2020 Rugsėjo 23 d.
Trečiadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Šiaulių „Rotary“ klubo prezidentas – tauragiškis

  • Įkelta: 2016-06-21
Valdo Šarakvaso nuotrauka

Birželio 18 d. Šiaulių „Rotary“ klubo nariai pasirinko Tauragės krašto muziejų savo naujo Prezidento inauguracijai. Vieta ceremonijai pasirinkta neatsitiktinai – prezidentu tapęs Remigijus Mažeika yra tauragiškis.

Šiuo metu R. Mažeika  gyvena Šiauliuose, vadovauja Šiaulių ligonių kasoms.

Daugiau kaip 60 klubo narių susipažino su Tauragės kraštu ir muziejaus ekspozicijomis. Archeologijos parodą pristatė Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis. Svečiai buvo maloniai nustebę gamtos, etnografijos, istorijos, fotografijos ekspozicijomis. Ne vienas Šiaulių rotarietis prisipažino išgirdęs nežinomų faktų, patyręs malonių įspūdžių.

Renginio metu svečiams koncertavo jaunieji Tauragės muzikos mokyklos auklėtiniai, vėliau vyko dviejų paveikslų aukcionas, už kuriuos buvo surinkta 1500 eurų. Ši suma bus skirta vaikų socialiniams projektams remti, o patys paveikslai bus padovanoti Tauragės muzikos mokyklai.

 

Teisėsaugos nemalonėm patekęs Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Vidas Misiūnas gegužės pabaigoje, nė nesulaukęs teismo sprendimo pinigų išgrobstymo baudžiamojoje byloje, pasiprašė, kad Tauragės rajono savivaldybės taryba jį atleistų iš pareigų. Taryba šį klausimą įtraukė į trečiadienį vyksiančio posėdžio darbotvarkę. Tačiau V. Misiūno sprendimas pasitraukti iš posto susvyravo. 

Tauragės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas nagrinėja rajono ugdymo įstaigų parengtus taupymo planus: kokių etatų galima atsisakyti ir kaip performuoti klasių komplektus, kad liktų mažiau tuščių mokymosi vietų. Ne paslaptis, labiausiai nukentės su mokymo procesu nesusiję ugdymo įstaigų darbuotojai – sargai, kūrikai, darbininkai. Jei taryba pritars pateiktam optimizavimo planui, be darbo liks dvi dešimtys mokyklos sargų.

Žalgirių mikrorajone Zumpės tvenkinio aplinką valdininkai vis dar žada paversti poilsio ir pasivaikščiojimo oaze. Savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tikisi, kad jau kitąmet minėtoje teritorijoje prasidės darbai ir kviečia gyventojus teikti siūlymus, kaip būtų galima sutvarkyti tvenkinio pakrantę. Pinigų sutvarkyti pačiam tvenkiniui nėra.  

Vytauto gatvėje esančią kavinę „Viva VIP“ vėl užgriuvo nemalonumai. Prieš ketverius metus blogai pasijuto joje vienos Tauragės įmonės jubiliejų atšventę dalyviai. Praėjusios savaitės pabaigoje sunegalavo šioje kavinėje pietus valgiusi šeima, po ketvirtadienio gedulingų pietų, – pykinimu, viduriavimu ir aukšta temperatūra skundėsi dar daugiau žmonių. Kai kuriems prireikė medikų pagalbos. Tačiau ir šįkart kavinė atsakomybės neprisiima, maistas esą nieko dėtas. Tai greičiau būsiąs virusas. 

Po ilgų procedūrų ruošiant projektus ir skelbiant konkursus, prasidėjo atnaujinimo darbai Tauragės miesto D. Poškos ir Daržų gatvėse. Rajono savivaldybė žada – tai dar ne viskas – pokyčių sulauks ir kitos miesto bei kaimų gatvės.

