2018 Rugsėjo 23 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Neliks Sporto mokyklos?

  • Įkelta: 2017-10-10
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Nuo praėjusių metų rengta rajono sporto strategija įgavo realų pavidalą. Praėjusį ketvirtadienį mero patarėjas Dovydas Kaminskas žiniasklaidos priemonėms išplatino spaudos pranešimą, kuriuo kviečiama susipažinti su parengtu galutiniu dokumentu. Pagal strategiją,  Tauragės sporto sistemos laukia reorganizacija:  dokumento „vinis“ – Tauragės sporto centro ir Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos sujungimas, visas mokyklos funkcijas perduodant Sporto centrui. Sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas neslepia šiems planams nepritariantis – anot jo, tokios žinios Mokytojų dienos proga – akibrokštas.

Klubinė sistema

Praėjusią savaitę Visuomeninei sporto tarybai ir rajono savivaldybės administracijos atstovams pristatyta parengta Tauragės rajono sporto strategija. Ją 9 mėnesius kūrė mero potvarkiu 2016 m. gruodžio mėnesį sudaryta darbo grupė, suformuota iš sporto bendruomenės narių ir idėjos sumanytojų. Minėtai darbo grupei vadovavo mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Sporto strategijoje kaip pirminiai nacionalinės sporto sistemos subjektai įvardijami sporto klubai, o Vaikų ir jaunių sporto mokyklą planuojama prijungti prie Sporto centro.

Siūloma nauja neformalaus sporto ugdymo finansavimo sistema, kuri turėtų būti organizuojama įvedant sportininko krepšelį. Taigi, sporto klubai, įgyvendinantys vaikų neformalaus ugdymo programą, gautų finansavimą iš savivaldybės už kiekvieną sportuojantį vaiką. Sporto mokyklai priklausančią materialinę bazę, pastatus, planuojama perduoti Sporto centro žinion.

Mokyklos neliks

Sporto centro vedėjas Gediminas Sakalauskas patvirtino pritariantis šioms gairėms, tačiau teigė, jog į jaunųjų sportininkų ugdymo procesą nesikiš. Esą jau dabar sporto klubai tvarkosi savo nuožiūra, organizuoja treniruotes ir užsibrėžia tikslus, administruoja finansus, o Sporto centro administracija tvarko tik „ūkį“ – prižiūri pastatus, prisideda prie renginių organizavimo. O reorganizacijos tikslas – efektyviau paskirstyti savivaldybės finansus, „įkainojant“ kiekvieną mokinį. Esą taip tarp klubų susidarys konkurencija, jie stengsis pritraukti daugiau vaikų, kadangi kiekvienas mokinys atsineš ne tik NVŠ krepšelį, bet ir papildomo ugdymo krepšelį iš savivaldybės.

– Visa Europa jau yra perėjusi prie klubinės sistemos, taip pat kai kurie Lietuvos miestai, pavyzdžiui Klaipėda. Tik mes vis liekame prie kažkokio sovietinio palikimo, ir niekam neužtenka drąsos kažką keisti. Kas iš to, kad sporto mokykla susirenka 1000 vaikų – niekam neaišku, ką jie ten veikia, – kalbėjo G. Sakalauskas.

Siūlymą prijungti mokyklą prie Sporto centro vedėjas G. Sakalauskas teikė įstaigos veiklos ataskaitoje. Šios idėjos jis laikėsi ir metų pradžioje, pradedant rengti strategiją. Tuomet G. Sakalauskas dabartinę sistemą apibūdino taip – „trys auklės, o vaikas be galvos“ bei sakė, jog „turi būti viena institucija, kuri pradeda statyti piramidę“.

Nusivylęs sprendimu

Tačiau tokia perspektyva abejoja 8-erius metus Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklai vadovaujantis Audrius Bitinas. Esą, valstybės mastu kaip tik vyksta atvirkštinis procesas – nuo 2018-ųjų sausio 1-osios valstybinis Sporto departamentas pereina Švietimo ministerijos žinion.

– Mano nuomone, tokias strategijas teikti Mokytojų dienos proga yra nekorektiška ir neskanu. Sugriauti, išdraskyti sistemą yra paprasta, tačiau niekas neatsako į klausimą, kuo nuo to bus geriau vaikams. Kad ateitų valdžios atstovai ir paklaustų, kuo jums reikia padėti, nė karto nesam išgirdę tokio klausimo. Praėjusiais metais vyko auditai, buvo ieškoma kas blogai. Norima tik kuo greičiau viską sunaikinti, nes jūs, sporto mokykla, esat atgyvena. Kalbama tik apie tai, kad galėtų sporto klubai gyventi, – nusivylimo strategijoje siūlomais sprendimais neslėpė Sporto mokyklos vadovas.

Teiks tarybai

Anot A. Bitino, pristatant strategiją buvo pateikti konkretūs terminai, iki kada turi įvykti reorganizacija – esą naujoji sporto įstaiga turi pradėti darbą 2018-ųjų rugsėjo pirmąją. Tačiau, pasak G. Sakalausko, kol strategija bus teikiama Tarybos svarstymui, diskusijų dar bus ir neaišku, ar politikai ją patvirtins. Prieš tai dar planuojamas jos pristatymas Sporto mokyklos treneriams, Švietimo, kultūros ir sporto komitetui.

Koks likimas laukia dabartinio sporto mokyklos vadovo reorganizavus rajono sporto ugdymo sistemą, kol kas nekalbama. Anot A. Bitino, mokyklos vadovybei naujoje strategijoje vietos nėra.

– Ši strategija nesprendžia asmenybių klausimo. Tvirtinti etatus – Tarybos kompetencija, – teigė ją parengęs mero patarėjas Dovydas Kaminskas. 

Trečiadienį, Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, paaiškėjo, kas vadovaus dviem rajono ugdymo įstaigoms – daugiau nei metus be vadovo dirbusiai Tarailių progimnazijai ir Lauksargių kaimo pagrindinei mokyklai. Tą pačią dieną organizuotas konkursas į lopšelio darželio „Žvaigždutė“ vadovo postą neįvyko, nes vėl neatsirado norinčiųjų jame dalyvauti.

Trečiadienio vakarą, UAB „Molupis ir Ko“ kepykloje, 52 metų moteris, fasuodama bandeles, susižalojo ranką. Bendrovės vadovai nuo komentarų susilaiko. Įvykį tiria policija.

Šįryt miesto centre partrenktas garbaus amžiaus dviratininkas. 85 metų vyras didelių sužalojimų išvengė, atsipirko kūno sutrenkimu ir nosies nubrozdinimu.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu ketvirtadienį  Tauragėje pradėtas šildymo sezonas. Pirmiausia pradėtos šildyti ikimokyklinės įstaigos, mokyklos bei gydymo įstaigos. Ar jungti šildymą daugiabučiuose sprendžia patys daugiabučio gyventojai.