2018 Rugsėjo 23 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Prieškarį menančio namo vietoje – naujas verslininkų projektas

  • Įkelta: 2017-10-05

Romualdo Vaitkaus nuotrauka

 

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusią savaitę ekskavatorius nugriovė miesto centre, Dariaus ir Girėno bei Vasario 16-osios gatvių sankryžoje esantį medinį pastatą. Vos tik apleistas medinis namas virto griuvėsių krūva, socialiniame tinkle „Facebook“ sentimentus išliejo būrys žinomų tauragiškių. Muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus apgailestavo, jog  „negailestingas laikas ir nūdienos iššūkiai“ privertė atsisveikinti su vienu įspūdingiausių prieškariu statytų pastatų.

Administracinės patalpos

Sklypą valdančio bendrovės „Tiksli statyba“ direktoriaus Rolando Gimbuto teigimu, kol kas suplanuoti tik teritorijos tvarkymo darbai. Darbus atlieka įmonės „Autoežeruona“ sunkioji technika: buldozeriai lygino teritoriją, ekskavatoriai vertė pastato sienas. Šiuo metu teritorija jau išvalyta. 

Nugriauto pastato vietoje – plynas laukas

R. Gimbuto teigimu, ruošiami du nauji pastato projektai, kurie bus pateikti visuomenės verdiktui. Verslininkas patikino, kad tai nebus stiklinis, akį rėžiantis pastatas.

– Projektuotojų prašėme, kad pastatas įsilietų į Tauragės senamiesčio ansamblį, neišsiskirtų iš kitų namų, – teigė R. Gimbutas, pridūręs, jog šalia stovi istorinis pastatas, kuriame įsikūręs Šiaulių bankas, tad yra į ką lygiuotis.

UAB „Tiksli statyba“ – Vilniuje įsikūrusi bendrovė, daugiausia investuojanti sostinėje. Pasiteiravus, kas šioje vietoje įsikurs, bendrovės vadovas įvardyti negalėjo. Esą tai bus administracinės paskirties pastatas, kuriame galėtų kurtis biurai.

„Tauragės žinių“ duomenimis, pastate įsikurti ketina Tauragės odontologijos centras (TOC). R. Gimbutas nei patvirtinti nei paneigti šios informacijos negalėjo, esą reikia luktelti.

Badė praeivių akis

Vasario 16-osios bei Dariaus ir Girėno gatvių sankryžoje stūksantį namą keletą metų gaubė paslaptis, atrodė, kad jame niekas negyvena. Aptvertas tvora, tačiau apžėlęs ir nerekonstruojamas jis traukė praeivių žvilgsnius. Namą prisimena kelios kartos tauragiškių, tad daugeliui jis kėlė sentimentus.

Tauragės krašto muziejaus direktorius Romualdas Vaitkus socialiniame tinkle „Facebook“ apgailestavo, kad tenka atsisveikinti su prieškario statiniu. „Tauragė ne kartą naikinta gaisrų, karų. Neturime senamiesčio. Nemažiau negailestingas laikas ir nūdienos iššūkiai... Griaunami namai. Prieškaryje statyti namai, deja, neturintys saugomų objektų statuso. Atsisveikiname su vienu įspūdingiausių centrinėje Dariaus ir Girėno gatvėje mediniu namu su balkonu. Liks tik atsiminimai...“ – rašė R. Vaitkus, prieš pastato griūtį spėjęs jį įamžinti nuotraukose. Vyras teigė, jog dar anksčiau jame lankėsi muziejininkai, esą rado vieną kitą dėmesio vertą eksponatą.

Muziejaus direktoriaus teigimu, aeronuotraukose matyti, kad tarpukariu sklypas buvo tuščias. 1945 m. darytose fotografijose jis – nesugriautas, tad, tikėtina,buvo pastatytas prieš Antrąjį pasaulinį karą.

