2020 Gegužės 31 d.
Sekmadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Amerikiečiai Tauragėje ieškojo savo lietuviškų šaknų

  • Įkelta: 2016-06-11

Tauragės rajono savivaldybės albumo nuotraukos

Birželio 10 d. Tauragės rajono savivaldybėje lankėsi Tauragės krašte savo lietuviškų šaknų ieškantys amerikiečiai Emilis Macevičius su žmona  Norma  ir jų sūnus Jason Macevičius. Svečius sutiko Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis bei mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Emilis Macevičius gimė 1940 metais Tauragėje, Papušynio kaime. Jo tėvas buvo amatininkas, gamino molinius puodus, juos pardavinėjo turguje. Kiek vėliau šeima įsigijo ir žemės sklypą Tauragės mieste. 1941 m. Macevičių šeima pasitraukė į Vokietiją, 1951 m. emigravo į JAV. Šiuo metu Emilis ir Norma Macevičiai gyvena Arizonos valstijos sostinėje Finikse, sūnaus Jasono šeima – JAV Indianos valstijoje.

Prieš atvykdamas su šeima į savo gimtąją šalį, Emilis Macevičius kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybės administraciją – prašyta padėti surasti sodybą, kurioje gyveno Macevičių šeima. Savo šaknų ieškantiems amerikiečiams noriai talkino Geodezijos ir GIS skyriaus vedėjas Tadas Pauparis bei svečius po gimtąjį kaimą vežiojęs LR Seimo nario patarėjas  Povilas Gargasas. Atlikti tyrimai, išstudijuoti istoriniai dokumentai, gyvenviečių žemėlapiai, aplankytos gimtojo kaimo sodybos, pakalbinti vietiniai gyventojai.

Viešnagės Lietuvoje metu svečiai iš Amerikos aplankė Tauragės, Vilniaus bei kitų Lietuvos miestų istorines bei turistines vietas. 

„Puikiai praleidome laiką Lietuvoje. Tai nuostabi šalis, su įspūdingu kraštovaizdžiu ir puikiais, draugiškais žmonėmis. Džiaugiamės naujai atradę savo gimtą kraštą. Grįžę į JAV turėsime daug ką papasakoti apie šią šalį,“ – išvykdami iš Tauragės teigė Macevičiai.

Kad tai ne paskutinis jų vizitas Lietuvoje, įsitikinęs ir penkis vaikus kartu su žmona auginantis bei čia su šeima planuojantis atvykti Jasonas Macevičius.

Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyrius ir Skaudvilės seniūnija šiandien organizuoja festivalį  „Alio, talentai iš provincijos!“ Tradicinis mėgėjų muzikinių grupių festivalis, kurio sumanytojas – autorinių dainų atlikėjas ir Skaudvilės skyriaus meno vadovas Artūras Maurius, Skaudvilėje vyksta jau 29-erius metus.

Vakar Tauragės rajono apylinkės teismas ir vėl nagrinėjo buvusio miesto seniūno, taip pat tarybos nario bei kandidato į savivaldybės merus Valiaus Griniaus prašymą iškelti fizinio asmens bankroto bylą. Prieš tai vykusiame posėdyje įpareigotas pateikti turtinę padėtį įrodančius dokumentus, vyras jų neturėjo ir dabar. Tačiau tvirtino, kad visas turtas už skolas areštuotas banko.

Naujausio numerio anonsas
  • Įkelta: 2016-06-09

Naujausiame „Tauragės žinių“ numeryje kviečiame skaityti.

Susirgus skubiai patekti pas gydytoją nėra paprasta. Užsiregistravęs ligonis priverstas laukti ne vieną dieną, kartais ir savaitės neužtenka. Šią savaitę „Tauragės žinių“ redakcija sulaukė Skaudvilės gyventojo skambučio – vyras nerimavo dėl savo sergančios žmonos, kuriai nepavyko patekti pas šeimos gydytoją. Vyro pasakojimu, palūkuriavusi apie pusantros valandos, ji išskubėjo į darbą, kadangi nebuvo užtikrinta, kad medikė ją pakvies apžiūrai, o jei pakvies, ar duos nedarbingumo lapelį. Gydytoja aiškina, kad priimti vienu metu visų pacientų neįmanoma.  

Prieš 10 metų (2006 m. birželio 5 d.) startavo VMI pasitikėjimo telefonas 1882, kuriuo galima pranešti apie algas „vokeliuose“ ir kitus mokestinius sukčiavimus. O mokestinis sukčiavimas nėra „bobutė su krapais turguje“, kuri parduodama tą krapą ar žibutę prisiduria prie pensijos. Kartais, vienas gautas pranešimas apie mokesčių sukčius, grąžina visiems Lietuvos žmonėms ir šimtus tūkstančių.