2020 Vasario 21 d.
Penktadienis
Budintis reporteris
(8 446) 51 470
8 687 80 318

Aktualijos

Tauragiškiai pagerbs teroro akto aukas

  • Įkelta: 2016-03-22
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
„Tauragės žinių“ inform.
info@taurageszinios.lt

Šiandien rytą sprogimai nugriaudėjo Briuselio oro uoste ir metro stotyje netoli Europos Sąjungos institucijų. Belgijos prokuroras patvirtino, kad nugriaudėję sprogimai yra teroro aktai, vykdomas tyrimas. Aukščiausi mūsų šalies vadovai pareiškė užuojautą dėl šiandieninių išpuolių Briuselyje. Susivienyti pagerbiant teroro akto aukas kviečiami ir tauragiškiai.

„Šie brutalūs, nusikalstami ir aukų nesirenkantys išpuoliai yra niekaip nepateisinami. Kartu su visais Belgijos draugais ryžtingai smerkiame bet kokį terorizmą ir reiškiame palaikymą ir vienybę su Jūsų šalimi ir jos piliečiais“, – sakoma Prezidentės užuojautoje.

Aukų šeimoms ir artimiesiems šalies vadovė palinkėjo ištvermės ir stiprybės, o Belgijai – susitelkimo įveikiant šių įvykių padarinius.

Nors tikslūs skaičiai dar nėra žinomi, pranešama apie keliasdešimt žuvusiųjų ir daugiau nei 100 sužeistų asmenų. 

Reaguodamas į šiandienos įvykius, judėjimo „Aktyvi Tauragė“ vadovas Saulius Bagdonas socialiniame pakvietė šįvakar tauragiškius susirinkti į miesto aikštę, kur uždegant žvakutes simboliškai bus pagerbtas žuvusiųjų atminimas.

– Prieš 4 mėnesius Tauragėje, Atgimimo aikštėje, pagerbėme Paryžiuje įvykdyto teroro akto, nusinešusio apie pusantro šimto žmonių gyvybių, atminimą. Labai gaila, bet prieš valandą tokia pat tragedija smogė Briuseliui. Šiandien, 19.00 val. renkamės toje pačioje vietoje, Atgimimo aikštėje. Uždegsime žvakutes, apkabinsime Belgiją, – ryte rašė „Aktyvios Tauragės“ vadovas S. Bagdonas.

 

 

Prie Oko miško užpultos dvi moterys. Vienai jų pavyko pabėgti, kita nukentėjo – užpuolikas ją smaugė, paliko be sąmonės gulinčią miške ir pagrobęs mobilų telefoną bei mašinos raktelius paspruko. Praėjus kelioms dienoms po pastarojo nusikaltimo policija „Tauragės žinias“ informavo, kad įtariamasis – penkiolikmetis jaunuolis – sulaikytas. Tačiau nukentėjusioji dvidešimtmetė policijos negarbsto. Priešingai – ji tvirtina, kad pareigūnai dirbo atsainiai, ir jei ne šeimos narių bei brolio draugų budrumas, nusikaltėlis gal ir šiandien būtų likęs nesugautas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kad kovo 22-ąją tarptautinė bendruomenė mini Pasaulinę vandens dieną. Šią dieną Pasaulio sveikatos organizacija sutelkia dėmesį į gėlo vandens svarbą, nes dėl vandens trūkumo ar prastos kokybės plinta užkrečiamosios ligos.

Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis šią savaitę atostogauja. „Tauragės žinių“ duomenimis, meras velykiniu laikotarpiu nusprendė aplankyti sūnų, dirbantį Čekijoje.

Vietos politikai nepritarė naujoms – didesnėms geriamojo vandens kainoms, kurias paskaičiavo Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Pagal sprendimo projektą, kuris buvo nagrinėjamas praėjusios savaitės Tauragės rajono savivaldybės tarybos posėdyje, vanduo rajono gyventojams turėjo brangti jau nuo gegužės mėnesio.

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio vadovaujama komisija sudarė ir rajono tarybai ketina teikti Tauragės miesto automobilių stovėjimo aikštelių statybos, rekonstrukcijos ir kapitalinio remonto eilę. Jei rajono taryba pritars, kelininkų technika daugiabučių kiemuose pasirodys dar šiais metais.