2019 Vasario 24 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Dunokams“ gresia prarasti pajamų šaltinį

  • Įkelta: 2017-08-09

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Privatizacijai rengiama savivaldybės valdoma įmonė UAB „Dunokai“ gali netekti pajamų iš miesto tvarkymo – pasibaigus 5 m. trukusiai komunalinių paslaugų teikimo sutarčiai, skelbiamas naujas konkursas. Anksčiau kapinių tvarkymo, apšvietimo darbų ir šaligatvių, kelių ir skverų remonto bei valymo paslaugas be konkurencijos teikusi įmonė jau pralaimėjo vieną konkursą – komunalines atliekas nuo 2015-ųjų metų surenka UAB „Ekonovus“. Bendrovės pajamos dėl to sumažėjo 15 proc.

Birželio 22 d. Viešųjų pirkimų tarnybos tinklapyje paskelbtas išankstinis informacinis skelbimas apie Tauragės miesto tvarkymo darbų konkursą. Tarptautinis atviras viešasis konkursas skelbiamas pirmą kartą – anksčiau šias paslaugas vykdydavo savivaldybės kontroliuojama komunalinių paslaugų įmonė UAB „Dunokai“.

Kaip informavo Tauragės rajono savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Marius Regelskis, oficiali konkurso data dar nėra aiški, kadangi konkurso sąlygas dar vertins Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Vokai bus atplėšti po 30–35 dienų nuo konkurso paskelbimo.

Preliminariai planuojama miesto tvarkymo darbus išskirstyti į 4 atskirus barus – gatvių, aikščių ir šaligatvių eksploatavimą; gatvių apšvietimo elektros tinklų eksploatavimą; skverų, parkų apželdinimo ir želdinių priežiūros darbus; kapinių priežiūros darbus. Tuomet paslaugas galėtų teikti keletas skirtingų tiekėjų. Ar taip bus padaryta, anot M. Regelskio, paaiškės po VPT vertinimo.

Gatvių priežiūros ir remonto darbams priklauso sniego valymas ir gatvių barstymas žiemą, valymas vasarą, duobių taisymas, žvyrkelių greideriavimas, šaligatvių bordiūrų, kanalizacijos šulinių remontas ir kita. Į želdinių priežiūrą įeina žolės pjovimas, nereikalingų medžių kirtimas, gyvatvorių pjovimas. Naujam paslaugų teikėjui reikėtų būti apsirūpinusiam ir įvairia technika, mat tarp konkurso reikalavimų minima ir įvairių mašinų – traktorių, autokrautuvų, greiderių ir kitos technikos su vairuotoju nuoma.

Iki šiol visas šias paslaugas teikusi UAB „Dunokai“ iš viso 2016 metais atliko darbų ir suteikė paslaugų už 1 mln. 34 tūkst. Eur, palyginti su 2015 metais, bendrovės pajamos sumažėjo 154 tūkst. arba 15 proc. Iš jų labiausiai sumažėjo miesto valymo baro pajamų – net 30 proc., nes nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d. UAB „Dunokai“ neteikia mišrių komunalinių atliekų surinkimo paslaugos Tauragės rajone, kadangi šios paslaugos viešąjį pirkimą laimėjo viena didžiausių ir sparčiausiai augančių atliekų tvarkymo įmonių Lietuvoje, UAB „Ekonovus“.

Kaip jau pavasarį kalbėjo UAB „Dunokai“ privatizavimo idėją iškėlęs Tarybos narys Darius Stankus, šios bendrovės konkurencingumas kelia klausimų, kadangi įmonė pralaimėjo daugelį konkursų, kuriuose dalyvavo 2016-aisiais. Ar bendrovei pavyks išlaikyti turimą miesto tvarkymo rinkos dalį, paaiškės įvykus konkursui, kuomet bus atplėšti vokai. Tuo tarpu įmonės akcijų paketą nusprendusi parduoti Tauragės rajono savivaldybės administracija rengiasi pardavimo procedūroms, kurioms pasibaigus, anot administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, bus skelbiamas viešas aukcionas. Jo data numatyta kitų metų pradžioje.

 „Tauragės žinioms“ susisiekti su UAB „Dunokai“ direktoriumi Audriumi Mosiejumi nepavyko – vadovas turi nedarbingumo pažymėjimą. Situaciją pakomentuoti sutiko jo pavaduotojas Stanislovas Štangvaltas. Paklaustas, ar įmonė rengiasi artėjančiam konkursui ir kokios jo baigties tikimasi, vyras teigė, jog, kol savivaldybė kontroliuoja akcijų paketą, rengiasi, tačiau, jei iki konkurso pabaigos pasikeis įmonės savininkas, tai jau būsiąs jo rūpestis.

– Aišku ketinam dalyvauti, juk tai mūsų pagrindinė veikla. Tačiau jokios garantijos nėra. Jei nelaimėsim, tada būsim nelaimėję, paprastas dalykas. Kol kas planuojam dalyvauti, siūlyti konkurencingą kainą. O kai pasikeis savininkas, tada jis ir kurs strategiją, – teigė S. Štangvaltas.  

43-ose Tauragės rajono seniūnaitijose trijų metų kadencijai jau išrinktas 41 seniūnaitis. Dėl nedidelio gyventojų aktyvumo Senamiesčio ir Aerodromo seniūnaitijose vyks pakartotiniai rinkimai.

Sausio mėnesį Tauragės butų ūkio direktoriaus pavaduotojo pareigas apleidęs Kęstutis Petkus šiandien atstovauja bendrovę „Tauragės būstas“. Ši įmonė, kuri priklauso didžiausiai Lietuvos daugiabučių administratorei „Mano būstas“, bando pasiekti susitarimą su penkių Tauragės rajono daugiabučių namų gyventojais. Vilionėse K. Petkui talkininkauja buvęs Butų ūkio darbuotojas Juozas Statkus, vykstantis į susitikimus su namo atstovais ir aktyviai platinantis reklaminę spaudą. Išgirdęs tokius planus Tauragės dvaro gyventojas Vytautas Balčiūnas redakcijos klausia, kodėl dabar renkami parašai pereiti pas atėjūnus, kam tai naudinga, ar bėgdami nuo vilko neužlipsime ant meškos?

Dariaus ir Girėno gatvėje, priešais  prekybos centrą „Lidl“, kyla mūrinio pastato sienos. Komercinės paskirties pastate kitąmet ketina įsikurti vaistinė ir atvažiuojantys medikai. 

Netrukus prasidės intensyvūs Jūros krantinės šlaito sutvirtinimo ir Meilės alėjos tako atstatymo paruošiamieji darbai. Tauragės rajono savivaldybė skelbia, kad jau parengtas projektas šiems darbams atlikti.