2018 Gegužės 26 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Mero padėjėja V. Čėsnaitė: „Peržengti ribų žiniasklaidai neleidau“

  • Įkelta: 2017-01-06
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Šiandien – paskutinė diena, kai mero padėjėja ir atstove spaudai dirba Vytautė Čėsnaitė. Į šias pareigas ji buvo paskirta gegužę, vos daugiau nei prieš pusmetį, tačiau spėjo laimėti žiniasklaidos atstovų suteiktą nominaciją „Metų atradimas“ bei užsitarnauti įvairių epitetų. Į sostinę išvykstančią 23-ejų merginą kalbiname apie tai, kaip veikia savivaldybės ir tauragiškių komunikacijos grandinė ir kokių pokyčių, jos nuomone, reikėtų šioje srityje.

– Kokios priežastys lėmė, kad nusprendei atsisakyti mero padėjėjos pareigų?

–  Esu jaunas, savęs ieškantis žmogus, dirbti mero padėjėja atvykau iš Vilniaus. Dirbdama savivaldybėje nuolat gaudavau įvarių darbo pasiūlymų iš sostinės, ten buvo užmegzta nemažai kontaktų. Apsispręsti nebuvo lengva, darbas savivaldoje man patiko. Tačiau, įvertinus asmenines aplinkybes, kaip bebūtų, visgi buvo sunku derinti darbą Tauragėje ir asmeninį gyvenimą Vilniuje. Nusprendžiau neatsisakyti gauto darbo pasiūlymo. Darbą savivaldoje vertinu kaip neįkainojamą patirtį. Džiaugiuosi, jog teko dirbti su išties puikiai komanda, kuri noriai imasi teigiamų pokyčių Tauragėje. 

Visas interviu – šiandienos „Tauragės žiniose“.

Pirmajame šių metų numeryje skaitykite:

Vyriausybė nuo sausio 1 dienos įpareigojo šalies savivaldybes taikyti dvinarę mokesčių sistemą už atliekų tvarkymą. Dėl to dauguma rajonų gruodį skuba įvesti naujus mokesčius už šiukšles, tačiau akivaizdu, Tauragėje kol kas ši tvarka nebus įgyvendinta. Kaip informavo Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktoriaus pavaduotojas Virginijus Noreika, dvinarei sistemai įvesti trūksta tiek techninių galimybių, tiek žmogiškųjų resursų.

Paskyrus Modestą Petraitį Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi, tauragiškiai pajuto, jog savivaldybės darbas gali būti viešesnis, skaidresnis, rengiant projektus atsiklausiama jų nuomonės, viešoje erdvėje keliamos diskusijos. Nusprendęs pakeisti rajono valdymo taktiką iš esmės, per pusantrų darbo metų direktorius priėmė ne vieną ryžtingą, prieštaringai vertinamą sprendimą, dėl ko susilaukė nemažai kritikos. Kalbiname šį jauną, ambicingą keturių vaikų tėvą, apie požiūrį į miesto valdymą ir pokyčius Tauragės rajone.

 

Tik ką sulaukę pirmosios Naujųjų metų dienos, net trys šeimos išskubėjo į Tauragės gimdymo namus. Laikrodžiui išmušus vidurnaktį ir pradėjus skaičiuoti Naujuosius, raudonojo gaidžio metus, Tauragės gimdymo namuose pasaulį išvydo neįtikėtinai daug - net 3 naujagimiai – du berniukai ir mergytė. Pirmąją 2017 metais gimusią tauragiškę tradiciškai pasveikinti atvyko Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis. Jį lydėjo mero patarėja Šarūnė Stasytienė.

Pilies aikštėje sumontuotas miesto čiuožyklos korpusas. Esant palankioms oro sąlygoms, tauragiškius čiuožykla turėtų džiuginti jau nuo šio savaitgalio. Ledas bus pradėtas formuoti nuo rytojaus.