2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Nurašyti TRATC‘o skolos ministras nelinkęs

  • Įkelta: 2017-05-12

Autoriaus nuotraukos

Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Penktadienį į Tauragę atvyko aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Vizito metu aptarti šiuo metu itin aktualūs atliekų ir vandentvarkos klausimai.

Susistikime su ministru K. Navicku dalyvavo Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų merai, administracijos vadovai, Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Kęstutis Komskis, UAB „Tauragės vandenys“ vadovas Eduardas Anulis.

Anot K. Navicko, ministerija šiuo metu rengia naują, efektyvesnę atliekų perdirbimo tvarką. Išskyrė Tauragę, kaip vieną iš pavyzdingiausiai  rūšiuojančių atliekas apskričių Lietuvoje.

TRATC‘ui ruošiant dvinarės rinkliavos skaičiavimo metodiką, susirinkusiųjų akys nukrypo į ministrą. Beveik milijono eurų skola ženkliai koreliuoja su mokesčiu už šiukšles, kuris bus tvirtinamas jau kitą savaitę. K. Navickas užsiminė, jog „nurašyti“ šios skolos Vyriausybė neketina, tad apskrities savivaldybių vadovų ir atliekų tvarkymo centro laukia galvos skausmą keliančios diskusijos.

– Norime, kad visi būtų laimingi ir sotūs, – ministrui teigė Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas.

Visą straipsnį apie ministro Kęstučio Navicko vizitą Tauragėje skaitykite kitame „Tauragės žinių“ laikraštyje. 

Tauragės Švč. Trejybės parapijos tikintieji jau kuris laikas pasigenda medinio laikrodžio, kabėjusio ant bažnyčios sienos. Paaiškėjo, jog buvo nuspręsta jį pakeisti Gailestingojo Jėzaus paveikslu, kurį 1934 metais nutapė vilnietis dailininkas Eugeniušas Kazimierovskis.

Naujausiose „Tauragės žiniose“ rasite: kodėl valdžia prakalbo apie savivaldybės valdomų įmonių privatizavimą, už ką į teismą Butų ūkis padavė buvusią vadovę, kaip gelbėsime griūvančią Meilės alėją, kur vasaros mažieji tauragiškiai, taip pat apie sportininkų pergales, Europos dienos rekordus, istorinius žygius ir prašmatnius automobilius bei dar daug kitų aktualių žinių.  

Tauragės rajono savivaldybė kviečia teikti kandidatus Garbės ženklo „Už nuopelnus Tauragės rajonui“ apdovanojimui. Toks įvertinimas artimiausiu metu planuojamas skirti 67 metų tauragiškiui Juozui Lukošaičiui.

Edgaras Vaškaitis, „Klaipėdos aktyvaus laisvalaikio klubo“ (A.L.L.) įkūrėjas ir ilgametis prezidentas, profesionalus gidas bei Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros dėstytojas savo tinklaraštyje activetrips.lt prakalbo apie problemas Tauragės regiono turizmo sektoriuje. Save vadindamas „nišiniu klientu“, tai yra patyrusiu irkluotoju, ieškančiu naujų nuotykių, naujų emocijų, vyras teigia, jog Tauragės regionas nėra pasiruošęs išnaudoti vandens turizmo potencialo – trūksta tiek pačių paslaugų, tiek informacijos apie jas. Dėstytojo nuomone, tokiomis upėmis, kaip Akmena, vandens  turizmo sezonas galėtų tęstis kur kas ilgiau, jei būtų tinkamai išnaudojamos gamtos sąlygos, išplėtota infrastruktūra. 

Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Stebėtojų tarybos posėdis. Jame vėl iškeltas klausimas dėl įstaigos vidaus auditorės Jūratės Petrošienės veiklos. Auditorė stebėtojams jau buvo užkliuvusi 2016-aisiais, tada tarybos nariai pasigedo jos dalyvavimo posėdžiuose, mat moteris dažnai sirgo. Stebėtojų tarybos pirmininko Modesto Petraičio teigimu, per 2015–2016 metus taryba nėra gavusi iš auditorės jokių pastebėjimų, dėl to abejoja jos veiklos reikalingumu. Imta svarstyti galimybę įstaigai samdyti išorinio audito kompaniją. Kiek tai kainuotų, pavesta išsiaiškinti PSPC direktoriui Donatui Petrošiui per 2 savaites – iki kito rajono tarybos posėdžio, kuris vyks gegužės 17 dieną. Direktorius įpareigotas ir pateikti detalius faktus apie auditorės nuveiktus darbus. Pati Jūratė Petrošienė teigė dirbanti daug ir nuoširdžiai, tačiau neturinti įgaliojimų už savo veiklą tiesiogiai atsiskaityti Stebėtojų tarybai.