2019 Vasario 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Renkantis daugiabučių administratorių: nuo vilko ant meškos?

  • Įkelta: 2017-08-07

„Tauragės žinių“ archyvo nuotraukos

Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Sausio mėnesį Tauragės butų ūkio direktoriaus pavaduotojo pareigas apleidęs Kęstutis Petkus šiandien atstovauja bendrovę „Tauragės būstas“. Ši įmonė, kuri priklauso didžiausiai Lietuvos daugiabučių administratorei „Mano būstas“, bando pasiekti susitarimą su penkių Tauragės rajono daugiabučių namų gyventojais. Vilionėse K. Petkui talkininkauja buvęs Butų ūkio darbuotojas Juozas Statkus, vykstantis į susitikimus su namo atstovais ir aktyviai platinantis reklaminę spaudą. Išgirdęs tokius planus Tauragės dvaro gyventojas Vytautas Balčiūnas redakcijos klausia, kodėl dabar renkami parašai pereiti pas atėjūnus, kam tai naudinga, ar bėgdami nuo vilko neužlipsime ant meškos?

Aukcionas kitais metais

Savivaldybės kontroliuojamos įmonės Tauragės butų ūkis valdybos narys Modestas Petraitis patvirtino, jog žmonėms trūksta informacijos dėl tolimesnės Butų ūkio veiklos. Paniką sėja politikai, Tauragės rajono savivaldybės opozicija ne kartą pasisakė prieš akcijų pardavimą. „Kuris ūkininkas pjauna vištą, kuri deda kiaušinius“, – Tarybos posėdžio metu kalbėjo socialdemokratas Viktoras Kovšovas. Tiesa, jam atgal šovė liberalas Linas Stankus, teigdamas, kad paskelbus konkursą, jis pats šią vištą galės įsigyti.

Po Tarybos sprendimo įtraukti Tauragės butų ūkio akcijas į parduodamų objektų sąrašą, šios bendrovės laukia dar nemažai procedūrų, kurios bus baigtos tik kitų metų gale. Anot M. Petraičio, šiuo metu vyksta akcijų vertintojo viešasis pirkimas. Jas įvertinus, sprendimas bus siunčiamas Valstybės įmonei Turto bankui, kuris įtrauks bendrovę į privatizuojamų objektų sąrašą. Maždaug gruodžio mėnesį bus parengta programa, ir, geriausiu atveju, vasario mėnesį skelbiamas viešas aukcionas.

– Nuogąstauti daugiabučių gyventojams nėra ko. Butų ūkis skolų neturi, natūralu, kad šios bendrovės akcijas norės įsigyti tokią pačią veiklą vykdanti įmonė. Manau, investuotojas bus suinteresuotas, kad aptarnavimo kokybė gerėtų, greičiau būtų šalinami gedimai. Juk reikia atnaujinti ir techninę bazę, dėl to laimės ir gyventojai, ir bendrovės darbuotojai. Dėsime visas pastangas, kad konkurse dalyvautų kuo daugiau dalyvių, – tikino M. Petraitis.

Savivaldybės administracijos direktorius ir meras prieš keletą savaičių buvo susitikę su Butų ūkio darbuotojais. M. Petraičio nuomone, „darbuotojai, norintys ir gebantys dirbti, visuomet yra vertingi įmonei, todėl net ir pasikeitus bendrovės valdytojui, jų atleisti nebus tikslo“.

Buvę darbuotojai

Kol vyksta Tauragės butų ūkio akcijų vertintojo viešojo pirkimo procedūra, pamažu aiškėja, jog į rinką žengia daugiabučių namų administravimo milžinė „Mano būstas“. Didžiausios šios srities Lietuvos įmonių grupės bendrovė „Tauragės būstas“ buvo įkurta prieš metus. Šių metų 4 dieną už jos vairo stojo rajono Tarybos narys, „tvarkietis“ Kęstutis Petkus. „Tauragės žinios“ primena, kad Butų ūkio valdybai iš pareigų atšaukus direktorę Editą Vaitkutę-Zinkę, netrukus pasitraukė ir jos pavaduotojas K. Petkus. Pastarasis redakcijai patvirtino, kad vilniečiai jį pakvietė dirbti. Anot jo, Tauragės būsto“ tikslas – pritraukti kuo daugiau administruojamų daugiabučių.

