2020 Liepos 12 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

„Sausas“ įstatymas Skaudvilės talentų šventėje negalioja

  • Įkelta: 2016-06-10
Eglė ČERVINSKAITĖ
egle@taurageszinios.lt

Penktadienio vakarą Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyrius ir Skaudvilės seniūnija surengė festivalį  „Alio, talentai iš provincijos!“ Kitaip nei Tauragės miesto šventės renginius, Skaudvilės talentų pasirodymą buvo galima stebėti gurkšnojant alkoholinius gėrimus.

Apsiniaukęs dangus nesutrukdė į Skaudvilę atvykti gausiam žiūrovų būriui. Liaudies aikštėje būriavosi vaikai, kurie linksminosi ant pripučiamo batuto. Greta išsirikiavo prekybininkų palapinės: pardavinėjami suvenyrai, užkandžiai ir alkoholis. 

Tradicinis mėgėjų muzikinių grupių festivalis, kurio sumanytojas – autorinių dainų atlikėjas ir Skaudvilės skyriaus meno vadovas Artūras Maurius, Skaudvilėje vyksta jau 29-erius metus. Šis festivalis kasmet sutraukia gausų atlikėjų būrį iš aplinkinių rajonų – šiemet į jį susirinko per 80 dalyvių iš Tauragės ir aplinkinių miestelių. Modestas ir Kęstutis Kliknos iš Raseinių, Grupė „D.Blast“ iš Jurbarko, „Zuzė ir grupė“ iš Šakių – tai tik keletas pavadinimų ilgame dalyvių sąraše.

Koncertas prasidėjo liaudies muzikos kapelų pasirodymais, vėliau į sceną žengė jaunieji talentai.

Iš Tauragės festivalyje šiemet dalyvavo grupė „Šansonas LT“ (Linas, Romanas ir Gintarė) bei Nerijus Druktenis. Tauragiškių grupės vadovas Linas Janušauskas teigė, kad šiame festivalyje pasirodo jau turbūt 20-tajį kartą, tiesa, su grupe „Šansonas LT“ –  3 metus iš eilės.

– Susirenkame pagroti, pabendrauti su muzikantais, tiesiog gerai praleisti laiką. Atliekame tas pačias dainas, kurias esame surepetavę, groję kituose renginiuose. Specialios programos šiam festivaliui neruošiame, – pasakojo atlikėjas.

Talentų pasirodymai festivalyje nėra vertinami, koncertas – nemokamas, skirtas visiems skaudviliškiams ir miesto svečiams.
Festivalis surengtas po atviru dangumi, Skaudvilės liaudies aikštėje. 

 

 

Vakar Tauragės rajono apylinkės teismas ir vėl nagrinėjo buvusio miesto seniūno, taip pat tarybos nario bei kandidato į savivaldybės merus Valiaus Griniaus prašymą iškelti fizinio asmens bankroto bylą. Prieš tai vykusiame posėdyje įpareigotas pateikti turtinę padėtį įrodančius dokumentus, vyras jų neturėjo ir dabar. Tačiau tvirtino, kad visas turtas už skolas areštuotas banko.

Naujausio numerio anonsas
  • Įkelta: 2016-06-09

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje kviečiame skaityti.

Susirgus skubiai patekti pas gydytoją nėra paprasta. Užsiregistravęs ligonis priverstas laukti ne vieną dieną, kartais ir savaitės neužtenka. Šią savaitę „Tauragės žinių“ redakcija sulaukė Skaudvilės gyventojo skambučio – vyras nerimavo dėl savo sergančios žmonos, kuriai nepavyko patekti pas šeimos gydytoją. Vyro pasakojimu, palūkuriavusi apie pusantros valandos, ji išskubėjo į darbą, kadangi nebuvo užtikrinta, kad medikė ją pakvies apžiūrai, o jei pakvies, ar duos nedarbingumo lapelį. Gydytoja aiškina, kad priimti vienu metu visų pacientų neįmanoma.  

