2018 Birželio 20 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Butų ūkis atgavo 8 tūkst. eurų

  • Įkelta: 2017-08-10

Edita Vaitkutė-Zinkė su buvusia darboviete pasirašė taikos sutartį dėl dalies jai iškelto ieškinio. „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

UAB Tauragės butų ūkis ir buvusi įmonės vadovė Edita Vaitkutė-Zinkė pasirašė taikos sutartį dėl dalies iš jai pateikto 32 tūkst. eurų ieškinio. Savivaldybės kontroliuojama įmonė nebereikalaus iš atsakovės padengti 16 tūkst. eurų nuostolių dėl laiku neišsireikalautų delspinigių iš UAB „Tilta“, kurioje iš pareigų atšaukta buvusi Butų ūkio direktorė šiuo metu dirba. Birželio 21 d. šalys pasirašė taikos sutartį, kurioje trečiuoju asmeniu įtraukta minėta bendrovė sumokėjo 8 tūkst. eurų kompensaciją.

UAB Tauragės butų ūkis pateikė 32 tūkst. eurų ieškinį buvusiai vadovei E. Vaitkutei-Zinkei po to, kai ši buvo atšaukta iš direktorės pareigų. Ieškiniu buvo prašoma priteisti įmonės patirtus nuostolius iš direktorės, nes esą ji nesiėmė tinkamų veiksmų, kad būtų užtikrinti įmonės interesai.

Dalis ieškinio – 16 tūkst. eurų pareikšta dėl to, kad daugiabučio renovacijos darbus tuo metu vykdžiusi UAB „Tilta“ nesilaikė rangos sutarties terminų, už ką bendrovei buvo priskaičiuota minėta suma delspinigių. Vadovaujant E. Vaitkutei-Zinkei, delspinigiai buvo nurašyti, o atšaukus direktorę, jų susigrąžinti nebebuvo įmanoma dėl senaties. Sutapimas ar ne, tačiau iš UAB Tauragės butų ūkis direktorės pareigų atšaukta E. Vaitkutė-Zinkė įsidarbino būtent UAB „Tilta“, su kuria jos anksčiau vadovaujama įmonė turėjo nesėkmingų verslo santykių.

Kitą ieškinio dalį UAB Tauragės butų ūkis pateikė dėl pralaimėto teismo su UAB „Apastata“. Kaip informavo Butų ūkio projektų vadovė Gintarė Rakauskienė, Bažnyčių gatvėje renovuojamame name pagal papildomą projektą įrengus palėpę, VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) šiuos darbus iš Europos Sąjungos lėšų finansuoti atsisakė ir UAB „Apastata“ pinigų negavo. 16 tūkst. eurų sumą per teismą statybų bendrovė išsireikalavo iš Butų ūkio, dėl ko įmonė patyrė nuostolius.

Birželio mėnesį šalys sudarė taikos sutartį, kuria dalį ieškinio – 16 tūkst. eurų Tauragės butų ūkis atsiėmė, nes į ginčą, kaip trečiasis asmuo, įsitraukė UAB „Tilta“ ir sutiko per 30 dienų UAB Tauragės butų ūkiui sumokėti 8 tūkst. eurų kompensaciją už laiku nesumokėtus delspinigius.

Likusi ieškinio dalis, – vadovaujant E. Vaitkutei-Zinkei patirti nuostoliai dėl Butų ūkio verslo santykių su UAB „Apastata“, anot Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, bus toliau nagrinėjama teisme rugpjūčio mėnesį, taikos sutarties pasirašyti dėl jo buvusi vadovė esą nesutiko.

„Tauragės žinių“ telefonu kalbinta E. Vaitkutė-Zinkė nuo komentarų apie tolimesnius savo veiksmus susilaikė:

– Kaip toliau viskas vyks, bus aišku teisme – ar bus taika, ar nebus. Nieko nekomentuosiu, kol vyksta teismo procesas. 

Tauragės miesto susisiekimo infrastruktūrai gerinti parengtas Darnaus judumo planas, kurį patvirtino rajono Taryba. Tarp iki 2020 m. numatytų įgyvendinti priemonių – šviesoforas avaringoje  Dariaus ir Girėno bei Veterinarijos gatvių sankryžoje, nauji dviračių takai, tankesni viešojo transporto maršrutai ir įkrovos stotelės elektromobiliams. Dėl dviejų su puse milijonų eurų paramos plano įgyvendinimui bus kreipiamasi į Europos Sąjungą, 5 mln. eurų skirs Kelių priežiūros fondas.

Privatizacijai rengiama savivaldybės valdoma įmonė UAB „Dunokai“ gali netekti pajamų iš miesto tvarkymo – pasibaigus 5 m. trukusiai komunalinių paslaugų teikimo sutarčiai, skelbiamas naujas konkursas. Anksčiau kapinių tvarkymo, apšvietimo darbų ir šaligatvių, kelių ir skverų remonto bei valymo paslaugas be konkurencijos teikusi įmonė jau pralaimėjo vieną konkursą – komunalines atliekas nuo 2015-ųjų metų surenka UAB „Ekonovus“. Bendrovės pajamos dėl to sumažėjo 15 proc.

43-ose Tauragės rajono seniūnaitijose trijų metų kadencijai jau išrinktas 41 seniūnaitis. Dėl nedidelio gyventojų aktyvumo Senamiesčio ir Aerodromo seniūnaitijose vyks pakartotiniai rinkimai.

Sausio mėnesį Tauragės butų ūkio direktoriaus pavaduotojo pareigas apleidęs Kęstutis Petkus šiandien atstovauja bendrovę „Tauragės būstas“. Ši įmonė, kuri priklauso didžiausiai Lietuvos daugiabučių administratorei „Mano būstas“, bando pasiekti susitarimą su penkių Tauragės rajono daugiabučių namų gyventojais. Vilionėse K. Petkui talkininkauja buvęs Butų ūkio darbuotojas Juozas Statkus, vykstantis į susitikimus su namo atstovais ir aktyviai platinantis reklaminę spaudą. Išgirdęs tokius planus Tauragės dvaro gyventojas Vytautas Balčiūnas redakcijos klausia, kodėl dabar renkami parašai pereiti pas atėjūnus, kam tai naudinga, ar bėgdami nuo vilko neužlipsime ant meškos?