2018 Liepos 19 d.
Ketvirtadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Daugiabučių renovacija galimai rūpinsis Tauragės šilumos tinklai

  • Įkelta: 2017-09-05
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Tauragės butų ūkio valdyba svarstė įmonės direktoriaus Liutauro Indriuškos prašymą atsistatydinti iš užimamų pareigų, kadangi šis yra laimėjęs konkursą Tauragės ligoninės vadovo pareigoms užimti. Taip pat nuspręsta daugiabučių modernizavimo barą perduoti Tauragės šilumos tinklams.

Tauragės butų ūkio direktoriaus pareigas L. Indriuška pradėjo eiti pernai gruodį, prieš tai jis buvo paskirtas įmonės valdybos pirmininku. Ligoninei vadovauti šilutiškis planuoja nuo rugsėjo, kai bus parengti visi dokumentai, gautos STT pažymos ir pasirašyta darbo sutartis. Paklaustas, ar toliau pirmininkaus Butų ūkio valdybai, vyras teigė, jog iš savivaldybės administracijos jokių signalų trauktis negavęs, todėl manantis, jog juo pasitikima ir šį darbą ketina tęsti.

Vienas iš pagrindinių Butų ūkio valdybos rūpesčių šiuo metu – kas užims įmonės direktoriaus pareigas iš darbo išėjus L. Indriuškai, kol bendrovės akcijos bus parduotos. Butų ūkio akcijų privatizavimo procesą ketinama pradėti 2018-ųjų vasarį, jau užsakytos akcijų turto vertinimo procedūros. L. Indriuškos nuomone, nors laikinai direktoriaus pareigas galėtų eiti ir direktoriaus pavaduotojas, naudingiau įmonei būtų paskirti laikiną vadovą, kadangi pavaduotojui užtenka ir savų atsakomybių ir darbų.

„Tauragės žinių“ duomenimis, kadangi dalį Butų ūkio veiklos – daugiabučių namų modernizavimo programos koordinavimą – ketinama pavesti Tauragės šilumos tinklams, svarstoma laikinai vadovavimą įmonei perduoti į Šilumos tinklų direktoriaus Mindaugo Nevardausko rankas. Konkursas įmonės vadovo pareigoms užimti nebus skelbiamas, kadangi to nenumato jokie teisės aktai. Savivaldybės valdomos įmonės direktorių, pasitaręs su jos valdyba, skiria akcininkas – savivaldybės administracija.

Praktika, kai daugiabučių modernizavimą administruoja šilumos tiekėjo įmonė – ne nauja. Toks modelis veikia ir kitose Lietuvos savivaldybėse – pavyzdžiui, Trakų, Šilutės, kaimyninės Šilalės. Dėl daugiabučių renovacijos baro perdavimo Tauragės šilumos tinklams rugsėjo 6-ąją spręs rajono Taryba.

L. Indriuškos teigimu, Tauragės šilumos tinklai turi puikią bazę šiai funkcijai vykdyti – įmonė naudojasi ta pačia elektronine sistema,  reikėtų tik perduoti Tauragės butų ūkio įsigytą programinę įrangą, kuri naudojama daugiabučių renovacijos programai koordinuoti.

Kitas klausimas, kas galėtų perimti savivaldybei priklausančių socialinių būstų administravimą iš Butų ūkio. L. Indriuška paaiškino, kad Butų ūkis, vykdydamas šią funkciją, lėšas jai užtikrinti gauna iš savivaldybės. Taigi, šį darbą galėtų atlikti bet kuri kita savivaldybės institucija, susijusi su socialine sritimi – kad ir Socialinės paramos skyrius. Tai nuspręsti taip pat turi rajono Taryba.

– Ruošiant Butų ūkį privatizavimui, ketinama perduoti kitoms institucijoms visas veiklas, nesusijusias su daugiabučių namų administravimu. Tai yra socialinių būstų administravimas bei daugiabučių namų renovacijos programos įgyvendinimas, – teigė Butų ūkio vadovas.