Joniškės kaimo Keramikos sodų bendrijos gyventoja Daiva Sinkevičienė skambina pavojaus varpais – čia gyvenantieji nežino, ką daryti su iš miesto atvežtais ir paliktais, valkatauti pasmerktais šunimis bei katėmis.  Moteris neslepia, ir patys sodų gyventojai saviškius paleidžia lakstyti laisvai. Valkataujančių šunų ir kačių gaujos kasdien gausėja ir tai labai neramina gyventojus.

Svarbiausias aktualijas rasite naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje. 

Atliekų vežėjas „Ekonovus“ mišrias komunalines atliekas iš individualių namų norėtų surinkti rečiau – kas antrą savaitę. Dėl to šios bendrovės direktorius Mindaugas Ašmonas kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę. Tačiau savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis tvirtina, kad su tokiu prašymu nesutinka.

Birželio 12 dieną Pagramančio regioniniame parke, Didkiemio seniūnijoje atidengtas paminklinis akmuo, skirtas žuvusiems partizanams Mečislovui Irtmonui („Žiogui“) ir Petrui Kavaliauskui.

VšĮ „Kretingos maistas“ Tauragėje maitinimą tiekia trims vaikų darželiams – „Kodėlčiui“, „Ąžuoliukui“ ir „Žvaigždutei“. Sutartis su „Žvaigždute“ rugsėjį baigsis, tačiau, nelaukdami sutarties pabaigos, jie kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę, dėl galimybės ją pratęsti. Savivaldybė siūlo savo sąlygą – maitinimą tiekti už mažesnę kainą, nei tai daro dabar. 

Tauragės miestas gražėja. Sparčiai atnaujinami daugiabučiai, tvarkomos gatvės, aikštelės. Miesto centrą puošia Vytauto gatvėje moderniai rekonstruota „Molupio“ parduotuvė. Prieš Tauragės miesto dienas paskubomis nudažyta ir kebabinė „Pas Ahmedą“. Tačiau šviesiai mėlyna, akį rėžianti spalva niekaip neįsipaišo į bendrą miesto architektūrinį kontekstą, dėl ko papiktino ne vieną tauragiškį. Savivaldybės architektūros skyriaus vedėja Šarūnė Beitaitė sakė, kad skundų negauta, o ji pati statinio nematė: kam rūpi, tas tegul ir kreipiasi į Statybos inspekciją. 

Šiandien minime Gedulo ir vilties dieną.

Batakių miestelio pakraštyje, Slėnio gatvelėje, gyvena tremtiniai Danutė ir Vladislovas Liekiai. Užauginti ir į gyvenimą išleisti penki vaikai seneliams padovanojo keturiolika anūkų ir tris proanūkius. Tai juos džiugina, teikia viltį, senoliai lankomi ir mylimi. Senelių mintys nuolat grįžta į jaunystę, pažymėtą tremties skausmu. Jaunystėje išgyventi sunkumai užgrūdino, suteikė stiprybės tolesniam gyvenimui. 

Pirmadienį, Taurages ligoninėje, po sunkios ligos mirė verslininkė, ilgametė aktyvi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) narė, taip pat ir buvusi kultūros darbuotoja, 53 metų Danguolė Albrechtienė.

Adakavo socialinės globos namų Tauragės neįgaliųjų reabilitacijos padalinyje surengta institucinės globos pertvarkos klasterio apskrito stalo diskusija. Į ją savivaldybių administracijų bei vaikų, likusių be tėvų globos, proto ir psichikos negalią turinčių asmenų globos įstaigų atstovus pakvietė socialinių institucijų pertvarkos procesų ekspertė Tauragės regionui Marijona Janavičienė. 

Tauragės policijos komisariate gautas pranešimas apie smurtaujančią auklėtoją „Šaltinėlio“ globos namuose. Globos namams vadovaujanti Judzinskienė spėja, kad tokiu būdu keturiolikmetė stengiasi išvengti laikino apgyvendinimo socializacijos centre, nes per 20 darbo metų šioje įstaigoje direktorė nebuvo net girdėjusi apie darbuotojų smurtavimą. Šiuo metu mergina gydoma ligoninėje, nes nežinoma moteris esą metė į ją akmenį.

