2020 Vasario 29 d.
Šeštadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Orai: bus šilčiau ir sausiau

  • Įkelta: 2016-07-18
Mortos Mikutytės nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Savaitės pradžioje debesys daug kur pasitaškys lietumi, oras bus gaivesnis. Tačiau nuo trečiadienio debesuotumas bus vis mažesnis, o temperatūra kils aukščiau.

Šiandien debesys tai uždengs, tai atidengs saulę. Vietomis protarpiais palis. Pūs šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse dieną oras sušils iki 20–22 laipsnių, numatomas nepastovus debesuotumas. Šiauliuose įdienojus temperatūra kils iki 20–21 laipsnio, bus debesuota, negausiai lis. Pajūryje, dienos metu, taip pat galimas nedidelis lietus, temperatūra sieks 18–20 laipsnių. 

Antradienį – be didesnių pokyčių. Vilniuje ir Kaune vyraus mažas debesuotumas, kartais iškris vienas kitas lašas lietaus. Naktį ir ryte bus apie 14–16, dieną apie 21–23 laipsnius šilumos. Šiauliuose debesys tai susibėgs, tai vėl skirstysis. Pirmoje paros pusėje termometrai fiksuos 12–16 laipsnių. Įdienojus galimas trumpas lietus, oras šils iki 20–22 laipsnių. Pajūryje naktį numatomas lietus ir perkūnija. Bus apie 16 laipsnių šilumos. Ryte ir dieną dangumi plauks nedideli debesys, krapnos lietus. Temperatūra sieks 18–20 laipsnių. 

Trečiadienį pūs kiek smarkesnis šiaurės vakarų vėjas. Danguje sukiosis nedideli debesys, kritulių tikimybė menka. Vilniaus ir Kauno apylinkėse debesuotumas bus mažas. Pirmoje paros pusėje termometrai fiksuos 14–16, dieną 21–23 laipsnius šilumos. Šiauliuose, nakties ir ryto metu, bus giedra. Temperūra svyruos tarp 13–16 laipsnių. Dieną išaugs debesuotumas, bus apie 20–22 laipsnius šilumos. Pajūryje visą parą numatomas giedras dangus. Naktį ir ryte oras šils iki 15–18 laipsnių. Įdienojus sustiprės vėjas, bus apie 20 laipsnių šilumos. 

Ketvirtadienį temperatūra kils aukščiau. Vilniuje ir Kaune dangumi plauks nedideli debesys. Naktį ir ryte bus apie 14–17, įdienojus apie 23–25 laipsnius šilumos. Šiauliuose, naktį ir ryte, vyraus giedras dangus. Termometrai fiksuos 13–17 laipsnių. Dienos metu pasirodys maži debesys, oras šils iki 22–24 laipsnių. Pajūryje bus giedra. Naktį ir ryte temperatūra sieks 14–18, dieną 20–22 laipsnius šilumos. 

Penktadienį daugelyje rajonų padidės debesuotumas, ir toliau pūs šiaurės vakarų vėjas. Vilniaus ir Kauno apylinkėse dangus bus apniukęs. Naktį ir ryte temperatūra svyruos tarp 16–18, dieną tarp 22–24 laipsnių. Šiauliuose didžioji paros dalis bus apsiniaukusi. Nakties ir ryto metu bus apie 15–17, įdienojus apie 21–23 laipsnius šilumos. Tuo tarpu pajūris ir vėl mėgausis giedru dangumi. Pirmoje paros pusėje oras šils iki 15–18, dieną iki 20–21 laipsnio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, savaitgalį vietomis negausiai lynos, pūs ramus vėjas. Sekmadienį, tikėtina, plūstels dar didesnė šiluma. 

 

Praėjo daugiau nei pusė metų, kai Kūčių vakarą Adakave ugnis pasiglemžė gausios Griškų šeimos namus. Sudegė medinė pastato dalis, stogas ir daugelis būtiniausių daiktų. Iš karto po nelaimės VšĮ „Aktyvi Tauragė“ vadovas Saulius Bagdonas socialiniame tinkle Facebook sukūrė pagalbos šeimai grupę, kuri šiuo metu vienija per 2000 žmonių. Aktyvistas lankėsi pas Tauragės verslininkus, rinko statybines medžiagas, surengė labdaringą žygį. Internautai liaupsino S. Bagdono gerus užmojus, žiniasklaida trimitavo apie išskirtinę iniciatyvą, tačiau praėjus pusmečiui į jį atsisuko kritikos strėlės. Esą paramą teikiantys žmonės šią istoriją primiršo, o 5 asmenų šeima vis dar glaudžiasi namuose be stogo. Aršiausi komentatoriai šioje istorijoje įžvelgia norą pasireklamuoti skaudžios nelaimės sąskaita. Tuo tarpu vyras paragino kritikes nesikišti, pašalino iš grupės ir tvirtina pats toliau dirbsiantis su komanda šeimos labui.

Trečiadienį vykusiame Švietimo komiteto susirinkime buvo aptartas naujas, inovatyvus projektas – „Elektroninių sprendimų infrastruktūros kūrimas ir integravimas su elektroniniu mokinio pažymėjimu Tauragės rajono švietimo įstaigose“.

Liepos 8–10 dienomis Bytove (Lenkija) vyko 670-ajam miesto teisių suteikimo jubiliejui paminėti skirta miesto šventė „Bytovo dienos 2016“, kurioje dalyvavo Tauragės rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama administracijos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Navicko.

Vienas buvusio lopšelio-darželio „Rūtelė“ K. Donelaičio gatvėje korpusų, kur šiuo metu veikia Socialinių paslaugų centras, yra renovuotas. Jo aplinka gražiai sutvarkyta. Tačiau kitas, nerenovuotas korpusas – greta gyvenantiems tikra rakštis. Dėl apleistos teritorijos į valdžios atstovus ir žurnalistus žmonės kreipiasi ne pirmus metus. Tai dėl to, kad apgriuvusiose pavėsinėse rinkdavosi girtuokliai ir narkomanai, tai dėl akis badančio dilgėlyno. Suorganizavo talką, piktžoles nupjovė patys, bet žaliųjų atliekų niekas iš ten neišveža.  

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje kviečiame skaityti.