Puikiai administruojamų namų pirmininkus pažįstantis K. Petkus į pagalbą pasikvietė buvusį Butų ūkio vadybininką Juozą Statkų. Šie rengia susitikimus su gyventojais, aktyviai platina lankstinukus, kuriuose teigiama, jog „Tauragės būstas“ teikia paslaugas, kurių joks kitas administratorius neteikia. Esą operatyvus avarinis aptarnavimas, lankstus atsiskaitymas bei kokybiškos paslaugos bus palankesnės gyventojams. „Tauragės būstas“ vadovas Kęstutis Petkus „Tauragės žinioms“ teigė, jog gyventojus vilios ir žemesnėmis kainomis.

Stebėjosi planais

Tokie planai stebina Tauragės dvaro gyventoją Vytautą Balčiūną. Buvęs seniūnaitis tikina pastebėjęs pašto dėžutėse išmėtytas skrajutes, jis girdėjo ir apie renkamus parašus, dėl namo, kuriame jis gyvena, administratoriaus keitimo į naują įmonę.

– Mane pilnai tenkino Butų ūkio, kaip daugiabučių administratoriaus, darbas. Klausiau parašus renkančios ponios Daivos Liaudaitytės, kodėl tai daroma, bet taip ir nesupratau, kam kažką rašytis, jeigu ir taip keisis Tauragės butų ūkio savininkas ir įmonę valdys privatus verslas. Kam tada dabar ieškoti svetimų dievų, – klausė V. Balčiūnas.

Anot V. Balčiūno, jis apskritai nepasitikintis K. Petkumi dar nuo tada, kai vyko Tauragės dvaro 12 namo renovacija. Esą tai buvo bandoma padaryti nešvariais būdais, su politiko Silverijaus Statkaus pagalba.

– Šitas žmogus (Kęstutis Petkus – red. past.), mūsų akimis buvo susitepęs privačių interesų labui. Dabar jis iš čia (Tauragės butų ūkio, – red. past.), kai buvo paprašytas išeiti, ar kokiais tai kitais būdais apleidęs pareigas, pritapo prie privačios kompanijos ir dabar darys visokius dalykus, – piktinosi V. Balčiūnas

Vyro nuomone, būtinas didesnis aiškumas. O gyventojai turėtų išlikti prie esamos organizacijos. Vyras tikino, kad agitatorių, kurie vos ne prievarta laksto ir renka parašus, daugės. Esą gąsdinama nebūtais dalykais, jog dings kompensacijos pensininkams, bus brangesnės kainos. V. Balčiūno nuomone, tie agitatoriai nesupranta realios situacijos, arba tikisi gauti asmeninės naudos iš naujo administratoriaus.

D. Liaudanskytė: „Mes neįsipareigojam“

„Tauragės žinių“ pakalbinta Tauragės dvaro gyventoja Daiva Liaudanskytė bandė tikinti, jog nėra parašų rinkimo iniciatorė. Esą, ji paprasta gyventoja, bendravusi su „Tauragės būsto“ direktoriumi Kęstučiu Petkumi ir tarnaujanti pasikeitusiems gyventojų lūkesčiams.

– Daug kas keikdavo Butų ūkį, o aš juos visada palaikiau. Tačiau kai darė remontus (renovavo pastatus, – red. past.), ne visi buvo patenkinti. Nesakau, kad jie blogi (Būtų ūkis – red. past), kol nebuvo kito pasirinkimo, buvo gerai, – teigė pašnekovė.

Pašnekovė tikino, jog surinkti jau dviejų namų gyventojų parašai, tiesa pridūrė, jog įsipareigojimo „Tauragės būstui“ visam gyvenimui nėra. Taip pat nėra pasirašyta ir jokių sutarčių su nauja bendrove.

