2018 Birželio 19 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

J. Petrošienė: „Kėdės įsikibusi nesilaikau, tiesiog dirbu savo darbą“

  • Įkelta: 2017-05-09
Nesvarbu, kad esu Petrošienė, dirbu savo darbą nuoširdžiai, teisėtai ir pagal įstatymus – teigė PSPC auditorė. J. Petrošienės „Facebook“ profilio nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Praėjusį ketvirtadienį įvyko Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Stebėtojų tarybos posėdis. Jame vėl iškeltas klausimas dėl įstaigos vidaus auditorės Jūratės Petrošienės veiklos. Auditorė stebėtojams jau buvo užkliuvusi 2016-aisiais, tada tarybos nariai pasigedo jos dalyvavimo posėdžiuose, mat moteris dažnai sirgo. Stebėtojų tarybos pirmininko Modesto Petraičio teigimu, per 2015–2016 metus taryba nėra gavusi iš auditorės jokių pastebėjimų, dėl to abejoja jos veiklos reikalingumu. Imta svarstyti galimybę įstaigai samdyti išorinio audito kompaniją. Kiek tai kainuotų, pavesta išsiaiškinti PSPC direktoriui Donatui Petrošiui per 2 savaites – iki kito rajono tarybos posėdžio, kuris vyks gegužės 17 dieną. Direktorius įpareigotas ir pateikti detalius faktus apie auditorės nuveiktus darbus. Pati Jūratė Petrošienė teigė dirbanti daug ir nuoširdžiai, tačiau neturinti įgaliojimų už savo veiklą tiesiogiai atsiskaityti Stebėtojų tarybai.

Apie tai, kad yra svarstoma naikinti PSPC vidaus auditoriaus pareigybę, šias pareigas einanti Jūratė Petrošienė „Tauragės žinioms“ teigė sužinojusi po posėdžio. Esą prieš tai jos buvo paprašyta Stebėtojų tarybai pateikti 2017-iesiems metams numatytų auditų planą. Kad negalės dalyvauti posėdyje J. Petrošienė teigė Stebėtojų tarybos pirmininką M. Petraitį informavusi. Kadangi ketvirtadienį vyko į tarptautinę auditorių konferenciją Vilniuje, už dalyvavimą joje jau buvo sumokėjusi, prašė posėdį nukelti. Tačiau išgirdo, kad jos dalyvavimas nėra būtinas, esą svarbu, kad dalyvautų įstaigos direktorius Donatas Petrošius. 

PSPC Stebėtojų tarybą sudaro 5 nariai: pirmininkas Modestas Petraitis, Rima Bandzinaitė-Latožienė, Virginija Eičienė, Irena Stripeikienė ir Vilma Juškienė. Stebėtojų taryba yra patariamasis organas, sudaromas penkeriems metams įstaigos veiklos viešumui užtikrinti.

Po posėdžio Stebėtojų tarybos pirmininkas M. Petraitis patvirtino, jog auditoriaus pareigybės PSPC reikalingumas yra kvestionuojamas.

– Stebėtojų tarybos posėdyje įstaigos vadovui buvo suformuotos užduotys per 2 savaites išsiaiškinti, kiek kainuotų samdyti išorinio audito tarnybą, taip pat pateikti detalius duomenis, kokie tikrinimai faktiškai buvo atlikti per pastruosius dvejus metus. Jeigu matysime, kad išlaikyti vidaus auditorių yra neekonomiška, teiksime rajono Tarybos posėdyje siūlymą naikinti šį etatą, – teigė M. Petraitis.

„Tauragės žinių“ pakalbinta PSPC vidaus auditorė Jūratė Petrošienė neslėpė nusivylimo, jog, jos nuomone, trūksta efektyvios komunikacijos tarp Stebėtojų tarybos ir PSPC valdžios. Moteris teigė esanti tiesiogiai pavaldi įstaigos direktoriaus pavaduotojai, kadangi yra direktoriaus Donato Petrošiaus giminaitė. Dėl to D. Petrošius yra nušalintas nuo  personalo administravimo funkcijų ir kitų tarnybinių pareigų atlikimo J. Petrošienės atžvilgiu. Moteris teigė, jog norėtų, kad pavaldumo struktūra būtų pakeista. Esą visiems būtų naudingiau, jei PSPC vidaus auditorius būtų pavaldus tiesiogiai rajono Tarybai ir atsiskaitytų už savo nuveiktus darbus, teiktų rekomendacijas Stebėtojų arba rajono Tarybos nariams.

