2018 Birželio 23 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Taikos sutarties tarp savivaldybės ir S. Kancevyčiaus nebus

  • Įkelta: 2017-07-31
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Trečiadienį baigėsi terminas, iki kurio galėjo taikiai susitarti Tauragės rajono savivaldybė ir pernai iš pareigų atleistas B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius. Tačiau planuotas teismo posėdis neįvyko, nes, kaip informavo Tauragės rajono apylinkės teismo atstovai, buvo gautas ieškovo advokato prašymas atidėti posėdį dėl jo atostogų. Nepaisant to, jau aiškėja situacijos kontūrai – taikos sutarties šalys nepasirašys. Su politikų siūlomomis salygomis buvęs bibliotekos vadovas nesutinka, savivaldybė kompromiso ieškoti taip pat nenusiteikusi. Abi proceso šalys tvirtina, jog vienintelis likęs ginčo sprendimo būdas – teismas. 

S. Kancevyčius Tauragės apylinkės teismui pateikė civilinį ieškinį Tauragės rajono savivaldybei, kuriuo reikalavo  priteisti vidutinį darbo užmokestį už visą priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo. Taip pat prašė atlyginti  500 eurų neturtinę žalą bei padengti advokato išlaidas. Su tokiu ieškiniu atsakovas – Tauragės rajono savivaldybė – nesutiko. Po pirmojo teismo posėdžio šalims buvo pasiūlyta susitarti – pasirašyti taikos sutartį. Savivaldybės samdomi juristai sutartį parengė, tačiau, kaip pats S. Kancevyčius teigia, susitarimo salygos jo netenkina, dėl to teismo procesas bus tęsiamas. 

Mero padėjėja Rasa Liorančienė į platesnius komentarus apie esamą situaciją nesileido, tik patikino, jog taikos sutartis yra parengta, dėl jos derėjosi abiejų šalių advokatai. Tačiau susitarti nepavyko.

– Savivaldybė siūlo pasirašyti taikos sutartį sutartomis sąlygomis pagal dabartinį taikos sutarties projektą. Savivaldybės pozicija dėl taikos sutarties sąlygų nesikeičia. S.Kancevyčius reikalauja keisti sutarties sąlygas. Todėl teks tęsti bylinėjimąsi, – teigė R. Liorančienė. 

Dėl kokių konkrečiai sutarties salygų kilo ginčas, savivaldybės atstovė spaudai nekomentavo,  argumentuodama, jog „kadangi vyksta Teismo procesas, informacija yra konfidenciali“.
S. Kancevyčius su žurnaliste buvo atviresnis. Į teismą savivaldybę padavęs buvęs bibliotekos vadovas teigė, jog jo netenkino keli savivaldybės samdomų teisininkų parengtoje taikos sutartyje įrašyti punktai. Pirmiausia, jis tikino nesutikęs su siūlomos piniginės kompensacijos dydžiu. Esą buvo tartasi dėl 12 mėn. atlyginimų dydžio kompensacijos, o sutartyje įvardyta suma, siekianti 8 tūkst. eurų. Buvęs direktorius teigė, jog pagal jo paskaičiavimus, suma turėjo būti bene 2 tūkst. eurų didesnė. Antra, sutartyje buvo įrašyta konfidencialumo salyga – jog S. Kancevyčius įsipareigotų neviešinti sutarties sąlygų. 

– Jie reikalauja, kad neviešinčiau jokios informacijos ir aš su tuo nesutinku. Kaip aš galiu  neviešinti, jie yra vieši asmenys, aš taip pat greičiausiai būsiu viešas asmuo, – „Tauragės  žinioms“ sakė ieškovas, pridūręs, jog iš esmės taikos sutarties pasirašyti nesutiko ne dėl pinigų, o dėl konfidencialumo sąlygos. 
Paklaustas, ar nori grįžti į bibliotekos direktoriaus pareigas, S. Kancevyčius atsakė „dabar jau noriu“. 

Kitas teismo posėdis numatytas rugpjūčio 23 d., 9 val. 

Tuo tarpu savivaldybė rengiasi skelbti konkursą bibliotekos vadovo pareigoms užimti. Trečiadienį Taryba nusprendė nuleisti būsimam vadovui kompetencijos reikalavimų kartelę – pakaks turėti humanitarinių arba socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą su bakalauro kvalifikaciniu laipsniu bei vienerių metų vadovavimo patirtį (prieš tai pareigybės aprašyme buvo nurodytas humanitarinių, socialinių arba meno srities mokslų aukštasis išsilavinimas ir trejų metų darbo patirtis bibliotekininkystės arba kultūros srityje). Kitų Tauragės kultūros įstaigų vadovams keliamas reikalavimas turėti magistro laipsnį. 

 

Paskutiniame liepos numeryje skaitykite: tikrą dramą primenančią „Šaltinio“ direktorės apsisprendimo likti istoriją, išsamų Pagėgių kraštą galimai apraizgiusio korupcijos tinklo tyrimą, apie tauragiškius, garsinančius gimtąjį miestą visame pasaulyje, teismų slenksčius toliau minsiančius įstaigų vadovus ir dar daug kitų įvairenybių. Įdomaus skaitymo!

Į „Tauragės žinių“ redakciją atėjęs tauragiškis klausė, ar į parduotuvę galima vestis šunį? Vyras piktinasi, kad į prekybos centrą žmonės ateina nešini ne tik mažų veislių šuneliais, tačiau kartais atsiveda ir didesnį augintinį, nors tai daryti draudžia ir prie įėjimo esantys ženklai. Situaciją paprašėme pakomentuoti trijų prekybos centrų atstovų spaudai. Visi jie tvirtino, kad su augintiniais pirkėjai į parduotuvę neįleidžiami, nes tai daryti draudžia LR įstatymais reglamentuotos higienos normos.

Prieš savaitę Tauragės rajono savivaldybės administracija gavo raštą dėl planuojamo gyventojų susirinkimo miesto centre, Pilies aikštėje. Saujelė turgaus prekeivių piketuodami bandys išspręsti rašte deklaruotas miesto problemas. Susirinkimo organizatorė, pardavėja dirbanti Danguolė Marcinkienė, tikino turgelyje girdinti neigiamų atsiliepimų apie valdžios priimamus sprendimus. Tiesa, miesto ūkio klausimais moteris į savivaldybę niekada nesikreipė, o organizuojamame susirinkime nei mero Sigito Mičiulio, nei administracijos direktoriaus Modesto Petraičio matyti nepageidauja. Paklausus, galbūt piketuotojai jau konstruoja naujo politinio judėjimo kontūrus, D. Marcinkienė teigė apie tai negalvojanti. 

Trečiadienį į Tauragės rajono savivaldybės mažąją posėdžių salę rinkosi „Šaltinio“ progimnazijos būsimų penktokų tėveliai. Liepos 3 dieną administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu buvo sudaryta komisija, kuri ištyrė susidariusią konfliktinę situaciją šioje švietimo įstaigoje bei pateikė išvadas.