Paklaustas, ar bendrovės darbuotojai, atsakingi už daugiabučių renovacijos organizavimą, Butų ūkyje dirbs toliau, L. Indriuška teigė manantis, jog jie taip pat bus perkelti į Tauragės šilumos tinklus, nes surinkta vadybininkų komanda yra puikiai įvaldžiusi renovacijos programos administravimo procesus, užmezgusi ryšį su Tauragės daugiabučių gyventojais, žino jų būstų problemas ir poreikius.

Tuo tarpu L. Indriuška teigė besirengiantis vadovauti Tauragės ligoninei. Paprašytas įvardyti, kokius darbus pirmiausia planuoja atlikti, būsimasis ligoninės direktorius neslėpė, jog jau dabar mato nemažai įstaigos veiklos trūkumų, kuriuos būtina taisyti. Pasak jo, net jam sunku susipažinti su įstaigos veikla, kadangi informacijos labai trūksta.

– Daug trūkumų matau informacijos viešinime – iki šiol nepaskelbta 2016-ųjų įstaigos veiklos ataskaita, nors tai numato teisės aktai, neaiški organizacinė struktūra. Manau, pirmaisiais mėnesiais vyks susipažinimas su darbuotojais, organizacinės struktūros nagrinėjimas. Taip pat žinau, jog įmonės balanse žioji beveik ketvirčio milijono skylė. Kodėl skola susidarė – man kol kas neaišku. Vadovavimas gydymo įstaigai turi savitų niuansų – veiklą griežtai apibrėžia įvairūs įstatymai, reglamentuojantys sveikatos apsaugą, kiekvienas žingsnis yra derinamas su Sveikatos apsaugos ministerija, finansavimas ateina per Ligonių kasas. Tiesa, turiu šioje srityje patirties (L. Indriuška prieš dirbdamas Tauragės butų ūkyje vadovavo Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrui, – red. past.), žinau, į kurias duris belsti, – teigė L. Indriuška.

Būsimasis ligoninės vadovas taip pat kalbėjo, jog yra pasiruošęs prireikus imtis ir nepopuliarių sprendimų. Anot jo, svarbiausia sustyguoti įstaigos veiklą taip, kad ji sėkmingai gyvuotų ilguoju laikotarpiu ir teiktų kokybiškas paslaugas. Ligoninės direktoriaus kadencija tęsiasi penkerius metus.

 

 

 

Šiandien miesto centrą sukaustė karinės taktinės pratybos „Tauragė 2017“. Apie dešimtą valandą karinių veiksmų simuliacija prasidėjo ties tiltu per Jūros upę.

Automobiliuose gerą matomumą užtikrina žibintai. Tinkamai juos pasirinkus vairuoti transporto priemonę kur kas saugiau ne vien tamsiuoju paros metu, bet ir blogomis oro sąlygomis. Įmonės UAB „Autoaibė“ specialistai primena automobilių žibintų paskirtį ir rūšis. 

Praėjusį antradienį iš Vilniaus į 55 savivaldybes išriedėjo 82 nauji mokykliniai autobusai. 21 savivaldybė jų gavo po du, tarp šių laimingųjų – ir Tauragė. Pirmąją nuosavą transporto priemonę nuo šiol turės M. Mažvydo progimnazija. Antras autobusiukas bus perduotas vaikų reabilitacijos centrui-mokyklai „Pušelė“.

Garsus rusų opozicijos tinklaraštininkas Ilya Varlamov, kritikuojantis betvarkę Rusijos provincijose ir ieškantis paralelių tarp Rusijos ir kaimyninių valstybių miestų, palyginimui pasirinko Tauragės ir Tilžės (Sovetsko) miestus. Savo tinklaraštyje varlamov.ru praėjusią savaitę aptarė daugiabučius, statytus sovietiniais laikais. Jo įžvalgos susilaukė atgarsio ir iš Lietuvos žurnalistų. R. Valatka konstatavo, jog virtualiose varžybose Tauragė prieš Tilžę laimi 100:1.