2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Sieks iš E. Vaitkutės-Zinkės prisiteisti 38 tūkst. Eur

  • Įkelta: 2017-05-17
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

UAB Tauragės butų ūkis kreipėsi į Tauragės rajono apylinkės teismą ir prašo priteisti žalą dėl patirtų nuostolių. Esą buvusi įmonės vadovė Edita Vaitkutė-Zinkė nesiėmė tinkamų veiksmų, kas įmonei kainavo 38 tūkst. Eur.

E. Vaitkutė-Zinkė iš pareigų buvo atšaukta praėjusių metų lapkričio mėnesį. Tokį sprendimą įmonės valdyba priėmė dėl to, kad vadovė neįgyvendino numatytų sprendimų. Palikusi Tauragę, buvusi įmonės direktorė įsidarbino Klaipėdoje, stambioje statybų bendrovėje „Tilta“. Sutapimas ar ne, tačiau E. Vaitkutei-Zinkei teisinis ginčas gresia dėl, jai vadovaujant Butų ūkiui, įmonės turėtų verslo santykių būtent su minima Klaipėdos bendrove.

Ieškinyje Butų ūkis reikalauja priteisti 16 tūkst. Eur žalą iš buvusios vadovės, dėl to, kad ši nesiėmė tinkamų veiksmų išsireikalauti delspinigiams. „Tauragės žinių“ duomenimis, UAB Tauragės butų ūkis ir darbų rangovės „Tilta“ sutartyje buvo numatyti delspinigiai už daugiabučio renovacijos darbų termino nesilaikymą. Iš viso klaipėdiečiai turėjo sumokėti 16 tūkst. Eur, tačiau šie pinigai į Butų ūkio sąskaitą nebuvo pervesti, nes buvusi vadovė nesiėmė tinkamų veiksmų. Skola buvo nurašyta į bendrovės nuostolius, o dėl senaties atgauti pinigus iš UAB „Tilta“ galimybės nėra.

Nuostolį patyrusi Tauragės daugiabučių administratorė nusprendė šią sumą susigrąžinti iš buvusios vadovės. „Tauragės žinių“ pakalbinta E. Vaitkutė-Zinkė teigė nieko apie prasidėjusį teisminį procesą nežinanti.

– Nieko negaliu komentuoti, o ir nekomentuočiau. Tegul tai daro advokatai, – trečiadienį telefonu teigė E. Vaitkutė-Zinkė.

Buvusi UAB Tauragės butų ūkis direktorė figūruoja ir dar viename epizode, dėl kurio teisme bus siekiama įrodyti  jos padarytą žalą. Beveik 16 tūkst. Eur daugiabučių administratorius Butų ūkis, įpareigotas teismo, sumokėjo statybų bendrovei „Apastata“.

– Kol vyksta teisinis procesas, nenorėčiau detalizuoti situacijos, – teigė Tauragės butų ūkio direktorius Liutauras Indriuška.

Naujasis vadovas tikina, kad, vos pradėjęs dirbti, rado duomenų apie veiklą, kuri galimai Butų ūkiui padarė keliasdešimties tūkstančių eurų žalos. Apie šią situaciją L. Indriušką informavo bendrovės valdybą ir akcininką (Tauragės rajono savivaldybę – red. past.). 

Administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu, L. Indriuška buvo įpareigotas kreiptis į teismą dėl galimos žalos atlyginimo.    

Vaikų vasaros stovykloms Tauragės rajono savivaldybė šiemet numatė skirti beveik dvigubai daugiau lėšų negu pernai. Vasaros poilsio programų viešojo konkurso sąlygas atitinkančios stovyklų programos gaus 60 000 eurų savivaldybės lėšų. Iš viso šiemet bus finansuojamos 34 stovyklos. Tarp jų ir išvykos į pajūrį, sporto stovyklos, ir patriotų ugdymas karių batalione.

Savivaldybės valdomoms įmonėms skaičiuojant praėjusių metų pelnus ir nuostolius,  pasigirdo siūlymas privatizuoti dvi iš 5-ių: Tauragės butų ūkį ir UAB „Dunokai“. Esą įmonės nepajėgios konkuruoti verslo sąlygomis ir laimėti viešųjų konkursų, pasiūlyti mažiausios kainos gyventojams, jų techninė bazė nugyventa. Siūloma remtis kitų savivaldybių patirtimi, kur daugiabučių administravimu mieste užsiima net keletas stambių privataus verslo žaidėjų, sudarydami konkurencinę aplinką, palankią gyventojams kainos ir kokybės prasme.

Meilės alėjos šlaito tvirtinimo projekto parengiamieji darbai eina į pabaigą. Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybėje viešėjo Aleksandro Stulginskio universiteto dėstytojai, modeliuojantys moksliškai pagrįstus pasiūlymus projektuotojams. Remdamiesi atliktais geologiniais tyrimais, mokslininkai pateikė veiksmų planą, kaip, jų nuomone, būtų galima sutvirtinti slenkantį Jūros krantinės šlaitą ir sustabdyti jo eroziją. Tiesa, kiek tai kainuos, kol kas pasakyti niekas negali. Darbus vykdyti tikimasi pradėti jau šią vasarą, tačiau miesto šventės metu į Vasaros estradą greičiausiai teks kulniuoti J. Tumo-Važganto gatve – griūvantį taką dėl saugumo planuojama užtverti.

Penktadienį į Tauragę atvyko aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Vizito metu aptarti šiuo metu itin aktualūs atliekų ir vandentvarkos klausimai.

Tauragės Švč. Trejybės parapijos tikintieji jau kuris laikas pasigenda medinio laikrodžio, kabėjusio ant bažnyčios sienos. Paaiškėjo, jog buvo nuspręsta jį pakeisti Gailestingojo Jėzaus paveikslu, kurį 1934 metais nutapė vilnietis dailininkas Eugeniušas Kazimierovskis.