Prieš 10 metų (2006 m. birželio 5 d.) startavo VMI pasitikėjimo telefonas 1882, kuriuo galima pranešti apie algas „vokeliuose“ ir kitus mokestinius sukčiavimus. O mokestinis sukčiavimas nėra „bobutė su krapais turguje“, kuri parduodama tą krapą ar žibutę prisiduria prie pensijos. Kartais, vienas gautas pranešimas apie mokesčių sukčius, grąžina visiems Lietuvos žmonėms ir šimtus tūkstančių.

Iniciatyvinė grupė „Už blaivią“ ir šią idėją palaikantys Lietuvos žmonės surinko ir Seimui jau pateikė daugiau nei 61 tūkstantį parašų dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis siekiama mažinti alkoholio vartojimą šalyje. Parašai buvo renkami ir Tauragėje. Tauragės regione surinkta per 3 tūkstančių parašų. 

Plynosios aukštapelkės pažintinis takas ne vieną šeimą ar turistų grupę vilioja pasivaikščioti ir susipažinti su unikalia mūsų krašto gamta. Tačiau ten nuvykusi jauna tauragiškių šeima neliko sužavėta – dėl supuvusių lentų čia galima parvirsti ar net išsimurkdyti pelkėje.

Birželio 3 d. Tauragės rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko tarptautinė konferencija – „Lietuva ir Ukraina: pasitinkant Europos ateitį“. 

Praėjusį ketvirtadienį Tauragės rajono savivaldybėje apsilankė „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Odeta Bložienė. Ji susirinkusiems pristatė namų ūkių finansinės situacijos Tauragės apskrityje analizę. O. Bložienės teigimu, Tauragė – viena mažiausių ir rečiausiai apgyvendintų apskričių šalyje – praėjusiais metais rikiavosi šalies savivaldybių reitingų pabaigoje, o pagrindiniu iššūkiu vis dar išlieka investicijų į regioną pritraukimas ir migracijos pristabdymas.

Šiemet Tauragės miesto šventė, kaip niekad gausi renginiais tiek jauniems, tiek vyresniems, prasidėjo trečiadienį. O šiandien Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastato prieigos virto Tauro ragų alėja. 

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių šių metų sporto įvykių – Europos futbolo čempionato – pradžios, Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės dalinasi savo prognozėmis, kas, jų manymu, turėtų triumfuoti šiose pirmenybėse. Prizas už teisingą spėjimą, daugiau nei įspūdingas – vienas milijonas eurų.

Naujausio numerio anonsas
  • Įkelta: 2016-06-03

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje skaitykite.

Vakar, birželio 1-ąją, kartu su UNICEF vaikų bėgimu startavusi Tauragės miesto šventė įsibėgėja. Jono Kalvano parke, prie evangelikų liuteronų bažnyčios, šįvakar smagus sujudimas. Tokios gausos žmonių šiame parke, tikriausiai, dar nėra buvę. 

Tauragės rajono savivaldybės taryba posėdžio metu pritarė rajono mokyklų vadovų parengtoms 2015 metų veiklos ataskaitoms. Tačiau jas pristatant nekart nukrypta nuo pagrindinių temų. Paliestas šalyje nuvilnijęs tuberkuliozės skandalas, opozicija rajono vadovams priekaištavo dėl neįvykusio Pagramančio mokyklos direktoriaus konkurso ir nepraleido progos priminti apie teisėsaugos struktūrų nutrauktą tyrimą prieš atleistą Žalgirių gimnazijos direktorę Viktoriją Paulauskienę.

Šiandien, Vaikų gynimo dieną, Tauragėje pirmą kartą rengiamas UNICEF bėgimas, skirtas pasaulio vaikams. Pasak „Europe Direct“ informacinio centro vadovės Isvaldos Aleknienės, iš viso užsiregistravo 1350 vaikų. 

Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Taurų ugniagesių komanda naikinama. Tiksliau, netrukus komanda bus iškeldinama iš Tauragės dvaro ir įkurdinama Dauglaukyje. Keisis ir pavadinimas – bus Dauglaukio ugniagesių komanda. Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Gintaras Ramanauskas sako esąs pastatytas prieš faktą – už jį viskas nuspręsta, net patalpos surastos, belieka tik vykdyti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nurodymą. 

