2018 Rugsėjo 23 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ūkininkų ganyklose „šeimininkauja“ vilkai

  • Įkelta: 2017-10-06

Eugenijaus Kavaliausko nuotrauka

„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Vilkai ir vėl pjauna Tauragės rajono ūkininkų gyvulius. Plėšrūnai įsisuko į Mažonų ir Žygaičių seniūnijos ūkininkų ganyklas ir pridarė nemenkų nuostolių. Dėl vilkų padarytos žalos už 25 naminius gyvūnus Tauragės rajono savivaldybė ūkininkams šiemet jau priskaičiavo 5 600 eurų kompensacijų. 

Tauragės rajono savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėja Ramutė Noreikienė pasakojo, kad vilkai nesibaimina žmogaus ir ganyklose „šeimininkauja“ net dieną. Anot vedėjos, įprastai vilkai puola naminius gyvūnus antroje vasaros pusėje, kai vilkės jau moko medžioti vilkiukus, tačiau šiemet į ganyklas jie veržtis pradėjo ankščiau. Pirmasis pranešimas apie papjautus gyvūnus gautas gegužės mėnesį. 

– Šiais metais vilkai jau papjovė 25 ūkinius gyvūnus –13 raguočių ir 12 avių. Devynių gyvūnų ūkininkai neteko Žygaičių seniūnijoje, šešiolikos – Mažonų seniūnijoje, – skaičius vardino pašnekovė ir pabrėžė, kad pastaruoju metu vilkai tapo itin drąsūs – aplink gyvulius sukinėjasi net dieną ir visiškai nesibaimina žmogaus. 

„Tauragės žinioms“ ji paaiškino, kad, jei vilkai papjovė ūkininko gyvulius, dėl kompensacijos reikia kreiptis raštu į seniūniją, ši informuoja rajono savivaldybę. Į ūkininko ūkį, nustatyti, ar tikrai naminius gyvūnus papjovė vilkai, vyksta komisija. Kartu su savivaldybės atstovais važiuoja ir Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos deleguotas darbuotojas. 

Anot Kaimo reikalų skyriaus vedėjos, kompensacija mokama tik už ženklintus vilkų papjautus naminius gyvūnus. Ūkininkas taip pat turi pristatyti pažymą apie papjauto gyvūno utilizavimą. Tiesa, avių ar ėriukų dalis ne visada pavyksta rasti. 

Savo bėdas antradienį Žygaičių seniūnijos ūkininkai – Rūta Pilypienė ir Alvydas Merkelis – išsakė Tauragės rajono savivaldybės Aplinkos ir kaimo reikalų komitete. Žemdirbiai pasakojo apie ganyklose siaučiančius vilkus, jų pridarytus nuostolius ir prašė savivaldybės pagalbos.

 

Šįryt miesto centre partrenktas garbaus amžiaus dviratininkas. 85 metų vyras didelių sužalojimų išvengė, atsipirko kūno sutrenkimu ir nosies nubrozdinimu.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu ketvirtadienį  Tauragėje pradėtas šildymo sezonas. Pirmiausia pradėtos šildyti ikimokyklinės įstaigos, mokyklos bei gydymo įstaigos. Ar jungti šildymą daugiabučiuose sprendžia patys daugiabučio gyventojai. 

Spalio 6-osios numeryje – daug švietimo naujienų: kodėl naujai parengta rajono sporto strategija nudžiugino ne visus vardan to paties tikslo – vaikų sportinio ugdymo dirbančius Tauragės pedagogus? Laikraštyje – apie tai, kodėl su siūloma nauja sistema nesutinka Sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas. Taip pat visas puslapis, skirtas  Mokytojams – jų patirtys ir sveikinimai jiems profesinės šventės proga.  Atskleisime, ir kas tapo dviejų rajono švietimo įstaigų vadovėmis, su kokiomis problemomis susiduria Tauragės ligoninė ir visa kita, kas svarbaus nutiko šią savaitę. Malonaus skaitymo!

Ketvirtadienį atidaryta nauja krepšinio aikštelė Tarailiuose, kurią įrengė Tauragės rajono savivaldybė kartu su Lietuvos krepšinio federacija ir „Lidl“.

Praėjusią savaitę ekskavatorius nugriovė miesto centre, Dariaus ir Girėno bei Vasario 16-osios gatvių sankryžoje esantį medinį pastatą. Vos tik apleistas medinis namas virto griuvėsių krūva, socialiniame tinkle „Facebook“ sentimentus išliejo būrys žinomų tauragiškių. Muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus apgailestavo, jog  „negailestingas laikas ir nūdienos iššūkiai“ privertė atsisveikinti su vienu įspūdingiausių prieškariu statytų pastatų.