– Auditoriaus darbo principai – objektyvumas ir nepriklausomumas šioje valdymo struktūroje yra pažeisti. Metinio veiklos plano užduotis auditoriui turėtų iškelti Taryba, už jų įvykdymą būtų atsiskaitoma tiesiogiai. Gal tada Stebėtojų tarybos nariai suprastų šios pareigybės naudą – kad ateinama į darbą ne tik kavos atsigerti. Tada būtų mažiau nesusikalbėjimo. Džiaugiuosi, kad Stebėtojų taryba domisi auditoriaus veikla, esu pasiruošusi bet kada pateikti jiems savo darbo rezultatus, pristatyti veiklos ataskaitą, kuri ir šiaip yra vieša. Tačiau jeigu jie mano, kad šią pareigybę reikia naikinti, tegul pagrindžia, kodėl, aš šios kėdės nesilaikau įsikibusi, tiesiog dirbu savo darbą, kurį, beje, labai myliu,  – kalbėjo J. Petrošienė.

 Moteris aiškino, jog auditoriaus misija – patariamoji, rekomendacinė. Taip pat teigė teikusi daug pastebėjimų savo tiesioginei vadovei, tarp kurių ir raštu, dėl įstaigos veiklos tobulinimo, korupcijos prevencijos. Savo darbą J. Petrošienė įvardijo kaip sunkų, tačiau įdomų.    

– Manau, kad problemų nereikia slėpti, jos tam ir yra, kad būtų sprendžiamos. O jų įstaigoje yra apsčiai, kaip ir visur. Tikrai yra kur pasitempti. Mūsų įstaigos tikslas – kokybiškų, savalaikių medicininių paslaugų teikimas pacientams. Rizikų taip pat yra daug, nes įstaiga naudoja valstybės lėšas, kurias reikia efektyviai ir skaidriai panaudoti, vykdoma korupcijos prevencija, taip pat pacientams išrašomi siuntimai, sanatorijos, yra daugybė skyrių su skirtingomis funkcijomis. Visos įstaigos vidaus darbo kontrolė – tai yra darbas, kurį atlieka vidaus auditorius. Jo funkcija yra matyti problemines sritis giliau, nei įmonės vadovas, įsigilinti į visų skyrių darbo specifiką, – aiškino J. Petrošienė.

Sodros duomenimis, kovo mėnesį Tauragės rajono Pirminės sveikatos priežiūros centre buvo mokamas vidutinis 793,76  eurų atlyginimas, neatskaičius mokesčių. Savo internetiniame puslapyje PSPC nurodo 2017 m. I ketvirtį gydytojams mokėjusi vidutiniškai 1542 Eur, specialistams su aukštuoju išsilavinimu 713 Eur, medicininio slaugos personalo darbuotojams – 594 Eur.

Paklausta, kokį atlyginimą gauna, J. Petrošienė žurnalistei įvardijo tikslią sumą – 750 eurų per mėnesį į rankas. Moteris tikino abejojanti, ne tik, ar ekonomiškai būtų naudinga samdyti išorinę audito tarnybą, bet ir ar ji galėtų darbą atlikti kokybiškai. Pasak J. Petrošienės, svarbu ne tik finansinė įstaigos veiklos pusė. Reikia būti įsigilinus ir į vidinius darbo procesus.

 

 

Tauragės miestas gali didžiuotis dar vienu pasiektu rekordu. Antradienį minint Europos dieną Pilies aikštėje masiniame renginyje „Šokvaikštis“ dalyvavo 1714 vaikų ir suaugusiųjų. 

Jau praėjusį rudenį Tauragės rajono valdantiesiems buvo pateikta dvinarės rinkliavos už atliekų surinkimą skaičiavimo metodika, o nuo šių metų pradžios Vyriausybės nurodymu ši tvarka turėjo įsigalioti. Tačiau vis neapsisprendžiama dėl jos įvedimo, ir ne tik Tauragėje – naują metodiką delsia patvirtinti ir kaimyninės savivaldybės. Nors TRATC atstovai palaiko naują mokesčių tvarką, garantuosiančią įmonei pastovias pajamas, nuspręsta svarstymą vėl atidėti, kol bus susitarta su kaimyninių savivaldybių vadovais, kokį pastoviosios ir kintamosios įmokų dalies santykį taikyti. Rinkliavos pastovioji dalis be užuolankų vadinama nekilnojamojo turto mokesčiu, mat ją turės mokėti visi pastatų savininkai, nepriklausomai nuo to, ar ten gyvena ir šiukšlina.

Naujas „Tauragės žinių“ numeris – jau spaustuvėje. Jame kviečiame skaityti: kas laukia Tauragės PSPC auditorės, kodėl vis dar netvirtinama dvinarė šiukšlių surinkimo apmokęstinimo tvarka, taip pat apie krašto turizmo problemas, policininkų pergales ir gydytojų apdovanojimus, artėjančius renginius.  Ir, be abejo, sveikinimai mamoms Motinos dienos proga ir dar daug aktualijų bei gerų naujienų.

Tauragės šilumos tinklai pateikė rajono tarybai 2017-ųjų investicinį planą, kuriame numatoma vykdyti šilumos tinklų plėtrą į Tauragės industrinį parką bei modernizuoti šilumos trasas Tauragės mieste.