2018 Liepos 16 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Naudojant privačias lėšas gatvės asfaltuojamos be eilės

  • Įkelta: 2017-09-12
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Pagal savivaldybės nustatytą tvarką, rekonstrukciją gatvių, kurios nėra įtrauktos į asfaltuojamų artimiausiu metu sąrašą arba jų eilė dar neatėjo, gali paspartinti pačių gyventojų arba juridinių asmenų finansinis prisidėjimas. Šia lengvata nusprendė pasinaudoti įmonių „Klasmann-Deilmann Laukėsa“ ir „Autoturgus“ savininkai, inicijuodami gatvių, kuriose įsikūrusios bendrovės, tvarkymą. Artimiausiu metu prisidedant verslo įmonėms, bus asfaltuojamos Gaurės g. Tauragėje ir Durpyno g. Eičių k.

Pramoniniame Tauragės rajone esanti duobėta Gaurės gatvės atkarpa link Tauragės archyvo, kur įsikūrusios per 15 verslo įmonių, bus asfaltuojama pačių verslininkų iniciatyva. Nusprendę padengti 30 proc. gatvės asfaltavimo išlaidų, jie kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybės administraciją, kad gatvė būtų asfaltuojama be eilės.

IĮ „Autoturgus“ vadovas Zenonas Pudžiuvelis „Tauragės žinioms“ patvirtino iniciavęs verslininkų prisidėjimą prie gatvės rekonstrukcijos. Anot įmonės „Autoturgus“ vadovo, pinigai dar nėra surinkti, laukiama, kol bus išrinktas darbų rangovas.

Kaip informavo savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, rangovo konkursas gatvės rekonstrukcijos darbams jau paskelbtas, numatoma bendra projekto vertė – apie 50 tūkst. eurų.

Analogiškai bus tvarkoma ir Eičių kaime esanti Durpyno gatvė, kuria kasdien į darbą vyksta per 140  bendrovės UAB ,,Klasmann-Deilmann Laukėsa“ darbuotojų. Minėta bendrovė sutiko prisidėti 50 proc. projekto vertės, kad būtų atliekami kapitaliniai Durpyno gatvės remonto darbai – paklota asfalto danga, sutvarkyti kelkraščiai.

Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybės administracija, techniniam darbo projektui parengti bei darbams atlikti numatyta skirti per 100 tūkst. eurų. Gatvę planuojama rekonstruoti 2018 metais.

 „Rajono tarybai patvirtinus tvarką, kurioje numatyta galimybė projektuoti, remontuoti gatves, šaligatvius, kitą susisiekimo infrastruktūrą, naudojant savivaldybės ir privačias lėšas, atsirado galimybė sutvarkyti dar daugiau rajono gatvių, kiemų. Džiugu, kad prie iniciatyvų vis aktyviau prisideda ir verslo atstovai, patys rajono gyventojai“, – teigė administracijos direktorius Modestas Petraitis.

 

Miesto centre, Atgimimo aikštėje esantis fontanas ir vėl nebeveikia. Miesto seniūnas atviras – septintus metus tarnaujantis fontanas genda nuolatos. Todėl jo vietoje svarstoma statyti  naują, kuris miestiečius džiugintų vandens, spalvų ir muzikos šokiu.

Praėjusį trečiadienį Tauragės apylinkės teisme turėjo vykti Batakių vidurinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus teismo posėdis. Mokyklos vadovas teisėsaugos dėmesio sulaukė kai kovo mėnesį buvo sulaikytas neblaivus prie automobilio vairo, tiesa, visą šį laiką vyras kategoriškai neigė vairavęs automobilį ir tai ketino įrodyti teisme. Tačiau trečiadienį kaltinamojo advokatas teismą informavo, kad mokymo įstaigos vadovas kaltę pripažįsta ir  prašo bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymo tyrimo tvarka.

Seniausia mieste Jovarų bendruomenė minėjo 10-ties metų jubiliejų. Savo interneto puslapyje skelbiantys tikslą suburti gyventojus į vieną grupę ir spręsti iškilusias problemas, kartu švęsti, organizuoti renginius, tvarkyti aplinką, keliauti, saugiai gyventi, bendruomenės nariai jau dešimtmetį surėmę pečius puoselėja gimtąjį Jovarų mikrorajoną. Per šį laikotarpį surengta daugybė renginių, kurie tapo tradiciniais ir pritraukia ne tik vietinius Jovarų gyventojus, bet ir miestiečius.

Vakar Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą Sigito Kancevyčiaus ir Tauragės rajono savivaldybės byloje dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Taikytis su buvusiu darbdaviu nenorėjęs atleistas  bibliotekos direktorius teisme patyrė visišką fiasko. Ne tik negavo jam taikos sutartimi siūlytos 8 tūkst. eurų kompensacijos, nebuvo grąžintas į darbą, kaip reikalavo ieškiniu, bet ir turės padengti bemaž 2,5 tūkst. bylinėjimosi išlaidų savivaldybei. Teismas pripažino, jog Tauragės rajono savivaldybės meras pagal Vietos savivaldos įstatymą turėjo teisę spręsti ieškovo atleidimo iš darbo klausimą savo nuožiūra, be to, atmetė S. Kancevyčiaus argumentus, kuriais jis ginčijo jam paskirtą nuobaudą – atleidimą.