„Šaltinio“ progimnaziją aplankė amerikiečiai Linda ir Tonis Perezai – dosnūs šios mokyklos rėmėjai. Per aštuonerius draugystės su šia mokykla metus Linda ir Tonis Perezai per vieną JAV mokyklų rėmimo fondą progimnazijai pervedė 145 tūkstančius eurų (apie pusę milijono litų). Svečių apsilankymo proga „Šaltinio“ mokykloje atidengta mokyklos rėmėjų atminimą įamžinanti lentelė.

Antradienį, apie 16 val. į Dainavos gatvę išskubėjo ugniagesiai gelbėtojai. Gautas pranešimas, jog dega butas pirmame daugiabučio aukšte.

Gegužės 30 d. Tauragės „Aušros“ pagrindinės mokyklos patalpose surengta iškilminga Tauragės maltiečių vaikų dienos centro atidarymo ceremonija. Netradiciškai įrengtoje patalpoje, kurią maltiečiams išnuomoja „Aušros“ pagrindinė mokykla, įsikūręs centras savo veiklą pradėjo šių metų balandžio mėnesį. Centrą lanko 15 vaikų.

27 kartą minimą Pasaulinę dieną be tabako – gegužės 31-ąją – Lietuva pasitinka ženkliai pakeista tabako kontrolės politika ir įvestomis griežčiausiomis Europos Sąjungoje (ES) priemonėmis kovai su rūkymu.

Valstybės įstaiga (VĮ) „Tauragės regiono keliai“ paskelbė viešųjų pirkimų konkursą automobiliams įsigyti. Įvertinus 3 įmonių pasiūlymus gegužės 5-ąją buvo atplėšti vokai. Laimėtoju išrinkta UAB „Sostena“, prekiaujanti „Renault“ markės automobiliais. Šios įmonės atstovų automobiliai atitiko reikalavimus ir pasiūlė transporto priemones žemiausiomis kainomis. Tačiau į Tauragės regiono kelių transporto parką šie automobiliai neįvažiavo. Buvo paskelbta, jog „Renault“ automobiliai neva visgi neatitinka konkurso sąlygų. Argumentas kurioziškas – atstumas tarp priekinės ir galinės ratų ašies 3 mm mažesnis, nei nurodyta specifikacijoje, dėl to įstaiga pasirinko 3000 eurų brangesnius „Citroenus“.

Ar maudytis saugu?
  • Įkelta: 2016-05-30

Plūstelėjus šilumai, žmonės ėmė traukti link vandens – ne vienas jau spėjo atidaryti maudymosi sezoną. Tačiau Tauragės rajone maudyklų cheminiai ir mikrobiologiniai tyrimai dar neatlikti: rezultatai tauragiškius turėtų pasiekti ketvirtadienį.

Vietos politikai patvirtino penkių rajono savivaldybės kontroliuojamų įmonių – „Dunokų“, Tauragės autobusų parko, Tauragės vandenų, Tauragės butų ūkio ir Tauragės šilumos tinklų metines veiklos ataskaitas. Daugiausiai, net 7 milijonus į bendrovės ūkį investavo Tauragės vandenys, tuo tarpu kainą už šilumą ženkliai sumažinę Tauragės šilumos tinklai tikisi jau kitais metais dirbti pelningai. 

 

Po keturiasdešimties metų, atiduotų Skaudvilės gimnazijai, prašymą atleisti iš pareigų pateikė šios įstaigos direktorė Ona Sungailienė. Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu ji iš pareigas paliks rugpjūčio 31 dieną. Per paskutinius darbo mėnesius ji dar turės parengti mokyklą naujiems mokslo metams. 

Šeštadienį amžinojo poilsio vieton išlydėti tragiškai Turkijoje žuvę tauragiškiai. Atsisveikinti į laidojimo namus suplūdo būrys artimųjų.

Tauragės politikų sprendimu, nuo gegužės 1-osios Lietuvos valstybės atkūrimo, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienoms paminėti metu skirtuose renginiuose bei miesto šventėje uždrausta prekiauti alkoholiniais gėrimais. Toks sprendimas buvo priimtas kovą, o užvakar Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino ir savivaldybės narkotikų, alkoholio ir tabako vartojimo prevencijos ir kontrolės 2016–2019 metų programą.