2018 Gruodžio 10 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Aušrinės Norkienės 100 dienų Seime

  • Įkelta: 2017-04-18
Eglės Červinskaitės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ po rinkimų tesi pažadą stebėti išrinktų Seimo narių darbą. Šiuo tikslu beveik visuose Lietuvos miestuose susibūrė vietos grupės, kurios skatina jaunimo domėjimąsi rinkimais ir jų tiesioginį bendravimą su kandidatais. Praėjusį pirmadienį B. Batrušaitytės viešojoje bibliotekoje buvo apžvelgta Seimo narės Aušrinės Norkienės veikla. Politikė pripažino, kad dirbdama parlamente, vis dar mokosi daugelio dalykų.

„Žinau, ką renku“ debatus rengė antrą kartą. Pirmojoje diskusijoje, vykusioje prieš Seimo rinkimus, dalyvavo 7 kandidatai. Praėjus Seimo šimtadieniui, pakalbėti ryžosi vos du politikai: Tauragės Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas Darius Stankus ir Seimo narė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Aušrinė Norkienė.

Parlamentarė Seime dirba Audito komitete ir Etikos ir procedūrų komisijose. A. Norkienė dalyvauja parlamentinėse grupėse: „Į darnią Lietuvą Vydūno keliu“, Žemaičių, Maldos, „Už šeimą“, Moterų ir kt. Tauragiškė užima aukštas pareigas valdančiojoje valstiečių partijoje, yra frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio pavaduotoja.

Diskusijos metu buvo prisiminti A. Norkienės pirmieji mėnesiai Seime. Tuo metu politikė pateko į spaudos akiratį, kai Seimo delegacijos Tarpparlamentinės Sąjungos pirmininkas Gediminas Kirkilas viešai pareiškė, jog tauragiškė nemoka anglų kalbos.

– Iš tikrųjų su gerbiamu kolega aš ir lietuviškai nebuvau bendravusi. Kodėl taip sako seni politikai, nežinau. Mudu apie tai nekalbėjome. Jis netgi dažnai iškraipo mano pavardę, – teigė A. Norkienė.

„Savo ruožtu pasakysiu, kad Aušrinė angliškai puikiai kalba, esu pats girdėjęs“, – politikę papildė liberalas D. Stankus.

Anot D. Stankaus, sudėtinga vertinti Seimo darbą, nes praėjo tik 100 dienų:

– Manau, pagrindiniai darbai vyks pavasario sesijoje, todėl šiandien kategoriškai vertinti sudėtinga. Tikiuosi, bus priimti sprendimai, apie kuriuos šiandien kalbama.

A. Norkienės teigimu, per šį laiką Seime buvo sudėlioti prioritetai. Esą kad ir norisi greičiau, sparčiau, dirbama iki vakaro vėlumos, tačiau trukdo biurokratijos mechanizmas. Reformų planui reikia laiko, rengiami projektai, o su jais prasidės rimtas ir atsakingas darbas. Paklausta, ką mano apie miškų reformą, politikė teigė ją remianti.

– Kad miškų reforma reikalinga, sutaria praktiškai visi. Taip, aš esu už miškų reformą. Kaip ji ateis į Seimą, mes dar pamatysime, – tikino parlamentarė.

Anot D. Stankaus, „valstiečių“ reformų planai yra geri. Politikas teigė, jog pokyčiai Lietuvos geležinkeliuose, miškuose reikalingi. Esą laukti nėra ko, būtina efektyvinti įmonių ir įstaigų veiklą.

Audito komitete dirbanti A. Norkienė stebi viešojo sektoriaus lėšų panaudojimą. Paskutiniame posėdyje aptarė socialinio būsto prieinamumo mažas pajamas gaunantiems gyventojams problematiką. Nustatyta, kad nors valstybė į socialinio būsto plėtrą 2012–2014 m. investavo daugiau kaip 21 mln. eurų, savivaldybės – dar 3,6 mln. eurų, už šias lėšas savivaldybės įsigijo tik apie 900 socialinių butų, t.y. juos kasmet gaudavo tik apie 3 proc. laukiančiųjų. Paradoksalu, kad nepaisant nepatenkinamo poreikio, savivaldybės socialinius būstus linkusios įsigyti pačiu brangiausiu būdu – statant naujus arba rekonstruojant apgriuvusius pastatus.

Diskusijos metu buvo paliesti Tauragei aktualūs klausimai: baseino statybos, emigracija, regionų stiprinimo klausimai. Didelis dėmesys buvo skirtas švietimui. A. Norkienė apgailestavo, kad svarbi mokytojo profesija prarado prestižą.

Paklausta, ką mano apie mūsų švietimo įstaigų lygį ir planus ilginti mokslo metus, N. Aušrinė negailėjo pagyrų Tauragės rajono gimnazijoms. Esą jose dirba savo darbą mylintys mokytojai. Kalbėdama apie mokslo metų ilginimą politikė akcentavo, jog reikia peržiūrėti mokymosi programas. Esą sutrumpintų atostogų dėka produktyviau vyktų darbas, o gyvenimas po pamokų būtų kokybiškesnis. „Aš ir pati turiu mokyklinio amžiaus vaikų“, – kalbėjo A. Norkienė, pridūrusi, jog bus dar diskutuojama šia tema.

Paprašyta susirinkusiems duoti pažadą, A. Norkienė teigė, jog nori dirbti atsakingai, sąžiningai. „Atidaviau savo asmeninį gyvenimą, tačiau ir toliau susitikinėsiu su rinkėjais“, – sakė Seimo narė. 

Didžiojo penktadienio vakarą Tauragės miesto gatvėmis vyko iškilminga Kryžiaus kelio procesija. 19 val. į ekumentines pamaldas tikintieji rinkosi evangelikų liuteronų bažnyčioje, nuo 19.30 Kryžiaus kelio procesija, vedama visų trijų krikščioniškųjų konfesijų kunigų, pajudėjo link Švč. Trejybės katalikų bažnyčios, kur 20.15 vyko Kristaus kančios ir mirties pamaldos.

Velykiniame numeryje skaitykite: kas labiau trukdo – verslininkai gyventojams, ar atvirkščiai? Ką per 100 dienų Seime nuveikė Aušrinė Norkienė? Kaip toliau vyks Brexit procedūra, o taip pat Švč. Trejybės ir evangelikų liuteronų bažnyčių pamaldų tvarkaraščiai, renginių anonsai, velykiniai sveikinimai ir daug kitų įdomybių.