Paklausta, ar skaičiavo kiek sutaupys, D. Liaudanskytė tvirtino, jog apie 12 eurų per metus (50 kv. m. būstui).

Skubėti neverta

Tauragės butų ūkio direktoriaus Liutauro Indriuškos teigimu, 12 eurų per metus, arba, kitaip tariant, 1 Eur per mėnesį mažesnė sąskaita nėra labai rimtas argumentas keisti namo administratorių. Pašnekovas tikino, kad sąskaita gali sumažėti eilutėje prie administravimo, tačiau be jos yra techninė priežiūra, šilumos mazgo tarifas, tad gyventojai turėtų labiau įsigilinti ir pasiskaičiuoti.

Anot L. Indriuškos, dabar nesunku rasti informacijos apie bet kurią įmonę. Jis ir pats buvo užmetęs akį į atsiliepimus apie „Mano būstas“ veiklą internete, ten matyti ne vienas nusiskundimas dėl avarinės tarnybos darbų terminų.

– Mano manymu, gyventojai neturėtų skubėti keisti administratoriaus, nes naujasis Tauragės butų ūkio akcininkas, tikėtina, gyventojams taip pat galės pasiūlyti puikias daugiabučių namų administravimo sąlygas. Ir jei po šių pokyčių (akcininko pasikeitimo) namo gyventojai nebus patenkinti namo administravimu, visada bus galima rinktis kitą administratorių ar netgi kitą daugiabučio namo administravimo formą (steigti bendriją ar sudaryti jungtinės veiklos sutartį). Tad tikiu, kad Tauragės daugiabučių namų gyventojai neskubės ir viską apsvarstę priims jiems naudingus sprendimus, nes dažnai žinomas partneris / tiekėjas, kaip UAB Tauragės butų ūkis, daugiabučių namų administravimo veiklą vykdantis jau daugiau nei 20 metų, tai daro geriau nei naujas ir nežinomas, – teigė L. Indriuška.

Informacija apie UAB „Tauragės būstas“

Kovo mėnesį įkurtoje UAB „Tauragės būstas“ šiuo metu dirba 2 darbuotojai. Tauragiškiai priklauso didžiausiai Lietuvoje daugiabučių administratorei UAB „Mano būstas“. Šią grupę sudaro dešimtys bendrovių Šilutėje, Šilalėje, Šiauliuose, ir beveik visuose didžiuosiuose šalies miestuose.

Įmonių grupę „Mano būstas“ valdo grupė „City Service“, kuri kontroliuoja įmones Latvijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Rusijoje.

Šios visos bendrovės, kurių yra apie septyniasdešimt, priklauso koncernui ICOR, kuris 2010 metais pakeitė pavadinimą, prieš tai vadinęsis „Rubicon Group“.

 

Dariaus ir Girėno gatvėje, priešais  prekybos centrą „Lidl“, kyla mūrinio pastato sienos. Komercinės paskirties pastate kitąmet ketina įsikurti vaistinė ir atvažiuojantys medikai. 

Netrukus prasidės intensyvūs Jūros krantinės šlaito sutvirtinimo ir Meilės alėjos tako atstatymo paruošiamieji darbai. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad jau parengtas projektas šiems darbams atlikti.

Prisipažinsiu, ketvirtadienio vakarą organizuotas mitingas Pilies aikštėje, buvo laukiamiausias šios savaitės renginys. Nuo skalūnininkų protestų laikų, nieko panašaus Tauragėje nėra buvę. Tikėjęsis įsibrauti į plazdančią demokratijos bangą ir išvysti tauragiškių demonstruojamus pilietiškumo raumenis, išgirdau viso labo demagogą iš Kauno bei pajutau sklindantį nemalonų politinį kvapelį.

Nuo vakar Tauragės apskrities vyriausias policijos komisariate informaciją žiniasklaidai teiks šilališkė Lina Banienė. Komisariatas be atstovo spaudai dirbo nuo balandžio mėnesio, nes norinčių užimti šias pareigas nebuvo.