Diskusiją užviręs R. Vaitkus sulaukė įvairių nuomonių ir pastebėjimų. Komentatoriai teigė, jog šiame pastate 1937–1938 m. šiame name yra gyvenęs (tikriausiai tėvai nuomojosi) Otavos (Kanada) universiteto profesorius, Lietuvos bibliotekų (tame tarpe ir Tauragės) rėmėjas Genius Procuta. Esą į Tauragę jis buvo atvykęs po 60 metų (1997 m.) ir vaikščiodamas po miestą prisiminė šį namą.

Dygsta pastatai

Tiesa, ne visi tauragiškiai liūdėjo dėl permainų miesto centre. Verslininkas Tomas Alijošius suabejojo nugriauto namo verte. Esą, jei jis buvo toks vertingas, būtų buvę galima gražiai jį išardyti, o detales panaudoti.

Šis medinukas, ne vienintelis pastaruoju metu nugriautas namas.„Tauragės žinios“ rašė, jog investuoti į didelio komercinės paskirties pastato statybas jau yra nusprendusi UAB „Taura Group“. Šios bendrovės direktorius Artūras Vaičiulis patvirtino, jog šalia SEB banko stovėjusio jau nugriauto raudonų plytų namo vietoje išdygs 2 aukštų, 600 kv. m statinys, kuris bus komercinės paskirties. Pastato statybos jau pradėtos.

Toje pačioje gatvėje komercinės paskirties pastato statybas planuoja ir prekybinė komercinė įmonė „Agava“. Modernus trijų aukštų pastatas išdygs vietoje dabar esančios dėvėtų drabužių ir čiužinių parduotuvės.

Toliau nuo miesto senamiesčio taip pat vyksta statybos. Priešais prekybos centrą „Lidl“ dygsta 330 kvadratinių metrų, vieno aukšto komercinės paskirties pastatas, kuriame įsikurs vaistinė, bus teikiamos kitos medicinos paslaugos.

Žuvininkystės tarnyba turi gerų naujienų žvejams – kitais metais Tauragėje ir rajone planuojama pradėti trijų žuvitakių įrengimo darbus. Šie įrengimai padeda išsaugoti migruojančių žuvų – ypač lašišinių, populiaciją vietose, kur plaukti neršti joms sudėtinga dėl pastatytų užtvankų. Naujutėlaičiai žuvitakiai bus įrengti Jūros upės užtvankoje Tauragės mieste, taip pat Skaudvilėje, Ančios upės užtvankoje, ir Lomiuose, Šunijos upėje. Darbus tikimasi baigti iki 2020 metų. 

Pirmadienį paskelbtas konkursas Tauragės rajono Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigoms užimti. Dokumentai per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą priimami iki spalio 6 dienos. Daugiau nei pusmetį laisvas postas jau spėjo tapti bene karščiausia rajono kėde – viešoje erdvėje spėliojama, kas galėtų į jį pretenduoti.

Pirmadienio popietę trys ugniagesių autocisternos skubėjo į Joniškės sodų Rožės gatvę. Gaisras įsiplieskė nedideliame ūkiniame pastate. Įtariamas padegimas.

Pirmadienį devynių mėnesių pradinę privalomąją karo tarnybą Kęstučio pėstininkų batalione pradėjo 495 šauktiniai. Tarp pasiryžusių paragauti kario duonos – 16 merginų. 

Tauragės ligoninės Vaikų ligų skyriuje jau pluša statybininkai – prasidėjo remonto darbai, truksiantys iki kitų metų vasaros. Įstaigos direktorius Liutauras Indriuška žada, jog atnaujinus patalpas, mažiesiems pacientams sveikti padės ne tik vaistai ir atsidavusių gydytojų komanda, bet ir žaisminga aplinka bei erdvesnės palatos. Bus atnaujinti ir baldai bei įsigyta moderni medicininė įranga, leisianti mažiesiems ligoniukams teikti kokybiškesnes diagnostikos ir gydymo paslaugas.