2018 Liepos 16 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Užuolaidos jaunuolio kambaryje

  • Įkelta: 2017-09-06
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Jaunuolio kambarys – erdvė, kurioje vaikai ne tik ilsisi, užsiima mėgstama veikla, bet ir ruošia pamokas. Dėl šios priežasties kambarys turi būti įrengiamas atsižvelgiant į vaiko poreikius, sveikatą bei pomėgius. Patalpoje svarbu atskirti darbo ir poilsio zoną bei kiekvienai iš jų parinkti tinkamus baldus, apšvietimą, dekoro elementus. Vienas svarbiausių jaunuolio kambario aspektų – apšvietimas. Reikėtų pasistengti, kad atžalų kambaryje būtų kuo daugiau natūralios šviesos, užuolaidos aklinai neuždengtų lango ir tuo pačiu derėtų prie bendro kambario stiliaus.

Paauglio kambarys – sudėtingas galvosūkis

Ne naujiena, kad paauglystė vienas dinamiškiausių etapų žmogaus gyvenime: tuo metu formuojasi asmenybė, ieškoma įvairių saviraiškos kelių, dėl to kambarys, kuriame gyvena jaunuoliai, turi tapti tarsi saugia oaze, kurioje jie jaustųsi suprasti, galėtų kurti ir netrukdomi ilsėtis. Paprastai jaunuolių kambariuose patariama naudoti mobilius baldus, kurie yra ekonomiški, tvarūs, tačiau nereikalauja itin didelių investicijų. Didelė tikimybė, kad parinkti itin įmantrių formų baldai, intensyvių spalvų ar kiek vaikiški gobelenai po keleto metų pradės erzinti paauglį, kuris kasmet keičiasi, bręsta ir atranda kažką naujo. Todėl geriau rinktis skandinaviško, minimalistinio dizaino baldus, o langus uždengti ekspresyvesnio audinio užuolaidomis. Taip bus išlaikoma harmoninga stilistika.

„Domus Lumina” specialistai dažnai sulaukia klausimų, kokios užuolaidos geriausiai tinka jaunuolio kambaryje. Siūlome rinktis ryškias, ekscentriškas spalvas, modernius raštus, įdomesnes medžiagas. Nepamirškite, kad užuolaidų audinys yra lengvai nuimamas, jį nesunku prižiūrėti, todėl prireikus visas kambarys gali būti nesunkiai atnaujinamas.

Mergaičių ir berniukų kambariai – skirtingi poreikiai

Renkanti užuolaidas svarbu laikytis 3 pagrindinių taisyklių:

1.      Pritaikyti užuolaidų audinį prie paauglio asmenybės

Geriausia renkant langų uždengimą paklausti ir jaunuolio nuomonės, kokį modelį jis norėtų matyti savo kambaryje ant lango. Gera alternatyva yra užuolaidos internetu: paauglys gali nurodyti keletą patinkančių audinių dizainų ar bent jau išsirinkti patinkantį koloritą. Taip ne tik išvengsite nesėkmės, kai pakabintos užuolaidos nepatinka vaikui, bet ir leisit jam pasijusti svarbiam, išklausysite jo nuomonę. Atminkite, kad ne visos mergaitės mėgsta gėlėtus audinius ir pastelines spalvas, o kai kuriems berniukams ryškūs ir dinamiški raštai priimtinesni už tamsius tonus. Todėl geriausia pasitarti su vaikais ir rasti bendrą sprendimą.

2.      Rinktis ne tik pagal stilių, bet ir pagal funkcionalumą

Atminkite, kad užuolaidos būna dviejų tipų: dieninės ir naktinės. Naudojant abiejų tipų audinius vaiko kambaryje, juos be išimties reikia derinti tarpusavyje. Tokiu atveju siūloma rinktis dienines užuolaidas, pagamintas iš retesnio audinio, šviesesnės spalvos, o naktines – dominuojančias ir ryškias. Taip dienos metu bus sulaikyti nepageidaujami spinduliai, o naktį paauglio neblaškys mėnesienos šviesa, bus sukurtas privatumas.

Jeigu pasirenkamas tik vienų – dieninių užuolaidų – variantas, verta rinktis tarpinį variantą, t.y. tankesnes užuolaidas, kurios gali būti siuvinėtos, puoštos spalvingais raštais. Taip jos sulaiko intensyvius spindulius ir pagyvina kambario interjerą. Toks variantas, beje, yra itin paklausus mažesnio išplanavimo kambariuose, nes naktinės užuolaidos vizualiai sumažina erdvę.

3.      Investuokite į kokybiškus audinius

Užuolaidos gali būti gana lengvai pakeistos, tačiau tai daroma maždaug kas pora metų ar rečiau. Dėl šios priežasties geriau rinkitės šiek tiek brangesnius, bet impregnuotus audinius, kurie kaupia mažiau dulkių, ilgai išlaiko savo reprezentacinę išvaizdą, taip būsite garantuoti, kad ir po kelių metų lango uždanga nenubluks ir puoš kambarį. „Domus Lumina“ specialistai pastebi, kad lietuviai vis dažniau pasirenka išskirtinių raštų, ryškius ir dinamiškus audinius, o intensyvios spalvos ima konkuruoti su pasteliniais tonais.

Nebijokite rizikuoti ir jaunuolio kambaryje rinkitės ne tai kas madinga jau penkti metai iš eilės, o tai, kas yra netikėta ir unikalu, juk paauglystė – tai eksperimentavimo ir naujų atradimų metas. 

Tauragės savivaldybėje pirmąjį šių metų pusmetį surinkta daugiau atliekų nei pernai – jos nenugulė pamiškėse ar atokesnėse laukymėse. Tačiau didesnio gyventojų sąmoningumo dar trūksta: dažniausiai tauragiškiai viską meta į bendrus konteinerius, tinkamai nepasirūpindami bioskaidžiomis, pavojingomis ar didžiosiomis atliekomis. Tai ne tik sukelia sunkumų atliekų vežėjams, bet ir kenkia aplinkai.

Seimas, priėmęs Miškų ūkio įstatymo pataisas, atvėrė kelią ilgai brandintai urėdijų reformai. Jau aišku, ne tik kokie kriterijai nulems 42-iejų urėdijų sujungimą į 26 regioninius centrinės įmonės padalinius, bet ir kas tikrai neteks darbo. Vyriausybė paskelbė, kad dabartiniai urėdai nuo sausio 1-osios bus tiesiog atleisti. Penkerius metus Tauragės miškų urėdijai vadovavęs Robertas Piečia netekti darbo nebijo – teigė esąs pasirengęs naujiems iššūkiams. 51-erių vyras neatmeta galimybės dalyvauti urėdijos padalinio vadovo konkurse, tačiau svarsto ir kitus variantus – nerti į politinius vandenis ar dirbti verslo įmonėje.

Tauragės butų ūkio valdyba svarstė įmonės direktoriaus Liutauro Indriuškos prašymą atsistatydinti iš užimamų pareigų, kadangi šis yra laimėjęs konkursą Tauragės ligoninės vadovo pareigoms užimti. Taip pat nuspręsta daugiabučių modernizavimo barą perduoti Tauragės šilumos tinklams.

Šiandien miesto centrą sukaustė karinės taktinės pratybos „Tauragė 2017“. Apie dešimtą valandą karinių veiksmų simuliacija prasidėjo ties tiltu per Jūros upę.