Po Lietuvos politinę padangę sudrebinusio skandalo, dėl kurio atsistatydino ilgalaikis partijos lyderis Eligijus Masiulis, Liberalų sąjūdis (LS) šeštadienį vykusio neeilinios suvažiavimo metu rinko naują vadovą. 

Birželio 10 d. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Tauragės krašte savo lietuviškų šaknų ieškantys amerikiečiai Emilis Macevičius su žmona  Norma  ir jų sūnus Jason Macevičius. Svečius sutiko Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis bei mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyrius ir Skaudvilės seniūnija šiandien organizuoja festivalį  „Alio, talentai iš provincijos!“ Tradicinis mėgėjų muzikinių grupių festivalis, kurio sumanytojas – autorinių dainų atlikėjas ir Skaudvilės skyriaus meno vadovas Artūras Maurius, Skaudvilėje vyksta jau 29-erius metus.

Vakar Tauragės rajono apylinkės teismas ir vėl nagrinėjo buvusio miesto seniūno, taip pat tarybos nario bei kandidato į savivaldybės merus Valiaus Griniaus prašymą iškelti fizinio asmens bankroto bylą. Prieš tai vykusiame posėdyje įpareigotas pateikti turtinę padėtį įrodančius dokumentus, vyras jų neturėjo ir dabar. Tačiau tvirtino, kad visas turtas už skolas areštuotas banko.

Naujausio numerio anonsas
  • Įkelta: 2016-06-09

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje kviečiame skaityti.

Susirgus skubiai patekti pas gydytoją nėra paprasta. Užsiregistravęs ligonis priverstas laukti ne vieną dieną, kartais ir savaitės neužtenka. Šią savaitę „Tauragės žinių“ redakcija sulaukė Skaudvilės gyventojo skambučio – vyras nerimavo dėl savo sergančios žmonos, kuriai nepavyko patekti pas šeimos gydytoją. Vyro pasakojimu, palūkuriavusi apie pusantros valandos, ji išskubėjo į darbą, kadangi nebuvo užtikrinta, kad medikė ją pakvies apžiūrai, o jei pakvies, ar duos nedarbingumo lapelį. Gydytoja aiškina, kad priimti vienu metu visų pacientų neįmanoma.  

Prieš 10 metų (2006 m. birželio 5 d.) startavo VMI pasitikėjimo telefonas 1882, kuriuo galima pranešti apie algas „vokeliuose“ ir kitus mokestinius sukčiavimus. O mokestinis sukčiavimas nėra „bobutė su krapais turguje“, kuri parduodama tą krapą ar žibutę prisiduria prie pensijos. Kartais, vienas gautas pranešimas apie mokesčių sukčius, grąžina visiems Lietuvos žmonėms ir šimtus tūkstančių.

Iniciatyvinė grupė „Už blaivią“ ir šią idėją palaikantys Lietuvos žmonės surinko ir Seimui jau pateikė daugiau nei 61 tūkstantį parašų dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis siekiama mažinti alkoholio vartojimą šalyje. Parašai buvo renkami ir Tauragėje. Tauragės regione surinkta per 3 tūkstančių parašų. 

Plynosios aukštapelkės pažintinis takas ne vieną šeimą ar turistų grupę vilioja pasivaikščioti ir susipažinti su unikalia mūsų krašto gamta. Tačiau ten nuvykusi jauna tauragiškių šeima neliko sužavėta – dėl supuvusių lentų čia galima parvirsti ar net išsimurkdyti pelkėje.

Birželio 3 d. Tauragės rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko tarptautinė konferencija – „Lietuva ir Ukraina: pasitinkant Europos ateitį“.