2018 Birželio 23 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

R. Varanavičius: dar ne su tokiais teistumais dirba

  • Įkelta: 2017-08-01
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį antradienį Tauragės apylinkės teisme turėjo vykti Batakių vidurinės mokyklos direktoriaus Rimvydo Varanavičiaus teismo posėdis. Tačiau, neatvykus kaltinamojo advokatui, jis buvo atidėtas. R. Varanavičius teigė tikintis būsiąs nubaustas tik administracine tvarka ir ketinantis dirbti toliau.

Į teisiamųjų suolą Batakių vidurinės mokyklos direktorius pateko, kai kovo mėnesį buvo neblaivus sulaikytas savo automobilyje „Mitsubishi Colt“. Pareigūnai tuomet R. Varanavičiui surašė protokolą pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį, už vairavimą esant neblaiviam. Nepaisant to, kad į alkotesterį 56 m. vyras įpūtė 1,72 promilės, savo kaltę teisme jis neigė. Esą automobilio nevairavo, o išgertuvių metu sėdo į jį tik pasiimti ten paliktos piniginės, mat pritrūkęs pinigų.

Vadovo poelgį iškart po įvykio smerkė „Tauragės žinių“ kalbinti Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis ir Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas. Tačiau rajono Taryba apsisprendimą dėl R. Varanavičiaus tinkamumo toliau eiti pareigas Batakių vidurinėje mokykloje atidėjo, kol paaiškės teismo sprendimas. Jam iškelta baudžiamoji byla ir gresia areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

Antradienį planuotas teismo posėdis neįvyko, kadangi pats kaltinamasis pareiškė norą, jog jame dalyvautų jo gynėjas. Anot prokuroro, tokią teisę jam numato teisės aktai.  Posėdis nukeltas į rugsėjo 6-ąją, kol iš atostogų grįš R. Varanavičiaus advokatas.

Paaiškėjus, jog situacijos sprendimo teks palaukti iki rugsėjo, R. Varanavičius teigė ketinantis ramiai ruoštis mokslo metams ir patikino, jog rugsėjo 1-ąją grįš į darbą mokykloje. Antradienį teismo salėje paklaustas, kokios teismo baigties tikisi, „Tauragės žinių“ žurnalistei  tvirtino laukiantis švelnaus teismo sprendimo. Nors jam iškelta baudžiamoji byla, vyras viliasi būti nubaustas administracine tvarka ir išsisukti sumokėjęs baudą. Jei teismo sprendimas jam bus palankus, mokyklos direktorius nemato kliūčių toliau vadovauti įstaigai.

– Jei būsiu nuteistas pagal Baudžiamąjį kodeksą, tuomet pats pasitrauksiu. Bet gal, kaip pirmą kartą, nenuteis. Viena mano kaltė yra – kad buvau išgėręs. Bet aš nevairavau ir juk ne darbo metu tai įvyko. Gyvenimas eina, aš turiu dirbti, be to, dar ne su tokiais teistumais dirba, –  sakė R. Varanavičius.

Nors, kaip vairavęs neblaivus, vyras teisiamas pirmą kartą, administracine tvarka dėl išgėrinėjimo jis jau buvo baustas – 2014 m. apsvaigęs nuo alkoholio išplūdo pareigūnus. Tuomet teismas R.Varanavičiui skyrė kiek didesnę nei 101 euro (350 litų) baudą.

Meras Sigitas Mičiulis savo nuomonės dėl susidariusios situacijos nebuvo linkęs atskleisti. Teigė laukiantis teisininkų komentarų.

– Aš savo poziciją turiu, bet kol kas nenoriu viešinti. Be teismo nelabai ką galime padaryti, pagal teisės aktus mokyklos direktoriaus darbdavys yra Taryba. Nėra taip paprasta atleisti, tai ne šiaip administracijos darbuotojas. Konsultuosimės su juristais, kol kas nieko negaliu pasakyti, – kalbėjo rajono galva. 

Trečiadienį baigėsi terminas, iki kurio galėjo taikiai susitarti Tauragės rajono savivaldybė ir pernai iš pareigų atleistas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius. Tačiau planuotas teismo posėdis neįvyko, nes, kaip informavo Tauragės rajono apylinkės teismo atstovai, buvo gautas ieškovo advokato prašymas atidėti posėdį dėl jo atostogų. Nepaisant to jau aiškėja situacijos kontūrai – taikos sutarties šalys nepasirašys. Su politikų siūlomomis salygomis buvęs bibliotekos vadovas nesutinka, savivaldybė kompromiso ieškoti taip pat nenusiteikusi. Abi proceso šalys tvirtina, jog vienintelis likęs ginčo sprendimo būdas – teismas. 

Paskutiniame liepos numeryje skaitykite: tikrą dramą primenančią „Šaltinio“ direktorės apsisprendimo likti istoriją, išsamų Pagėgių kraštą galimai apraizgiusio korupcijos tinklo tyrimą, apie tauragiškius, garsinančius gimtąjį miestą visame pasaulyje, teismų slenksčius toliau minsiančius įstaigų vadovus ir dar daug kitų įvairenybių. Įdomaus skaitymo!

Į „Tauragės žinių“ redakciją atėjęs tauragiškis klausė, ar į parduotuvę galima vestis šunį? Vyras piktinasi, kad į prekybos centrą žmonės ateina nešini ne tik mažų veislių šuneliais, tačiau kartais atsiveda ir didesnį augintinį, nors tai daryti draudžia ir prie įėjimo esantys ženklai. Situaciją paprašėme pakomentuoti trijų prekybos centrų atstovų spaudai. Visi jie tvirtino, kad su augintiniais pirkėjai į parduotuvę neįleidžiami, nes tai daryti draudžia LR įstatymais reglamentuotos higienos normos.

Prieš savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracija gavo raštą dėl planuojamo gyventojų susirinkimo miesto centre, Pilies aikštėje. Saujelė turgaus prekeivių piketuodami bandys išspręsti rašte deklaruotas miesto problemas. Susirinkimo organizatorė, pardavėja dirbanti Danguolė Marcinkienė, tikino turgelyje girdinti neigiamų atsiliepimų apie valdžios priimamus sprendimus. Tiesa, miesto ūkio klausimais moteris į savivaldybę niekada nesikreipė, o organizuojamame susirinkime nei mero Sigito Mičiulio, nei administracijos direktoriaus Modesto Petraičio matyti nepageidauja. Paklausus, galbūt piketuotojai jau konstruoja naujo politinio judėjimo kontūrus, D. Marcinkienė teigė apie tai negalvojanti.