2019 Sausio 21 d.
Pirmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Ar Tauragei trūksta viešbučio?

  • Įkelta: 2017-01-10
Autorės nuotrauka
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Nors Tauragėje stūkso tarybiniais laikais statytas viešbutis, miesto svečiai jame apsistoja nenoriai.  Atvykus didesnėms delegacijoms, masinių renginių dalyviams ar užsienio svečiams, ieškoma, kaip išsisukti iš nemalonios padėties – vietos juos apnakvydinti ieškoma visame rajone ir net kituose miestuose. Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos gerinti situaciją turizmo sektoriuje – ieško galimybės Tauragėje statyti aukštesnės klasės apgyvendinimo paslaugas teikiantį viešbutį, kuris talpintų didesnes turistų grupes. Tačiau verslininkai, išgirdę tokius planus, šypsosi. Jų nuomone, Tauragės rinka tam per maža.

Trūksta kokybės

Šiuo metu Tauragės mieste viešbučiais save įvardija 2 apgyvendinimo įstaigos – kavinė-viešbutis „Banga“ bei viešbutis „Tauragė“. Abi šios įstaigos nurodo turinčios dviejų žvaigždučių kategoriją, tačiau, pagal Turizmo departamento vykdomą viešbučių klasifikaciją, nei vienas jų šiuo metu nėra reitinguotas žvaigždučių sistemoje ir neturi galiojančio klasifikavimo pažymėjimo. Viešbutis „Tauragė“ siūlo 26 kambarius, iš kurių 5 įvardijami kaip liukso klasės, iš viso 46 vietas nakvynei.

Nors „Bangos“ teikiamos paslaugos, tauragiškių nuomone, yra aukštesnės klasės, vietų skaičius ten išties nedidelis. 12-oje kambarių gali apsigyventi 21 žmogus. Be viešbučio kambarių čia dar yra konferencijų salė ir pirtis.

Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, būtinųjų turizmo paslaugų teikimas rajone yra pakankamai išplėtotas, tačiau trūksta specializuotų paslaugų, o esamų apgyvendinimo įstaigų būklė yra apgailėtina.

– Pagrindinis klausimas, susijęs su turizmo ir verslo plėtra Tauragės regione, yra turistų, miesto svečių, verslo atstovų, sportininkų ir kitų asmenų ar asmenų grupių apgyvendinimas. Rajone nėra galimybės apgyvendinti didesnius turistų srautus, taip pat trūksta aukštos kokybės apgyvendinimo paslaugų. Tauragės rajoną kerta kelias Sankt Peterburgas-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas, tad reikia plėsti apgyvendinimo paslaugų teikimą rajono ribose, nes pravažiuojančių Tauragės miestą keleivių apgyvendinimo segmentas yra silpnai išvystytas, todėl sudaro spragą rajono apgyvendinimo paslaugų pakete, – paklaustas, kodėl savivaldybės administracija mano esant poreikį Tauragėje įkurti dar vieną viešbutį, informavo M. Petraitis.

Perspektyvų nemato

Kad „Tauragės viešbutis“ negali pasiūlyti kokybiškų paslaugų, nesutinka jo savininkas Romualdas Ozgirdas:

– Baikit, pas mus baldai kaip „Ambertone“, yra net „džiakuzi“ vienam kambary. Kaina vienam asmeniui – vos 12 eurų. „Bangoje“ yra šnicelių, dėl to ten ir važiuoja, o mes turim 20 kambarių tuščių.

Paklaustas apie viešbučio klasifikavimo problemą, R. Ozgirdas teigė sąmoningai neteikiąs prašymo, nors, jo nuomone, viešbutis „Tauragė“ galėtų gauti ir 3 žvaigždutes. Tačiau klasifikacija įpareigoja atitikti tam tikrus standartus, reikia samdyti nešikus, budėti, o tai esą neapsimoka, nes klientų trūksta. Praėjusią vasarą, palyginus su ankstesniais metais, turistų srautas esą sumažėjo 10 proc. Verslininko nuomone, naujas viešbutis Tauragėje neišsilaikytų, nebent pastoviąsias išlaidas padengtų savivaldybė. O esamo viešbučio pastato, anot jo, renovuoti neapsimoka, nes investavus didžiules sumas, tai neatsipirktų – R. Ozgirdas skaičiavo, kad renovacija atsieitų apie 300 tūkst. Eur.

„Bangos“ savininkas Vytautas Kiminius klientų gausa nesiskundė, vyro teigimu, apgyvendinimo rodiklis jo vadovaujamoje įstaigoje – aukštesnis už šalies vidurkį. Svečių netrūksta nei vasarą, nei žiemą. Paklaustas, ką mano apie galimybę į rinką ateiti aukštos klasės apgyvendinimo paslaugų teikėjui, vyras kalbėjo skeptiškai:

– Tauragė nėra turistinis miestas. Dažniausiai čia svečiai atvyksta verslo reikalais, na, būna daugiau delegacijų per renginius, bet šiaip turistų, vos vienas kitas. Ar daug matėte Tauragės senamiestyje vaikštančių turistų, ar atvyksta čia pilni autobusai? Didesnį viešbutį statyti – nemenkos investicijos. Aišku, ne man spręsti, gyvename laisvos rinkos sąlygomis, galbūt sugalvotų, kaip pritraukti, – svarstė V. Kiminius. 

Užburtas ratas

Tauragės krašto muziejaus turizmo informacijos centro Kultūrinės ir turistinės veiklos vadybininkė Inga Beišienė, „Tauragės žinių“ paprašyta pakomentuoti apgyvendinimo paslaugų situaciją Tauragėje, ją apibūdino kaip „užburtą ratą“:

– Tauragėje, kaip ir visoje Lietuvoje, turizmo sektoriuje išlieka didžiulė sezoniškumo įtaka. Turistinis sezonas tęsiasi maždaug nuo birželio iki rugsėjo, tuo metu apgyvendinimo paslaugų išties trūksta. Tačiau per kelis metų mėnesius susidarantis turistų srautas nėra toks didelis, kad vietiniams paslaugų teikėjams apsimokėtų plėsti verslą.

Pasak specialistės, esant didesniems miesto svečių srautams, atvykus masinių renginių dalyviams, ansambliams ar užsienio turistų autobusams, iš padėties sukamasi kaip išmanoma – didelė apkrova tenka ir kaimo turizmo sodyboms, vienos delegacijos nariai išskirstomi į atskiras apgyvendinimo įstaigas, dėl to dažnai būna nepatenkinti.

– Jei Tauragėje bus plėtojamos masinių renginių tradicijos, vyks festivaliai po 2–3 dienas, apgyvendinimo problema bus aktuali. Jeigu atsirastų Tauragėje modernus viešbutis, talpinantis apie 60 žmonių, mes dėl to tik džiaugtumėmės, – kalbėjo I. Beišienė.

Ieško investuotojo

Kaip teigė mero padėjėja Vytautė Čėsnaitė, viešųjų resursų į apgyvendinimo sektoriaus plėtrą investuoti neplanuojama. Tauragės rajono savivaldybė aktyviai ieško potencialių investuotojų, renkami Lietuvos ir užsienio verslininkų  kontaktiniai duomenys, ruošiama informacija anglų kalba, kuri artimiausiu metu bus platinama įvairiais informaciniais kanalais.

– Ieškoma privataus investuotojo. Išsiųstas raštas Lietuvos viešbučių asociacijai, pristatantis apgyvendinimo sektoriaus plėtros perspektyvas Tauragės rajone. Potencialiam investuotojui Bus siūloma įsigyti privatizuojamus sklypus aukciono būdu bei pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės tarybos patvirtintomis verslo skatinimo tvarkomis. Užklausimų iš kelių subjektų turėjome, tačiau kol kas tik dėl papildomos informacijos pateikimo, – paaiškino V. Čėsnaitė.  

Laimėti butą Vilniuje pretendavo penki kandidatai. Praėjusį sekmadienį, sausio 8 dieną, paaiškėjo, kas tas laimingasis. Nuo šiol iki smulkmenų įrengtas butas sostinėje, Antakalnyje, „Pušų terasų“ gyvenvietėje, priklauso Antanui Krakiui iš Tauragės.

Šiandien Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė privalomosios karo tarnybos šauktinių sąrašą. Iš viso Lietuvoje pašaukta 25 tūkst. 19–26 m. amžiaus jaunuolių. Tauragės karo prievolės poskyrio administruojamos teritorijos sąraše – 1266 karo prievolininkai.

Gruodžio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas baigė nagrinėti bylą pagal atsakovo Romualdo Ozgirdo ir UAB „Hidroenergija“ apeliacinį skundą. Teisėjai nusprendė, kad Balskų užtvankos šeimininkai privalės valstybei sumokėti beveik 563 tūkst. Eur sumą bei beveik 100 tūkst. Eur palūkanų, kurios nukeliaus į Tauragės rajono savivaldybės biudžetą. Šis teisminis procesas – išskirtinis, mat paaiškėjo, kad į jį įtraukta buvo net LR Finansų ministerija ir Prezidentūros kanceliarija. Daugiau nei 6 metus vykusio teisminio proceso atomazgą tauragiškis verslininkas Romualdas Ozgirdas vadina nesuprantama. Esą teismai žiūri „kas pirmas į snukį davė“, o kokios bus pasekmės – niekam neįdomu.

Penktadienį „Tauragės žinių“ redakcija gavo pranešimą, apie Šešuvies senvagėje sustingusią gulbę. Vyriškis tikino, kad kreipėsi į aplinkosaugininkus ir gelbėtojus, tačiau pagalbos nesulaukė.