2018 Lapkričio 20 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ar dėl savo darbo patiriate vitamino D trūkumą?

  • Įkelta: 2017-11-27
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, kai kurių profesijų atstovai su vitamino stokos problemomis susiduria dažniau nei kitų. Kaip padidinti vitamino D kiekį savo organizme?

Vis dažniau žmonės sužino apie būtinybę gauti reikiamą vitamino D kiekį su maistu ir iš saulės šviesos. Šiuo metu mokslininkų grupė ėmėsi tolesnių veiksmų, iškeldama klausimą, ar, nustatant gaires dėl vitamino D papildo vartojimo, nereikėtų atsižvelgti į profesiją? Jų atliktas apžvalginis vitamino D kiekio ir profesijos ryšio tyrimas atskleidė, kad pamainomis dirbantiems darbuotojams, sveikatos priežiūros darbuotojams bei uždarose patalpose dirbantiems darbuotojams gresia didesnė vitamino D stokos rizika.

Didelis stygius

Tyrimas, kuriam vadovavo dr. Sebastian Straube iš Albertos universiteto Kanadoje, rodo, kad daugelio konkrečių profesijų atstovų grupių vitamino D kiekis kraujyje yra mažesnis nei turėtų būti žmogaus organizme. Sistemingai išanalizavę 71 specialisto recenzuotus straipsnius, apimančius 53 000 tiriamųjų, S. Straube ir jo komanda nustatė, kad su vitamino D trūkumo problemomis dažniausiai susiduria pamainomis dirbantys darbuotojai (80 proc.), uždarose patalpose dirbantys darbuotojai (77 proc.) bei sveikatos priežiūros studentai (72 proc.).

Stipresnė prevencija

Jie taip pat nustatė nepakankamą vitamino D kiekį didelei procentinei uždarose patalpose dirbančių darbuotojų daliai (91 proc.), o tai reiškia, kad šios medžiagos kiekis jų organizme nebuvo kritiškai mažas, tačiau buvo mažesnis nei rekomenduojamas gerai sveikatai palaikyti.

Tyrėjai tiki, kad jų gauti rezultatai gali labiau paskatinti rinktis sveikesnę gyvenseną, o rizikos grupėms imtis atitinkamų prevencinių priemonių ateityje.

Daugiau informacijos apie tyrimą galite rasti čia: https://bmcpublichealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12889-017-4436-z

Kada naudingi papildai?

Geriausias būdas padidinti vitamino D kiekį savo organizme yra daugiau laiko praleisti saulėje.Vasaros metu dėl to problemų paprastai būti neturėtų, tačiau tyrimai parodė, kad net ir saulėtose šalyse, tokiose kaip Italija, Portugalija bei Vengrija, didžiosios dalies gyventojų kraujyje vitamino D kiekis yra mažesnis nei optimalus. Patogus būdas padidinti vitamino D kiekį savo organizme – vartoti vitamino D papildus.

Geras įsisavinimas

„D-Pearls“ papildo, kurį siūlo „Pharma Nord“, atveju, vitaminas D3 yra minkštose želatinos kapsulėse augalinio aliejaus pavidalu. Ne vienas tyrimas parodė, kad „D-Pearls“ yra gerai įsisavinamas ir biologiškai aktyvus.

Visi „Pharma Nord“ produktai pagaminti pagal Danijos Medicinos taisykles ir kontroliuojami Valstybinės vaistų agentūros.Tai Jums garantuoja, kad įsigydami mūsų produktus gausite tai, kas bus nurodyta ant pakuotės.

Yžs. Nr. 94

 

Tarybos narys, „tvarkietis“ Silverijus Statkus, dėl atostogų metu panaudotų kanceliarinių išlaidų, užsitraukė savivaldybės administracijos nemalonę. Politiko elgesį tyrė savivaldybės Tarybos Etikos ir Antikorupcijos komisijos, svarstoma informaciją perduoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Pats S. Statkus pripažino galimai netinkamai panaudojęs su tarybos nario veikla susijusias išlaidas ir įsipareigojo savivaldybei padarytą žalą atlyginti. 

Daugiau nei per du mėnesius pasiūlyta  beveik pusantro tūkstančio idėjų, kaip Lietuva galėtų padaryti proveržį ir gyventi geriau. Iniciatyvoje „Idėja Lietuvai“ pasiūlymus pateikė ir du tauragiškiai – Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis ir verslininkas Romas Stasytis. 

Skaičiuojame paskutines dienas iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, į kasdienybę beldžiasi elektromobiliai, todėl įdomu panagrinėti dar vieną užmirštosios prieškario Tauragės temą. Tai automobiliai ir jų infrastruktūra tuometinėje Tauragės apskrityje. 

Pirmadienį turėjęs įvykti naujausias režisieriaus Balio Latėno spektaklis „Du vyrai geriau“ tauragiškių nesudomino. Pirmą kartą prieš keletą savaičių reklamuotas renginys buvo atidėtas, tačiau nepardavus bilietų ir antrąjį kartą – atšauktas galutinai. Žinia apie tai, kad spektaklis neįvyks, internete pranešta tos pačios dienos rytą. Bilietus įsigiję žiūrovai nepatenkinti – esą tokiais atvejais pinigų grąžinimo procedūros vargina, erzina ir tai, jog tenka priverstinai keisti vakaro planus.