2018 Liepos 16 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Rugsėjo 8-osios numerio anonsas

  • Įkelta: 2017-09-07
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Naujausiame numeryje skaitykite: išnagrinėtas Sigito Kancevyčiaus ieškinys Tauragės rajono savivaldybei – ar buvęs direktorius sugrįš į darbą? Ar Tauragėje vėl duris atvers grill restoranas? Taip pat apie savanorystės idėjas,  sporto pasiekimus, verslo naujienas, visame mieste aidėjusius šūvius, inovacijas, Atgimimo aikštę papuošiantį šviesų muzikos fontaną ir visa, kuo gyveno Tauragė šią savaitę.

Fiasko teisme: į darbą sugrąžintas nebus. Vakar Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą Sigito Kancevyčiaus ir Tauragės rajono savivaldybės byloje dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Taikytis su buvusiu darbdaviu nenorėjęs atleistas  bibliotekos direktorius teisme patyrė visišką fiasko. Ne tik negavo jam taikos sutartimi siūlytos 8 tūkst. eurų kompensacijos, nebuvo grąžintas į darbą, kaip reikalavo ieškiniu, bet ir turės padengti bemaž 2,5 tūkst. bylinėjimosi išlaidų savivaldybei.

Batakių mokyklos direktorius keičia taktiką. Trečiadienį Tauragės apylinkės teisme turėjo vykti Batakių vidurinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus teismo posėdis. Mokyklos vadovas teisėsaugos dėmesio sulaukė kai kovo mėnesį buvo sulaikytas neblaivus prie automobilio vairo, tiesa, visą šį laiką vyras kategoriškai neigė vairavęs automobilį ir tai ketino įrodyti teisme. Tačiau trečiadienį kaltinamojo advokatas teismą informavo, kad mokymo įstaigos vadovas persigalvojo – kaltę pripažįsta ir  prašo bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymo tyrimo tvarka.

Žlugusią grill burgerinę gaivins kiti kauniečiai? Kauniečių UAB „Kerla“ gastro pub'as „Old Grill“ Respublikos gatvėje uždarytas, uždirbtas algas darbuotojai „išmušinėja“ Darbo ginčų komisijos pagalba, o buvę savininkai nebendrauja nei su jais, nei su žiniasklaida. „Tauragės žinioms“ pavyko išsiaiškinti, jog panašią veiklą tose pačiose patalpose ketina vykdyti kita įmonė – UAB „Vikesa“. Bendrovės atstovo teigimu, tai, jog ši įmonė komercinius pasiūlymus rengia su šūkiu „Old Grill Masters“, sutapimas – su užsidariusios „Old Grill“ savininkais jie neturintys nieko bendro.

Tauragė turės muzikinį fontaną? Miesto centre, Atgimimo aikštėje esantis fontanas ir vėl nebeveikia. Miesto seniūnas atviras – septintus metus tarnaujantis fontanas genda nuolatos. Todėl jo vietoje svarstoma statyti  naują, kuris miestiečius džiugintų vandens, spalvų ir muzikos šokiu.

Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo finansuojamame projekte „Pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį: Praverkime krašto lobių skrynią“ skaitykite:

Savanorystė – tarptautiniai jaunimo mainai. Tauragiškė Sonata Dedūraitė šiuo metu gyvena ir dirba Šiauliuose. Europos savanorių tarybos projektų koordinatorė, savanorių mentorė Sonata savo gyvenimo kelią atrado puoselėdama savanorystės idėją. Svarbiausia žinia, kurią siekia paskleisti savanorystės projektų koordinatorė, jog galimybe išvykti savanoriauti į užsienį gali pasinaudoti ir bet kuris jaunuolis iš Lietuvos, iki 30 metų.

Pratybose Tauragėje dalyvavo 500 karių. Antradienį miesto centrą sukaustė karinės taktinės pratybos „Tauragė 2017“. Apie dešimtą valandą karinių veiksmų simuliacija prasidėjo gynybinėje linijoje ties tiltu per Jūros upę.

Sveikos mitybos ugdymui – moderni virtuvė mokykloje. „Šaltinio“ progimnazijoje kartu su technologijų kabinetais baigiama rengti šiuolaikiška kulinarinė klasė, primenanti modernių namų virtuvę. Ją pagal „Virtuvės mitų griovėjų“ inicijuotą projektą „VMG mokykla“ dvejus metus kūrė mokyklos bendruomenė. Modernias idėjas puoselėjanti mokykla pateko ir į žurnalo „Reitingai“ akiratį – siūlomą ją įtraukti į inovatyviausių šalies mokyklų dešimtuką.

 

Tauragės savivaldybėje pirmąjį šių metų pusmetį surinkta daugiau atliekų nei pernai – jos nenugulė pamiškėse ar atokesnėse laukymėse. Tačiau didesnio gyventojų sąmoningumo dar trūksta: dažniausiai tauragiškiai viską meta į bendrus konteinerius, tinkamai nepasirūpindami bioskaidžiomis, pavojingomis ar didžiosiomis atliekomis. Tai ne tik sukelia sunkumų atliekų vežėjams, bet ir kenkia aplinkai.

Seimas, priėmęs Miškų ūkio įstatymo pataisas, atvėrė kelią ilgai brandintai urėdijų reformai. Jau aišku, ne tik kokie kriterijai nulems 42-iejų urėdijų sujungimą į 26 regioninius centrinės įmonės padalinius, bet ir kas tikrai neteks darbo. Vyriausybė paskelbė, kad dabartiniai urėdai nuo sausio 1-osios bus tiesiog atleisti. Penkerius metus Tauragės miškų urėdijai vadovavęs Robertas Piečia netekti darbo nebijo – teigė esąs pasirengęs naujiems iššūkiams. 51-erių vyras neatmeta galimybės dalyvauti urėdijos padalinio vadovo konkurse, tačiau svarsto ir kitus variantus – nerti į politinius vandenis ar dirbti verslo įmonėje.

Tauragės butų ūkio valdyba svarstė įmonės direktoriaus Liutauro Indriuškos prašymą atsistatydinti iš užimamų pareigų, kadangi šis yra laimėjęs konkursą Tauragės ligoninės vadovo pareigoms užimti. Taip pat nuspręsta daugiabučių modernizavimo barą perduoti Tauragės šilumos tinklams.