2018 Gegužės 22 d.
Antradienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Pagalbos šauksmas: Šešuvyje prišalusi gulbė!

  • Įkelta: 2017-01-06
Tomas RAULINAVIČIUS
tomas@taurageszinios.lt

Penktadienį „Tauragės žinių“ redakcija gavo pranešimą, apie Šešuvies senvagėje sustingusią gulbę. Vyriškis tikino, kad kreipėsi į aplinkosaugininkus ir gelbėtojus, tačiau pagalbos nesulaukė.

„Tauragės žinių“ žurnalistas nuskubėjo į įvykio vietą. Už Dacijonų gyvenvietės, Šešuvies upės lede sustingusi tupėjo gulbė. Anot besikreipusio vyro, šis bandė paukštį nuvyti, tačiau jis nejudėjo. Tauragiškis įtarė, kad paspaudus šaltukui, gulbė prišalo. 

Redakcija apie gulbę pranešė Tauragės aplinkosaugininkams. Šie iš pradžių jie patikino, kad lede sušalusių paukščių gelbėti neprivalą. Galop atvyko į įvykio vietą. Pagalbos šauksmą išgirdo ir Lietuvos Gyvūnų Globos Draugijos Tauragės Skyrius vadovas Sigitas Klymantas.

Liūdniausi įtarimai nepasitvirtino, ilgai nejudėjusi, gulbė ledu pajudėjo į upės krantą. Anot S. Klymanto, Šešuvies senvagėje nuolat galima sutikti gulbių porelę. Tai jauniklė, Gulbių nebylių rūšies atstovė.

– Sunku pasakyti, kodėl gulbė nejuda. Galbūt nusilpusi, aplankysiu ją rytoj, jei bus toje pačioje vietoje – teks lipti ant ledo, gelbėti, – „Tauragės žinioms“ teigė S. Klymantas.

Sinoptikams šiąnakt prognozuojant dar didesnius šalčius, vandens pakrantėse įsitaisiusioms gulbėms gresia dar didesnis pavojus. Pasak S. Klymanto, gyventojams panikuoti tokiu atveju neverta, jie visuomet gali kreiptis į gyvūnų draugijos Tauragės skyriaus vadovą ir pateikti informaciją.

Praėjusiais metais iš užšalusių vandens telkinių teko gelbėti tris gulbes. 

 

Šiandien, sausio 6-ąją, minima Trijų Karalių diena. Ši šventė žymi kalėdinio laikotarpio pabaigą. Tądien bažnyčiose šventinama kreida, o žmonės, jos parsinešę namo, virš durų užrašo raides K M B (Kasparas, Merkelis, Baltazaras) su kryžiukais tarp jų. 

Žiemą ir ankstyvą pavasarį padidėja sergamumas peršalimo ligomis, taip pat ir ūmiomis žarnyno infekcijomis. Šiemet visoje Lietuvoje, taip pat ir Tauragėje fiksuojamas didesnis susirgimų ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis skaičius negu pernai. Pažeidžiamiausia visuomenės dalimi išlieka vaikai – jų tarpe sergančiųjų daugiausia.

Šiandien – paskutinė diena, kai mero padėjėja ir atstove spaudai dirba Vytautė Čėsnaitė. Į šias pareigas ji buvo paskirta gegužę, vos daugiau nei prieš pusmetį, tačiau spėjo laimėti žiniasklaidos atstovų suteiktą nominaciją „Metų atradimas“ bei užsitarnauti įvairių epitetų. Į sostinę išvykstančią 23-ejų merginą kalbiname apie tai, kaip veikia savivaldybės ir tauragiškių komunikacijos grandinė ir kokių pokyčių, jos nuomone, reikėtų šioje srityje.

Pirmajame šių metų numeryje skaitykite: