2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Parduotuvėje – 28 kg netinkamų vartoti produktų

  • Įkelta: 2016-07-19
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šakių kaime, Lauksargių seniūnijoje laikinai sustabdyta maisto prekių parduotuvės veikla. Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas po patikrinimo parduotuvės savininkui skyrė baudą dėl pasikartojančių pažeidimų.

Pirmadienį, atlikus planinį patikrinimą Šakių kaime, Lauksargių seniūnijoje esančioje parduotuvėje, Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) darbuotojai rado daugybę pažeidimų. Nustatyta, kad parduotuvės savininkas V. Jonušis nepašalino anksčiau tarnybos rastų trūkumų. Šaldymo įranga, prekėms skirtos lentynos, pjaustymo lentelės buvo nešvarios bei nusidėvėjusios. Patalpos buvo nešvarios ir netvarkingos – lubų kampuose buvo matyti voratinkliai ir pelėsis. Taip pat nebuvo šilto tekančio vandens.

Tauragės VMVT nuotraukos

Šaldytuve, kuriame buvo laikomi mėsos gaminiai, aplinkos temperatūra patikrinimo metu buvo dvigubai didesnė, nei nurodytos gamintojo laikymo sąlygos. Parduotuvėje buvo prekiaujama maisto produktais, kurių tinkamumo vartoti terminai pasibaigę. Kai kurių prekių įsigijimo dokumentai nebuvo pateikti. Iš viso Tauragės VMVT viršininko sprendimu liepta sunaikinti 28 kg maisto produktų.

Maisto produktų parduotuvė po planinio patikrinimo priskirta didesnei rizikos grupei ir kontrolė bus vykdoma dažniau. Savininkui skirta piniginė bauda, o veiklą atnaujinti galės tik pašalinęs visus trūkumus.
Tauragės VMVT specialistai pataria vartotojams visada atkreipti dėmesį į perkamų produktų tinkamumo vartoti terminus bei prekinę išvaizdą. O esant nusiskundimams – kreiptis į Tauragės VMVT.

Šįryt užgeso vyresnės kartos tauragiškiams gerai žinomo žurnalisto, literato, buvusio aktyvaus kraštotyrininko, lektoriaus, saviveiklininko Bronislovo Jagmino gyvybė. Pernai jis atšventė savo 80-ąjį jubiliejų. 

„Lidl“ parduotuvės atidarymo data – viena iš labiausiai diskutuojamų temų Tauragės socialiniuose tinkluose. „Ar jau atidarė? O kada atidarys?“ – vieni kitų vis klausia tauragiškiai. Tačiau „Lidl“ atstovai parduotuvės atidarymo datos dar neskelbia, o ir darbuotojų kolektyvas nėra suformuotas. 

Savaitės pradžioje debesys daug kur pasitaškys lietumi, oras bus gaivesnis. Tačiau nuo trečiadienio debesuotumas bus vis mažesnis, o temperatūra kils aukščiau.

Praėjo daugiau nei pusė metų, kai Kūčių vakarą Adakave ugnis pasiglemžė gausios Griškų šeimos namus. Sudegė medinė pastato dalis, stogas ir daugelis būtiniausių daiktų. Iš karto po nelaimės VšĮ „Aktyvi Tauragė“ vadovas Saulius Bagdonas socialiniame tinkle Facebook sukūrė pagalbos šeimai grupę, kuri šiuo metu vienija per 2000 žmonių. Aktyvistas lankėsi pas Tauragės verslininkus, rinko statybines medžiagas, surengė labdaringą žygį. Internautai liaupsino S. Bagdono gerus užmojus, žiniasklaida trimitavo apie išskirtinę iniciatyvą, tačiau praėjus pusmečiui į jį atsisuko kritikos strėlės. Esą paramą teikiantys žmonės šią istoriją primiršo, o 5 asmenų šeima vis dar glaudžiasi namuose be stogo. Aršiausi komentatoriai šioje istorijoje įžvelgia norą pasireklamuoti skaudžios nelaimės sąskaita. Tuo tarpu vyras paragino kritikes nesikišti, pašalino iš grupės ir tvirtina pats toliau dirbsiantis su komanda šeimos labui.

Trečiadienį vykusiame Švietimo komiteto susirinkime buvo aptartas naujas, inovatyvus projektas – „Elektroninių sprendimų infrastruktūros kūrimas ir integravimas su elektroniniu mokinio pažymėjimu Tauragės rajono švietimo įstaigose“.