2018 Balandžio 23 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Į „Šokvaikštį“ susirinko 1.7 tūkst. žmonių

  • Įkelta: 2017-05-09
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Tauragės miestas gali didžiuotis dar vienu pasiektu rekordu. Antradienį, minint Europos dieną, Pilies aikštėje vykusiame masiniame renginyje „Šokvaikštis“ dalyvavo 1714 vaikų ir suaugusiųjų. 

Renginio organizatorės, Europe Direct informacijos centro vadovės Isvaldos Aleknienės teigimu, buvo skaičiuojamas tikslus dalyvių skaičius. To reikalavo agentūra „Factum“, kuri kaupia tiria ir registruoja Lietuvos rekordus.

„Šokvaikštis“ – „60 minučių su Europa“ (angl. „dance walking“), skirtas ES 60-mečiui. Šis judėjimas, pasak I. Aleknienės, populiarus visame pasaulyje, o jo esmė – jog šokama su ausinukais, sinchroniškai klausant tos pačios muzikos, kai aplinkiniai nieko negirdi.

Renginio organizatorės teigimu, iš pradžių buvo planuotas 1000 dalyvių skaičius. Tačiau paaiškėjo, jog atvyko gerokai daugiau. Dėl didelės apkrovos ausinės trūkinėjo garsas. 

– Buvo trikdžių, tačiau rekordą fiksuojame. Svarbiausia, kad visus pasiekė gera nuotaika. Parodėme, kad šokti galima iš gatvėje, keliaujant į mokyklą, – „Tauragės žinioms“ teigė I. Aleknienė. 

Jau praėjusį rudenį Tauragės rajono valdantiesiems buvo pateikta dvinarės rinkliavos už atliekų surinkimą skaičiavimo metodika, o nuo šių metų pradžios Vyriausybės nurodymu ši tvarka turėjo įsigalioti. Tačiau vis neapsisprendžiama dėl jos įvedimo, ir ne tik Tauragėje – naują metodiką delsia patvirtinti ir kaimyninės savivaldybės. Nors TRATC atstovai palaiko naują mokesčių tvarką, garantuosiančią įmonei pastovias pajamas, nuspręsta svarstymą vėl atidėti, kol bus susitarta su kaimyninių savivaldybių vadovais, kokį pastoviosios ir kintamosios įmokų dalies santykį taikyti. Rinkliavos pastovioji dalis be užuolankų vadinama nekilnojamojo turto mokesčiu, mat ją turės mokėti visi pastatų savininkai, nepriklausomai nuo to, ar ten gyvena ir šiukšlina.

Naujas „Tauragės žinių“ numeris – jau spaustuvėje. Jame kviečiame skaityti: kas laukia Tauragės PSPC auditorės, kodėl vis dar netvirtinama dvinarė šiukšlių surinkimo apmokęstinimo tvarka, taip pat apie krašto turizmo problemas, policininkų pergales ir gydytojų apdovanojimus, artėjančius renginius.  Ir, be abejo, sveikinimai mamoms Motinos dienos proga ir dar daug aktualijų bei gerų naujienų.

Tauragės šilumos tinklai pateikė rajono tarybai 2017-ųjų investicinį planą, kuriame numatoma vykdyti šilumos tinklų plėtrą į Tauragės industrinį parką bei modernizuoti šilumos trasas Tauragės mieste.