniuje, kelis kartus Kaune ar Klaipėdoje, tačiau šį sezoną atkeliauja ir į regioninius miestus. Kalbėdamas apie tai, laidos vedėjas sakė: „Važiuosime ten, kur mes laukiami ir ten, kur valdžia tikrai mieliau laikytųsi be mūsų pagalbos“.

Gruodžio 5 d. atėjo eilė „laikytis“ Tauragės miestui. Ar sužinosime apie savo miestą tai, ko dar nežinojome? O gal tik šyptelėsim girdėdami jau seniai žinomas tiesas? Ar Tauragės valdžios atstovai sulauks daug kritikos strėlių? Ir kas bus laidos svečias? Norintys savo akimis pamatyti populiariausią internetinę laidą Lietuvoje, gruodžio 5 d. 19 valandą kviečiami į Tauragės Kultūros centrą. Kaip skelbia rengėjai: „Bilietas yra jūsų patekimo į filmavimą garantas. Sėdimų vietų kiekis ribotas, todėl raginame rinktis nuo 18 val., kitiems siūlysime stovėti, šokti ir ramstytis.“

Šiandien Taurų kaime, už degalinės „Bonsa“ susidūrė BMW ir senučiukas „VW Golf“. Pastarasis nuo smūgio nulėkė nuo kelio ir apvirto ant šono. Garbaus amžiaus „Golf“ vairuotoja atsipirko išgąsčiu, tačiau automobilis aplamdytas gerokai. 

Tarybos narys, „tvarkietis“ Silverijus Statkus, dėl atostogų metu panaudotų kanceliarinių išlaidų, užsitraukė savivaldybės administracijos nemalonę. Politiko elgesį tyrė savivaldybės Tarybos Etikos ir Antikorupcijos komisijos, svarstoma informaciją perduoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Pats S. Statkus pripažino galimai netinkamai panaudojęs su tarybos nario veikla susijusias išlaidas ir įsipareigojo savivaldybei padarytą žalą atlyginti.