2018 Rugsėjo 23 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Išrinktos dviejų mokyklų vadovės

  • Įkelta: 2017-10-09

Nuotrauka iš socialinio tinklo „Facebook“

Daiva KYBARTIENĖ
daiva@taurageszinios.lt

Trečiadienį, Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, paaiškėjo, kas vadovaus dviem rajono ugdymo įstaigoms – daugiau nei metus be vadovo dirbusiai Tarailių progimnazijai ir Lauksargių kaimo pagrindinei mokyklai. Tą pačią dieną organizuotas konkursas į lopšelio darželio „Žvaigždutė“ vadovo postą neįvyko, nes vėl neatsirado norinčiųjų jame dalyvauti.

Prieš tai nenusisekę konkursai Tarailių ir Lauksargių mokyklų direktorių pareigoms užimti galiausiai įvyko. Pasak Tauragės rajono mero padėjėjos Rasos Liorančienės, prie Lauksargių pagrindinės mokyklos vairo stos  Tarailių progimnazijoje rusų ir anglų kalbų mokytoja iki šiol dirbusi Nomeda Vykertienė, o konkursą Tarailių progimnazijos vadovo pareigoms užimti laimėjo „Versmės“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja, Tarptautinio bakalaureato skyriaus vedėja  Elmyra Jurkšaitienė.

Asmeninių archyvų nuotraukos

Tarailių progimnazijos direktore tapusi E. Jurkšaitienė „Tauragės žinioms“ teigė tikinti, kad naujos pareigos padės išbandyti save kitame amplua.

– Šioje mokykloje mokėsi visi trys mano vaikai, todėl ši ugdymo įstaiga man labai  artima, turinti daug gražių tradicijų, kurias stengsiuosi išlaikyti ir puoselėti, – sakė konkurso laimėtoja.

Paklausta, kodėl tik dabar ryžosi dalyvauti konkurse, juk jis buvo organizuotas ir anksčiau, moteris atsakė, kad turbūt tik dabar tam „pribrendusi“.

 Elmyra Jurkšaitienė  1995 metais Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo Aukštojo mokslo diplomą, o 1997 metais tame pačiame universitete jai suteiktas  Humanitarinių mokslų magistro laipsnis ir anglų kalbos mokytojo kvalifikacija (anglų filologija). Nuo 2001-ųjų iki dabar dirbo Tauragės Versmės gimnazijoje anglų kalbos mokytoja, vėliau Tarptautinio bakalaureato skyriaus vedėja, diplomo programos koordinatore, anglų kalbos ir pažinimo teorijos mokytoja.

Primename, kad Tarailių progimnazija be vadovo dirbo nuo 2016 metų rudens, kai pareigas paliko Remigijus Masteika, perėjęs vadovauti M. Mažvydo progimnazijai. Tuomet skelbtą konkursą į Tarailių progimnazijos mokyklos vadovo postą laimėjo skandalingai iš Žalgirių gimnazijos atleista Viktorija Paulauskienė, tačiau jai dirbti neleido Taryba.

Prie Lauksargių pagrindinės mokyklos vadovo vairo stos beveik trisdešimt metų Tarailių progimnazijoje rusų ir anglų kalbų mokytoja dirbanti  Nomeda Vykertienė. Kodėl ji nepretendavo į Tarailių mokyklos vadovės postą, moteris neatskleidė. Mokytoja tikino turinti savo viziją ir priminė seną posakį, kad „savame krašte pranašu nebūsi“.

– Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dirbti su šiuo kolektyvu. Tarailių mokyklai ir kolektyvui esu dėkinga už įgytą patirtį ir žinias.  Tačiau turiu kitą viziją, – kalbėjo Lauksargių pagrindinės mokyklos vadovo konkursą laimėjusi N. Vykertienė. 

Moteris tikino, kad kelionės kas rytą į Lauksargius jos negąsdina.  

Be direktoriaus Lauksargių pagrindinė mokykla liko pernai prieš pat Naujuosius iš pareigų pasitraukus ilgamečiam jos vadovui Henrikui Banevičiui, kuris, būdamas pensinio amžiaus, iš darbo išėjo šalių susitarimu.

Lopšelis darželis „Žvaigždutė“ ir toliau dirbs be vadovo, nes neatsirado nė vieno, norinčio dalyvauti konkurse. „Žvaigždutė“ be direktorės liko ilgametei vadovei Zitai Mickuvienei išėjus į pensiją.

Trečiadienio vakarą, UAB „Molupis ir Ko“ kepykloje, 52 metų moteris, fasuodama bandeles, susižalojo ranką. Bendrovės vadovai nuo komentarų susilaiko. Įvykį tiria policija.

Šįryt miesto centre partrenktas garbaus amžiaus dviratininkas. 85 metų vyras didelių sužalojimų išvengė, atsipirko kūno sutrenkimu ir nosies nubrozdinimu.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu ketvirtadienį  Tauragėje pradėtas šildymo sezonas. Pirmiausia pradėtos šildyti ikimokyklinės įstaigos, mokyklos bei gydymo įstaigos. Ar jungti šildymą daugiabučiuose sprendžia patys daugiabučio gyventojai. 

Spalio 6-osios numeryje – daug švietimo naujienų: kodėl naujai parengta rajono sporto strategija nudžiugino ne visus vardan to paties tikslo – vaikų sportinio ugdymo dirbančius Tauragės pedagogus? Laikraštyje – apie tai, kodėl su siūloma nauja sistema nesutinka Sporto mokyklos direktorius Audrius Bitinas. Taip pat visas puslapis, skirtas  Mokytojams – jų patirtys ir sveikinimai jiems profesinės šventės proga.  Atskleisime, ir kas tapo dviejų rajono švietimo įstaigų vadovėmis, su kokiomis problemomis susiduria Tauragės ligoninė ir visa kita, kas svarbaus nutiko šią savaitę. Malonaus skaitymo!